Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek normális az a...

Szerintetek normális az a kolléga, aki azt várja, hogy az öltözőben ruhástól menjek a tusolóba, mert hogy őszerinte nem illik más előtt meztelen lenni?

Figyelt kérdés

A helyszín Hollandia, ha ez fontos. Egy egyetemi étkezdében dolgozom 1 éve. Az öltőzőhelyiség (férfi öltöző) kicsi, van pár kisebb személyre szóló szekrény, meg egy vécé meg tusolófülke. Én mindig le szoktam tusolni munka végén, rajtam kívül másnak nem igazán szokása, egyvalakit láttam még, de csak hébe-hóba. De nem is ez a lényeg.

Na, úgy egy hónapja jött egy új dolgozó, valami észak-afrikai vagy közel-keleti országba valósi, talán marokkói. Tegnap pont akkor végzett mint én, épp ő is ott öltözött, szokás szerint levetkőzöm, és indulok tusolni. Erre rámrivall, hogy mit képzelek, hogy őelőtte meztelen vagyok, már másodszor fordul elő, tisztelnem kell, legyek szíves ruhában bemenni a tusolóba, és ott levetkőzni. Nyilván lereagáltam, hogy én ekkora ökörséget még nem hallottam, hogy egy férfiöltözőben egy férfinak takargatnia kelljen magát. Meg talán még sosem tusolt uszodában vagy hasonló helyen, ahol ráadásul még egyszerre többen is teszik ezt. Meg hogy ha ilyen fóbiája van, öltözködjön másutt, valamelyik vécében vagy akárhol. Összevissza hőzöngött erre valamit, meg hallottam, hogy a főszakácsnak panaszkodik. Nem foglalkoztam vele, letusoltam. Mire végeztem, már elment ő is meg a főszakács is. Kíváncsi leszek, lesz-e ennek valami folytatása.

Az ilyen normális? Valami mentális betegsége lehet?



2022. nov. 8. 07:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
97%
Lehet, hogy az ő kultúrájában ez illetlen dolog, még öltözőben is. Nem tudom. Mindenesetre butaság, hiszen ha téged nem zavar, őt meg igen, akkor neki elég nem odanézni... De semmiképpen sem oké, hogy ezért beszóljon neked. Az sokkal nagyobb illetlenség.
2022. nov. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
89%
3-as, ha közös lakásban él társbérletben, lehet, hogy neki sosem jut meleg víz.
2022. nov. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 A kérdező kommentje:
1: Igen, én is erre gondoltam. Bár más közel-keletiek is dolgoznak ott, közülük senkinek nem probléma. Ha továbbmegy a dolog, akkor megmondom majd neki, hogy az lehet, hogy az ő országában van egyfajta illem, de itt ez teljesen normális, neki kell alkalmazkodnia, nem az itteni környezetnek őhozzá. Most ez olyan dolog, én is elfogadtam, hogy Magyarországhoz képest itt másképp van néhány dolog, sokminden lazább. Például a szaunákban (még az edzőtermiekben is) az emberek (férfiak és nők) meztelenül vannak, míg odahaza ugye a szabályzat előírja, hogy viselj fürdőgatyát, fürdőruhát vagy tartsd magadon a törölközőt.
2022. nov. 8. 07:36
 4/84 anonim ***** válasza:
30%
Igen
2022. nov. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
95%
tekerd a törülköződet a derekad köré, mikor mész vagy jössz zuhanyzáskor, máris nem vagy meztelen.
2022. nov. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 A kérdező kommentje:
3: Talán mert számomra a jó közérzethez tartozik, hogy ha lehet, akkor fizikai munka után nem koszosan, izzadtan, büdösen megyek a tömegközlekedésen. Odahaza, gyárban dolgozva is mindig tusoltam. A másik meg ugye a rezsiemelkedés, azóta igyekszem itthon az albérletben a lehető legkevesebb vizet használni.
2022. nov. 8. 07:41
 7/84 A kérdező kommentje:
8: De mielőtt magamra tekerem, akkor is megláthat pár másodpercre meztelenül.
2022. nov. 8. 07:41
 8/84 A kérdező kommentje:
2: Na, amennyire én tudom, az Európába költöző muzulmánok ezt marhára nem tartják. Több muszlimmal is dumálgattam már, aki csajozásról meg ilyenekről mesélt.
2022. nov. 8. 07:43
 9/84 anonim ***** válasza:
89%
Várd meg még elhúz onnan, azon a pár percen már ne múljon .
2022. nov. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 anonim ***** válasza:
27%
Túl sokat foglalkozol ezzel a férfiak közt meztelenkedés-dologgal.
2022. nov. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!