Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mondanád meg a főnöködn...

Hogyan mondanád meg a főnöködnek hogy felmondasz és saját vállalkozást inditasz?

Figyelt kérdés

Epitőiparban dolgozom külföldön. A fizetés sajnos nem olyan jó, nem csak itt hanem sehol máshol a szakmában, igy mindegy hogy melyik vállalkozónál dolgozok.

A főnököm amugy nagyon normalis, kifizet rendesen, az orákat sem kerekiti lefele hanem inkabb felfelé ha pont úgy jön ki a nap hogy kicsit előbb befejeztük. Ugy vettem észre hogy minden értelmes ember saját vállalkozást kezd mert máshogy nem lehet boldogulni, nincs előrelépési lehetőség alkalmazottként az épitőiparban. Volt egy kolléga pár éve aki felmondott de 1 héttel előtte szolt csak hogy saját vállalkozast kezd és a héten jön utoljára. Igazából nem haragudott meg rá a főnök, csak hirtelen jött, de ettől függetlenül kis alvállalkozói munkát adott neki.

Március-Április környékén kezdeném a vállalkozást, mert most a tél közeledtével nem jó ötlet belevágni.

Tudom hogy nem örülne neki mert jelenleg én vagyok az egyetlen megbizható ember a cégnél, a többiek volt drogfüggők meg börtönviseltek, alig tudnak időre odaérni a munkába, a teherautot sem nagyon lehet rájuk bizni hogy vezessék.

Szokták mondani nálunk hogy ne égesd fel magad után a hidakat, szoval ne úgy menj el valahonnan hogy később esetleg ne tudj visszamenni. Pl ha a volt kollega elküldte volna a főnököt az anyjába felmondás előtt akkor nem tudott volna 1-2 munkát megcsinálni nála mint alvállalkozó.

A mi országunkban nincs kötelező felmondási idő. Szólhatsz hónapokkal előtte vagy akar ma, hogy holnap már nem jössz.


2022. nov. 13. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Közlöd vele, hogy felmondasz, mert saját vállalkozásba kezdesz. Könnyű mondani, de nem kell lelkizni.
2022. nov. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell elmondani, közlöd hoogy találtál jobb ajánlatoot vagy lehetőséget.
2022. nov. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Írásban felmondok és nem részletezem.
2022. nov. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Azért gondold át ezt.

A vállalkozást föl is kell építeni. Először a kutya sem fogja ismerni a nevedet, ezért kevesen fognak hívni.

Sokkal értelmesebb hétvégén nekiállni maszekolni, aztán ahogy egyre többen hívnak, és már nem győzöd hétvégente a munkát, akkor kell váltani.

Én így csinálnám.

2022. nov. 14. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Magyarorszagon ez jobban mukodik hogy hetvegente maszekolgatsz. En probaltam de sokan nem vesznek komolyan es sokkal olcsobban akarjak hogy megcsinald mint azok akik ezt csinaljak foallasban. Itt sok a vallasos ember, ezert nem is mindenki orul ha vasarnap akarsz menni hozza dolgozni. Raadasul sok munkat el sem tudsz vallalni, mert honapokig tartana egy 2 szintes hazat kifesteni vagy egy 2 szintes haznal a konyhat, furdoszobakat kicsempezni, lejarolapozni. 1 hetvege alatt 1 furdot nem tudsz teljesen befejezni egyedul es akkor kovetkezo hetvegeig all a munka, nem tud addig menni a vizszerelo sem hogy felrakja a csaptelepeket.

Volt olyan aki ilyen dolgok miatt nem nekem szolt hanem olyannak aki ha egyszer elkezdi akkor hetfotol pentekig nyomja a munkat.

Van megtakaritott penzem, tehat ha par honapig nem lenne sok munkam akkor sem halnek ehen. Nalunk raadasul vannak vallalkozok aki alvallakozokkal vegeztetik el a munkat. Lehetnek alvallalkozo is amikor nincs sajat munkam hogy ne otthon uljek hanem bedolgozzak egy masik vallalkozonak.

2022. nov. 14. 03:28
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Én a saját vállalkozást nem mondanám neki. Felmondanék, pont.
2022. nov. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
USA ugye?
2022. nov. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem írtál országot, itthon nem kötelező indokolni a felmondást. Ha meg mégis kérdezi, mondd, hogy szeretnél a magad ura lenni.
2022. nov. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, USA, bar ez a kerdes szempontjabol lenyegtelen, annyi amit tudni kell hogy itt nincs felmondasi ido.

Itt sem kotelezo indokolni viszont ez nem olyan nagy ceg ahol csak egy vagy a 100 kozul es masnap mar nem is emlekeznek rad. A fonok amugy normalis, miert titkolnam elole hogy mihez kezdek.

2022. nov. 15. 03:41
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mondd meg korrektül, hogy szeretsz vele dolgozni, de most egy kicsit próbálkoznál egyedül, vállalkozóként, hátha bejön.


Esetleg azt érdemes tisztázni, hogy ő mit vár tőled, hogy ne érezze, hogy az ő ügyfeleit akarod elhalászni, vagy mit érezne kellemetlen versengésnek. Pl. ha egy megrendelőről tudod, hogy vele dolgozott, érdemes lehet felhívni, mielőtt elvállalod a munkáját, nehogy máshogy derüljön ki.


Nem feltétlenül kell mindent megbeszélni vele, de azért jobb nem okot adni a haragra és akár még segíthetitek is egymást, mert ami neki kisebb munka lehet, hogy inkább lepasszolja neked, míg ha valami neked túl nagy falat, ajánlhatod őket.

2022. nov. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!