Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor érdemes szólni a főnöknek?

Mikor érdemes szólni a főnöknek?

Figyelt kérdés

Január végén szeretnék felmondani mert Februárban költözünk a párommal másik városba, rendes bejelentéssel be vagyok jelentve, szeretnék korrekt lenni mivel a főnök is rendes! (Legyen ideje keresni mást)

Arra gondoltam hogy már Január elején szólok neki, hogy felmondok mert költözünk, de magadok abban a hónapban még itt.


Szerintetek így korrekt? Vagy nem fog utána megváltozni a hozzám állása?



2022. nov. 7. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Az nem úgy működik, hogy te rendes vagy és arra gondoltál, hogy szólsz januárban és akkor még abban a hónapban maradsz náluk szivességből, hanem megvan, hogy felmondás után mennyi időt le kell dolgoznod még ott.
2022. nov. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
93%
Munkaszerződés függő, vhol 60 nap, vhol 30 a felmondási idő, a munka tv könyve erről rendelkezik.
2022. nov. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nincs felmondási idő a szerződésemben

Nem vagyok hülye!

Azt kérdeztem mi a korrekt?!

2022. nov. 7. 15:44
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Attól, hogy a te szerződésedben nincs, ha van egy kollektív szerződés, abban van.

Ha az sincs, akkor is van a Munka törvénykönyve, ami rendelkezik a felmondási időről.


A legkorrektebb az lenne, ha most szólnál.

A munkahelyek többségén is előre szólnak, ha ki akarnak rúgni, akár 2 hónappal előtte, hogy legyen lehetőséged új munkahelyet találni. Ilyen korrektek a munkahelyek is.

2022. nov. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

30 nappal (1 hónappal) előbb szokás szólni.

Sok sikert!

2022. nov. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs felmondási idő a szerződésemben"


Felmondási idő akkor is van bizonyos esetekben, ha nem szerepel külön a munkaszerződésben.


A felmondási idő figyelembevételének "sorrendje":

- Munkaszerződés, vagy kollektív szerződés tartalmazza.

- Ha nem tartalmazza, akkor az MT az irányadó. MT szerint 30 nap, nem több.


"Nem vagyok hülye!" Elhiszem, de tájékozott sem.


"Azt kérdeztem mi a korrekt?!"

A felmondási idő a felmondást közlését (írásban történő átadását) követő napon indul el. Semmi nem hosszabítja, vagy szakítja meg.

Ha rád az MT vonatkozik, mert nincs nálatok kollektív szerződés, valamint a munkaszerződésed sem tartalmaz a felmondási időre vonatkozóan semmit, akkor 30 nap a felmondási időd (naptári nap).


Fentiek fényében döntsd el, hogy Neked mi a korrekt egy felmondás esetén a munkáltatóddal szemben.

2022. nov. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!