Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ér többet a munkám csak...

Miért ér többet a munkám csak azért mert átvett egy másik cég?

Figyelt kérdés

Eddig X cég alkalmazott (épülettakarítás) havi bruttó 200ért. Most átvett az a cég, ahol takarítok saját állományába. ugyanazt kell csinálni ugyanott ugyanúgy ahohgy eddig - csak havi 260 a bruttó.


Akkor az új hely túlfizet vagy az eddigi hely fizetett alul?


2022. okt. 30. 15:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy miért változott?

Örülj neki!

2022. okt. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
38%

valóban jó kérdés ha máról holnapra emelnek akkor

a) eddig átvertek és alulfizettek

b) hülyék lettek és túlfizetnek


most akkor melyik?


mert a munkám nme lett se több se jobb és mégis többet kapok

akkor eddig átvertek? vagy ők hülyültek meg és túlfizetnek? Más opció nincs.

2022. okt. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A 60-at lenyult a masik ceg, mintegy "kozvetitesi dij"...
2022. okt. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a 60 bruttó különbözet az alvállalkozó számlájára ment.

Gondolj bele, a cég foglalkozik valamivel, legyen mondjuk számítógépes csillámpónirajzolás vagy valami, aminek úgy semmi köze a takarításhoz. Elég nagy irodájuk van. Több lehetőségük van: megbíznak egy másik céget, hogy keressen embert, tanítsa azt be, viselje az összes kockázatot (ha elfelejtesz munkába menni vagy ha részegen mész be, vagy csak simán egy hónapon belül azt mondod, hogy inkább csinálsz mást). Nyilván a másik cégnek ebből haszon kell, különben nem foglalkoznának ezzel.

A másik lehetőség, hogy helyből ők alkalmaznak annak minden kockázatával.


És van a harmadik lehetőség (ez alapvetően nem egy tisztességes hozzáállás szerintem, de nem ismerjük a körülményeket), amit most ők csináltak: eddig is ott dolgoztál, jól csinálod, megbízható vagy, ezért inkább átvesznek direktbe. Vagy az van, hogy a közvetítő eddig legalább havi 60-at keresett a te munkádon, vagy pedig most többe kerülsz, mert a törzscég szeretné megbecsülését kifejezni irántad, vagy csak simán elszámoltak valamit (pl. elfelejtették, hogy ezentúl a takarítószereket is nekik kell fizetni), esetleg ennek a kettőnek a keveréke.

2022. okt. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Noren1989 ***** válasza:
Rémlik ez a minimàlbér nevű cucc?
2022. okt. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%

Amit én csinálok napi 300k forintért tanácsadó vállalkozóként, más alkalmazottként napi 30k fizuért csinálja.


Valszleg rajtad is millió felett keresnek havonta. Az új hely ad 5%al többet a rajtad keletkező bevételeiből.

2022. okt. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

"Valszleg rajtad is millió felett keresnek havonta. "


Azt csöppet nehezen tudom elképzelni hoyg egy iskola takarítójaként (mert az vagyok....) egy fillért is keresnek rajtam...


miért hozna az pénzt bárkinek hogy én a purdék után végignyalom a tantermeket? én csak viszem a pénzt nem hozom.

2022. okt. 30. 17:53
 8/22 A kérdező kommentje:

"Rémlik ez a minimàlbér nevű cucc?"



Igen, madárkám rémlik. A minimálbér bruttó 200 éppen, azt megkaptam eddig is.

2022. okt. 30. 17:54
 9/22 A kérdező kommentje:

" Az új hely ad 5%al többet "


A kérdés továbbra is adott: ÉS MIÉRT ad többet? Mikor megtehetné hogy nem adna egy fillérrel se többet és akkor is maradnék? Miért ad egy fillérrel is többet? Ez a kérdés.

2022. okt. 30. 17:58
 10/22 anonim ***** válasza:

#9


Miért ne? Én is normálisan megfizetem az alkalmazottaimat, igy is elég jól megy a cégnek. Nálam mondjuk van egy plusz ok, ami takarítócégnél nem releváns, de éppenséggel máshol simán az lehet, mégpedig hogy EUs projektekből származó pénzt bérköltségre csak bérkifizetés ellenében lehet lehívni. Pl a cégem 2.2 millióért vállal egy hónapnyi munkát egy szakértővel, akkor ha ezt nem közelítik meg a valós bérek, akkor nem tudjuk lehívni a keretösszeget, ergó miért ne legyenek magasak? Nekem aztán tök mindegy.

2022. okt. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!