Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen mennyire toleráljá...

Munkahelyen mennyire tolerálják, ha az ember levelezőre akar járni?

Figyelt kérdés

2022. nov. 14. 03:33
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Magánügy, semmi közük hozzá, amíg letöltöd a munkaidőt, megcsinálod, amit kell.
2022. nov. 14. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

1:

Azért nem ilyen egyszerű, mert nagyon kevés az olyan levelező képzés, amelyik legalább minden második pénteket ne vinné el a szorgalmi időszakban, és ha mindet kiveszed szabinak, ha van is elég szabid, nyilván nem árt, ha megemlíted miért veszed ki rendszeresen a péntekeket.


Műszaki képzéseken meg van ahol tömbösítve van egy-egy hosszabb blokkba hétköznap, úgyhogy ott még inkább szempont, hogy a munkahely elfogadja.

2022. nov. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez aggaszt, hogy ha be kell járnom péntekenként, de lehet, hogy a munkahelyről meg nem engednek el
2022. nov. 14. 14:03
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Ha szakmába vág, esetleg az előrelépéshez szükséges, akkor viszonylag jól fogadják. De a legtöbb helyen nem szeretik. Ahova én jártam levelezőre ott péntek-szombat volt oktatás havi 2x, de volt olyan szak, ahol csütörtök-péntek volt. De már a covid behozta az online oktatást is, szóval sok helyen van ahol online tartják még most is az órákat.
2022. nov. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem vág sajnos szakmába… Épp ezért akarom elvégezni, hogy leléphessek innen jobb helyre.


Én is úgy tudom, hogy kéthetente péntek-szombat. De ha minden második pénteket el kéne lógni a munkahelyről, az elég gáz lenne

2022. nov. 14. 19:57
 6/7 anonim ***** válasza:
30%
Normálisabb egyetemen szombatokra teszik a képzést és van félév elején egy hét, amire meg kiveszel 5 szabadnapot, amit amúgy bármi más miatt is kivehetnél. A vizsgákat is hétvégére időzítik, így az emberséges és kompromisszumképes oktatókkal felvértezett egyetemeken (pl. Debrecen, Gödöllő, de egyes karok esetében Szeged is) abszolút összegyeztethető a munkával.
2022. nov. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

6:

Nem egyetemtől függ, ugyanazon egyetem egyes karain más-más a tanrend, szakon belül is eltér, de a legtöbb egyetemen pénteken is van oktatás, azzal meg nem vagy sokkal előrébb, ha 7 darab péntek helyett 5 nap van egyszer tömbösítve. De a legtöbb esetben 2 hét van tömbösítve, anno szüleim is ilyen tanrendben csinálták a szocializmusban a vegyészmérnök MSc-t, de akkor ez le volt s.zarva, hiszen áplami vállalatnál dolgoztak üzemmérnökként.


Egyszer végignéztem az összes budapesti üzleti (gazdmen, psz, stb.), alapszakot, mindegyiknek volt pénteki oktatása. PTE-n ott csak szombat, de minden szombat reggeltől estig, de én ott csináltam mesterképzést, azon viszont minden második péntek-szombat.

2022. nov. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!