Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Igazolt távollét munkahelyen,...

Igazolt távollét munkahelyen, milyen igazolást indokot fogadnak el?

Figyelt kérdés

Egy autóipari összeszerelő gyárban kezdtem el dolgozni. Az a tipikus 3 műszakos droid munka, potom pénzért. Mostanában rendszeresen rá szokott a vezetőség a kötelező túlóra elrendelésére, ami azt jelenti, hogy a hétvégénkel sem rendelkezhetünk, hanem behívnak dolgozni.



Csak, hogy el tudjátok képzelni miről beszélek leírom ezt a hetet, amiben dolgozom:


Vasárnap azaz 13-án délelőtt kötelező túlóra.

14-hétfőtől 18-péntekig átlagos délelőttös munkahét

18-a szombat kötelező túlóra.


Majd ezután 19-én vasárnap éjszaka kezdődik az éjszakás műszak.


Ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag 13-25-éig folyamatosan minden nap elmegyek dolgozni, pihenőnap nélkül.

Ha nem vállaljuk be ezeket a hétvégi kötelező túlórákat, igazolatlan távollétért igazolatlant adnak érte.

De ez embertelen. Állatok módjára dolgoztatnak.


Kérdésem az, hogy ezekben az esetekben milyen igazolást lehet adni a munkáltató felé, amit el is fogad?


2022. nov. 14. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem hiszem, hogy törvényes, amit csinálnak.

Amúgy a legegyszerűbb, ha beteget jelentesz.

2022. nov. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Amit itt leírtál, az illegális. Egy autóipari összeszerelő gyárban nincsen szakszervezet? Melyik gyárról van itt szó?
2022. nov. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 ludicrousSpeed ***** válasza:
0%
2022. nov. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Huhh ez az autóipar kegyetlen... kitartást néha menj el 1 hét táppénzre nehogy már mindig dolgozz főleg apróért...
2022. nov. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Pécs Hanon gyár.

Beteget jelentsek? 1napos táppénz? Ezt az orvos se szereti + veszélyes ezzel játszani.

Én valami olyan megoldásra gondolok, hogy pl hogy olvastam hogy különös méltányolást érdemlő családi ok miatt voltam távol. Pl már nyáron foglaltam a Balcsin egy 1 napos Wellness hétvégét, pont arra a napra és ezt már nem tudom lemondani. Ezt elfogadhatják?

2022. nov. 14. 16:25
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen 1 napos TP? Elmész hétfőn a dokihoz azt kiíratod magad péntekig akkor hétvégével együtt van 7napod
2022. nov. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kései Sirató ***** válasza:

Temetésre kell menned, a nagybátyádéra, másik, távoli városba, mondjuk az ország túlsó végébe és a temetés délután 1-kor van.

Ezt mondanám, és akkor aznap egyáltalán nem is jönnék dolgozni. Legfeljebb kiír szabira.

2022. nov. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!