Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagy baj ha náthásan dolgozik...

Nagy baj ha náthásan dolgozik az ember?

Figyelt kérdés
Ja és persze ha pl igen vagy nem milyen munkakörben nagyjából

2022. nov. 11. 11:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%
Baromira szánalmas dolog egy nátha miatt otthon dögleni.
2022. nov. 12. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Senior Séf ***** válasza:
95%
A nátha nem betegség. És korántsem akkora baj, ha valakit megfertőzöl, mint azt ma, az agyonfertőtlenített világban hangoztatják. Minél több kórokozóval találkozik ugyanis valaki, annál erősebb lesz az immunrendszere. Igaz a mondás:ami nem öl meg, az megerősít.
2022. nov. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%

Rhynovírusnak hívják, csak köznyelvben nátha. Több min száz van belőle.

Általában az ember csak akkor marad otthon ha rosszul van. Pedig akkor is ugyanúgy fertőző ha nem vagy rosszul, hanem "csak" tüsszentesz vagy "csak" köhögsz párat. Annyi hogy akinek valamiért le van gyengülve a szervezete az betegebb lesz. Nem olyan súlyosak a szövődményei mint az influenzának de az is leteríthet a lábadról.

Szóval mindegy hogy te csak kicsit vagy beteg, ez csak azt jelenti hogy a te szervezeted jól megbirkózni vele. Akinek átadd az lehet hogy napokig szarul lesz.

És az influenza se okoz mindig komoly tüneteket, szóval attól higy köhögsz még nem egyértelmű hogy az nátha, lehet hogy pont az influenzát hodozod végig mindenhol és másokat fertőzöl, miközben te "csak" köhögsz


Nem mondom hogy minden szarral otthon kell maradni, engem ritkán zavar ha valaki beteg mellettem.

2023. márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
34%
Maszkot meg már szinte cikinek érzik az emberek még akkor is ha valaki beteg. Pedig sokszor megelőzbető lenne a betegség terjedése. Ebben példát lehetne venni a kínaiakról, ők már a Covid előtt is hordták.
2023. márc. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 NTBS ***** válasza:
78%
Munkadótól függ. Van, ahol elvárják.
2023. márc. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
31%
#13 Ez így szép meg jó, csak az baj, hogy az orvosok egyáltalán nem asszisztálnak hozzá, a táppénzet pedig ők írják. A mi háziorvosunk is olyan, hogy ha sima köhögéssel és orrfolyással felmennél hozzá képen röhögne, hogy mekkora egy munkakerülő vagyok, akkor páros lábbal rúgna ki a rendelőből. Oda csak akkor lehet menni ha az ember fél lábbal már a sírjában van, különben nem kap táppénzt. Nyilván máshol lehet hogy job a helyzet, legalábbis remélem. De nekem ez jut eszembe mindig mikor felhozzák hogy maradj otthon enyhe tünetekkel is, mert fertőzöl, és más meg komolyan megbetegedhet, hogy persze teljesen jogos, csak nem kivitelezhető. És nem miattam.
2023. márc. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

*táppénzt

*felmennék

*mekkora egy munkakerülő vagyok aztán

2023. márc. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
26%
16. Ez mindig kivitelezhetetlen volt pláne úgy ha az ember "beteges". Úgy értem hogy évi 3x elkap valamit úgy hogy látszik is (más is el kapja valószínű csak átmegy rajta), nem fog év 3x táppénzre menni. Ezért igazából annak sincs értelme hogy a betegebb embernek látszó ember otthon maradjon. Mindkettőnél ugyanaz a helyzet. A tünetek megjelenésétől számított 3-5 napban a legfertőzőbb. Ilyenkor kellene maszkot felvenni. Csak akkor még az emberek megszólnák hogy jaj te beteg vagy inkább maradj otthon. Ezért inkább nem veszi fel nehogy megszólják.
2023. márc. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!