Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyemen szexuális...

Munkahelyemen szexuális inzultálásnak vagyok kitéve. Sikeresen megvédtem magam ezekkel szemben, jelentettem a főnöknek. Ami utána jött, mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés
Miután jeleztem a főnöknek, nincs több szexuális, erotikus, intim, kellemetlen utalás, mondat, szóbeli megnyilvánulás és kellemetlen, nem kívánt érintések se. A molesztáló most abban éli ki magát (és persze én is érzékenyen élek meg mindent), hogy szól olyan dolog miatt, ami miatt a többi kollégának nem, illetve gúnyt űz a jogos kérésemből, miszerint ne nyúljon hozzám.
2022. nov. 5. 13:01
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Tegnapi eset: tegnap a nagy sietségben majdnem összeütköztünk, talán kicsit össze is értünk. Az én kérésem nyilván nem erről szólt, hanem a szándékos tapizásról. De ő tegnap este hangsúlyozottan kétszer is bocsánatot kért, és fontosnak tartotta kétszer is felkiáltva jelezni: jaj!!! nagyon közel voltunk!!! Jajjj!!! Amit én egyértelműen annak vélek, hogy nem tudta jól feldolgozni a helyzetet.
2022. nov. 5. 13:03
 2/22 anonim ***** válasza:
7%
Semmit, valószínűleg túlreagáltad az udvarlását, most viseld a következményeit.
2022. nov. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy túlreagáltam, lehet, hogy máshogy gondolkodunk az udvarlásról is. Én is, ő is, te is. Nekem ez nem szimpatikus udvarlás, amikor valaki fogdos. Neki meg az nem szimpatikus, hogy jeleztem. Köszönöm a válaszod.
2022. nov. 5. 13:07
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Megmondod neki: "nagyon jól tudod, hogy a panaszom nem ilyen esetekről szól, de hogy Te még mindig nem érted, egyedül a Te hibád, ezen segíteni nem tudok. Esetleg képzeld el, hogy édesanyáddal, a lányoddal vagy egy lánytestvéreddel viselkednek így. Akárhogy is, a viselkedésednek semmi helye egy munkahelyen, és a gyerekes provokálásodra sem vagyok kíváncsi."


Mivel sok részletet nem mondtál el, ennyit tudok erre mondani.

2022. nov. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igen, ha elég erős lennék, ezek lennének a jó mondatok. Félelmem, hogy úgy tesz majd, mint aki nem érti, miről beszélek, játszaná azt, hogy de hiszen ő ezt nem sértettségből és provokációból csinálja, hát hiszen ő épp azt a tiszteletet adja meg nekem, amit kértem. Én pedig az elmúlt hetekben annyira vívtam ezt a harcot, hogy mostanra elfáradtam. Szégyellem, hogy ennél jobban nem tudok kiállni magamért, nekem ez nem jön zsigerből, nagyon sokat kell ezen dolgoznom. Lehet, most is pár hét kell még, mire összeszedem magam. De ha közben kapok még ilyeneket tőle, azzal is elveszi az erőm.
2022. nov. 5. 13:14
 6/22 anonim ***** válasza:
77%

_NEM_ reagáltad túl, hihetetlen, hogy ezt 25+ férfiaknak el kell magyarázni, de udvarolni nem így udvarlunk. (bár biztos nem az volt még a célja sem a véglény kollégádnak.)


Én keményen odaszólnék neki a legközelebbi ilyen alkalommal, a szemébe nézve, egyértelmű dominanciát mutatva, mert ezek a hímpatkányok csak abból értenek. Egy kisebb részük meghátrálás helyett lehet, hogy fizikailag agresszívvé válik (bár erre a fajtára nem az a jellemző, csak azért mernek arcoskodni, mert úgy gondolják, hagyni fogod), de annak meg az a pozitív oldala, hogy kirúgják és a probléma megszűnik.


Kitartás, és legyél magabiztos.

2022. nov. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Neked semmi közöd ahhoz, hogy ő mit hisz, vagy hogy miről akarja meggyőzni a külvilágot azzal kapcsolatban, hogy mit miért tesz. Ezekre nincs befolyásod, így nem is lehet célod befolyásolni.

Te egyedül magadért felelsz, a lelki békédért és hogy megköveteled a saját jogaidat.

2022. nov. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Itt én vagyok a könnyebben kirúgható, ő a főnök apukája.
2022. nov. 5. 13:27
 9/22 anonim ***** válasza:
69%
A válaszom egyszerű lesz, de ha ennyire rossz ez a hely és ennyire mérgezi valaki, miért nem keresel más munkát? Gyanítom valami irodai dolgozó lehetsz, ahol ilyen kakaó gengszter anyu fiai vannak. A gyártósori munkát kizártam, ahhoz túl bonyolult vagy, onnan hamarabb elmennek az emberek.
2022. nov. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
8%

Ami inkább a hihetetlen, hogy mintha bizonyos nők erre élveznének, hogy mennyire nem tudják kezelni ezt a helyzetet, és teleszarják az internetet a nőista marhaságaikkal ezért.

Anyuci, kinyitod a szád, vagy fogsz egy méteres deszkát, és szájbaqrod vele az illetőt.

Avval, hogy itt picsogsz, meg látens módon lehordod a férfiakat, nem jutsz előrébb.

2022. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!