Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Már nem tudom, mit gondoljak...

Már nem tudom, mit gondoljak róla!?

Figyelt kérdés

Kb 3 hónapja jött egy új kolléga, aki azonnal "kinézett" magának, első perctől kezdve barátkozik velem. Állítása szerint ő mindenkin átlát, olyan típus, aki azonnal kiismeri az embereket. Az elején minden rendben volt, de most kezdem furcsának találni a helyzetet. Másik új kollégát utálja, eleinte sokszor szidta, amikor üzenetben beszélgettünk, hogy milyen ostoba, még ő is többet tud nála, stb. Amikor megtudta, hogy ezzel a måsik új kollégával is szoktam néha beszėlgetni, azt mondta, szerinte nem kéne neki elmondanom semmi olyat, mert szerinte egy manipulátor.

Nem nagy dolog, de már 2x volt, hogy meghívatta magát velem egy automatás üdítőre, most meg úgy volt, hogy elmegyek hozzájuk segíteni valamiben neki, mielőtt munkába megyek 15 órára. Ő abban a városban lakik, ahol dolgozunk, én viszont vidéki vagyok, 45 perc odaérnem, és nem vagyok ismerős a városban. Csak a munkahelyig tudok elmenni fejből, és ő onnan még 2,2 kmre lakik. Plusz közölte, hogy fizetős a parkoló is a házuk előtt. Kérdeztem, hogy nem tudna-e eljönni értem a munkahelyhez, hiszen neki 5 perc elugrania értem, nem kell eltévednem és parkolódíjat fizetnem (miközben neki segítek..). De akkor azt válaszolta, hogy nem akar annyit ide-oda vezetni, inkább megoldja máshogy... (én a kedvéért kb 1,5 órával előbb elindultam volna itthonról, de mindegy).

Most ez semmi, vagy túlreagálom vagy jogos, amit érzek?


2022. nov. 2. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Miért, mit érzel pontosan?
2022. nov. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Nyilvánvalóan felejtős a kolléga, hagyd ki az életedből. Nem kell mindenkivel jóban lenni.
2022. nov. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Ő a manipulátor, és egyre jobban hülyét csinál belőled.
2022. nov. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
JA és sürgősen beszélj a másik kollégáddal, mert már nagyon valószínű, hogy hazugságokat mondott neki rólad. Tisztázd vele, hogy mire lehet számítani. Dettó ugyanez a főnökökkel, stb.
2022. nov. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Igen, szerintem is a manipulátor, jobb, ha messzire elkerülöd.
2022. nov. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Kicsit balek vagy, de ezen lehet változtatni.


Ahogy viselkedik, főleg ami más kibeszélését illeti, eléggé éretlen nem való munkahelyre. Ezt lehet jelezni, mert úgy tűnik, egy kicsit kijózanítaná, ha valaki kritizálná, helyretenné, de legalább is nem tenné alá a lovat.

2022. nov. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Elég naiv vagy. Ezt nem sértésnek szántam. A kollégád pont az a típus, akitől jobb távol maradni. Te mész segíteni és ő közli, hogy fizetős a parkoló. A legkevesebb, hogy érted megyek, ha nekem segítesz, nem még veled fizettetek parkolódíjat. Nem kell ám mindenkinek megfelelni és mindenkivel "ennyire" jóban lenni. Baromi sok csalódás fog érni, ha ennyire próbálsz megfelelni másoknak. Teljesen normális emberekkel sem könnyű mindig, de az ilyen meg az irreális elvárásaival teljesen kihasznál. A végén meg még úgy fogsz kijönni belőle, hogy ő mondja rád hogy lehúzós és megbízhatatlan vagy. Szerintem nincs erre szükséged. De majd rájössz magad is, csak nem mindegy, hogy milyen veszteségek érnek közben.
2022. nov. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kihasznál, te meg hagyod és ettől rosszul érzed magad. Két lehetőség van:

-> Tisztában vagy vele, hogy kihasznál, rossz érzéssel tölt el, de a saját érdekeidet háttérbe szorítod csak azért, hogy ő a sajátjait érvényesíteni tudja.

-> Közlöd vele, hogy bizony te is nagyon jó emberismerő vagy és kihasználás szagot érzel, úgyhogy vagy visszafogja magát vagy keres magának másik balekot.

Ja, és van még egy jó hírem, a döntés a te kezedben van!🙂

2022. nov. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!