Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet ilyen erős ?

Hogy lehet ilyen erős ?

Figyelt kérdés

Kőmüveskent dolgozok már legalább 15 éve, ez alatt sokmindent megemeltem, kisebb nagyobb súlyokat is. Jöttek segédmunkásnak ilyen olyan emberek, valamelyik tovább volt valakinek egy nap is elég volt.


Nem nézek le senkit se a fizikai adottságai alapján, de nálunk sokszor van hogy kézzel kell emelni amit nem lehet géppel...


Nos, lényegretörő leszek.


Jött hozzánk a héten egy srác segédmunkásként, hát olyan 180 körüli magas, meg vekonyabb testalkat. Azt mondta ilyen munkákba nőtt fel, szerinte jó munkaerő lenne.


Egyébként úgy a kollégák véleménye alapján nincsen vele semmi baj, kicsit visszahúzódó, de lehet csak azért mert ez az első hete. Örültem is neki hogy nem egy iszákos, tróger megjelenésű ember jött hozzánk.


A héten kerítéselemekből álló kerítést építünk/építettünk, és a ház másik felén pedig egy másik projekten dolgoztunk.


Meghozták az elemeket meg minden, természetesen darus teherautó nincs a cégnél na mindegy, így azokat is kézzel kell levenni...


Mondjuk neki hogy megkell csinálni az alapozást amott is, meg minden, pihenjen mert oda amúgy is két ember eleg volt.


Kis idő múlva hátrajött a fuvaros srác, ismerősünk és mondja hogy jó munkaerőt találtatok.


Kérdezzük miért. Hát mert a srác egyedül veszi le az elemeket, meg viszi oda.


Nem vettük komolyan, mert elég nehezek az elemek, olyan 100-120 kg is lehet, ez amit hoztak az 100 volt.


Kiváncsiságból megnéztük, és tényleg. Egyedül húzta le magának, vállra vagy kézbe kapta és odavitte ahova kell...


Nem azért, többiek is jó erőben vannak, de ilyet nem igazán láttunk még. De a mozdulatait elnézve mint ha nem is erölködött volna.


Odamentünk hozzá. Miért egyedül hat segítünk. Áhh nem kell, jó ez nekem. Azt hordta tovább.


Na most a kérdésem az, hogy lehet ilyen testalkattal ilyen erős valaki ?


2022. okt. 29. 22:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Kifogtátok Supermant. Fizessétek meg jól, mert elrepül.
2022. okt. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó technika, gyakorlat, meg sok spenót.
2022. okt. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha ebben nőtt fel, nyilván megedződött, hozzászokott.


2. Lehet, hogy valójában nem is ember. :)


3. Tényleg fizessétek meg, mert vele megfogtátok az Isten lábát!!

2022. okt. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Fiatal kora óta nehéz fizikai munkát végez, vagy valami erőemelő/súlyemelő. Amúgy fel van öltözve, sokat nem látsz belőle, csak annyit, hogy nem nagydarab. Tessék itt van Lü Xiaojun, 70 valahány kiló most a fickó, mégis rohadt errős: [link]
2022. okt. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Fiatal, szuper erős mint én :)
2022. okt. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Hát sajnos a fizetesek nem rajtam múlnak... en csak brigádvezető vagyok.


Nem tudom hogy súlyemelő e, csak annyit mondott hogy elég régóta ebben él. Paraszt csaladban nőtt fel. Ennyit tudok.


Valóban jó munkaerő :D

2022. okt. 29. 22:19
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Brigádvezetőként azért jelezheted a főnöködnek, hogy milyen jó munkaerő és érdemes lenne anyagilag is megbecsülni..!
2022. okt. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%
Csak nehogy sérvet kapjon szegény gyerek a nagy bizonyítási kényszer közepette!
2022. okt. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem árt odafigyelni ezekkel a túlemelésekkel.


Én is nehéz fizikai munkát végeztem gyerekkorom óta,ilyen 75 kg lágybetont talicskáztam napi napi 50x 14 évesen...


Nem is nagyon lett jó eredménye, mert eltt egy enyhébb hátsérülésem, amivel másfél éve vigyázok (22 vagyok) és még kb 1 év mire "teljesen" rendbe tud jönni.


Folyamatos kopástól, növés közbeni súrlódástól alakult ki.


Szerencsére egyetemen vagyok, dolgozom is szellemi munkát, tehát meg tudom magamat óvnimostmár, de azért nem lett volna rossz, ha valaki ott van, és jobban vigyáz rám, mint a környezetem anno, 2014-16 között.


Persze ennek is van sok előnye, de a sérülés az fixen nem az



Vigyázzatok magatokra, mert az egészség olyan mint az áram, csak akkor vesszük észre, ha nincs.

2022. okt. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Apám is kőműves volt, ott a főni már kiskora óta vitte a fiát dolgozni.


A ti munkasotok egy az egyben olyan, mint ő

2022. okt. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!