Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Derogálna, ha nem a végzettség...

Derogálna, ha nem a végzettséged, illetve a képességeidnek megfelelő munkát végeznéd?

Figyelt kérdés

Foglalkoznál mások véleményével, hogy mit szólnak, ha mondjuk valamilyen főiskolai végzettséggel takarító lennél, vagy mondjuk liftkezelő?

Zavarna, ha mások lenéznének emiatt?


2022. okt. 30. 19:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell hogy tudják mi a szakmád

De sok olyan diplomás munka van amivel el sem lehet helyezkedni

Ha éhenhalni nem akarsz nem hiszem hogy érdekel ki mit mond

2022. okt. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Az, hogy mások mit gondolnak nem érdekel, soha nem is érdekelt.

Az, hogy olyan munkát végzek, ami nem a végzettségemnek megfelelö, esetleg alacsonyabb képzettség is elég lenne, nem zavarna, ha az a munka tetszenek, szivesen csinálnám

Ha olyan munka lenne, amit utálok, azt meg nem vállalnám.


A takarító vagy a lifkezelö szerintem nem gond, még doktori végzettséggel sem, ha neked megfelel.

Másokkal meg értelmetlen dolog foglalkozni, az egyetlen, ami számít, hogy neked megfelel-e a saját véleményed szerint.

2022. okt. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

Nyilván zavarna, nem azért szereztem meg ezt a végzettséget, hogy teljesen mást csináljak. Plusz én vagyok az, akinek muszáj az agyát használnia, különben megőrül, szóval egy szellemileg kevésbé kielégítő munka szenvedés lenne nekem. A harmadik ok pedig, hogy ezek a munkák sokkal kevésbé vannak megfizetve, mint a mostani munkám.

De mivel pont leszarom, hogy mások mit gondolnak, ezért a véleményüknek nincs szerepe abban, hogy mi mennyire zavar.

2022. okt. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
van még olyan, hogy "liftkezelő"??
2022. okt. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
10%
Az ilyen dilemmák elkerülésere élünk a hivatásunknak. Ha idejekorán ennek megfelelően tanulunk, akkor még jobb. Amúgy tényleg kit érdekel mások véleménye? Ez valami ragály?
2022. okt. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem érdekel. Több szakmám is van, mégis végzettséget nem igénylő tevékenységet végzek.
2022. okt. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Derogálni nem derogál, hogy ki mit gondol pedig nem érdekel.


Az, hogy dühös vagyok amiért feleslegesen tanultam és képeztem magam vagy az, hogy boldogtalan vagyok amiért nem csinálhatom amit szeretnék már másik dolog.

2022. okt. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
40%
A munka az munka, a pénznek meg nincs szaga, mondják. Mások véleménye miatt nem zavarna, amiatt nyilván igen, hogy értelemszerűen nem azért végeztem egyetemet, mert annyira takarítani akartam volna életem során.
2022. okt. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Gépészmérnök vagyok, egy multinál dolgozom, a magyar átlaghoz képest nem is keresek rosszul. Hétvégente pedig a bátyámnak segítek bútorokat (többnyire konyha) összerakni, cipelni, be- és felszerelni. Ő asztalos, van egy műhelye, ahol egyedi méretre készít bútorokat. Már sokat gondolkodtam rajta, hogy beszállok mellé rendesen, de a másik munkámat is szeretem.
2022. okt. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
11%
A pénz beszél, ilyen egyszerű. :) Nem érdekel. De ha azt csinalna mindenki amit tanult es szerelembol akkor jó sokan halnanak éhen.
2022. okt. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!