Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért baj ha irodai munka...

Miért baj ha irodai munka során magas a vérnyomás?

Figyelt kérdés
Üzemorvosi vizsgálaton voltam és 165/100at mért az orvos... utána megtagadtak az alkalmasságot, azt mondta ameddig nem rendezem a vérnyomást felfüggeszt a munkából ez sima irodai munka szerintem ilyet nem tehetne. A főnököm tajtékzik hogy ilyet szerinte se csinálhat, valaki azt ajánlotta forduljak a másodfokú foglalkozás egészségügyi szervhez felülvizsgálatra, mert ez nem olyan munka aminél baj ha magas a vérnyomásod...most fizetés nélkül otthon vagyok
2022. nov. 16. 11:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem vettek fel magas vérnyomás miatt. A munkáltató pedig miattam nem akart másik üzemorvossal szerződést kötni.
2022. nov. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
64%

“ Az egy más kérdés, semmi köze a munkához, nincs Magyarországon kötelező szűrővizsgálat, mindenki a saját egészségéért feleljen, semmi köze hozzá...”


Az a baj, hogy veszélyesen tudatlan vagy. A magas vérnyomás okozza többek között az agyvérzést, úgyhogy de, NAGYON IS KÖZE VAN HOZZÁ. A szűrővizsgálat pedig pontosan az, hogy kimutatták nálad a magas vérnyomást.

Az meg, hogy feljelentetted az orvost, amiért nem akarja, hogy pár héten belül elpatkolj, az nonszensz. Olyan nagy erőfeszítés lenne kezelni a problémádat?

2022. nov. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%
Annyira kíváncsi vagyok, hogy hol jelentettétek fel az orvost ugyanis semmit nem követett el. Nincs etikai vétség tehát a mok nem tud vele mit kezdeni, nincs bűncselekmény, sőt polgári peres jogalap sincs.
2022. nov. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%
Sehol sem jelentették fel nyilván, a kérdezőnek megszaladt a fantáziája :)
2022. nov. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
54%

"Az a baj, hogy veszélyesen tudatlan vagy. A magas vérnyomás okozza többek között az agyvérzést, úgyhogy de, NAGYON IS KÖZE VAN HOZZÁ."


És az mennyivel jobb hogy éhenhal?

2022. nov. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
76%
Ez esetben nem kell az anyjának, gyerekének, feleségének egy életre szóló terhet, kínt a nyakába venni. Mert nem biztos hogy jobb létre szenderül. A család miatt is fontos magunkra odafigyelni.
2022. nov. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Első gondolatom nagyon csúnya volt ne haragudj. Nézd a pozitív oldalát es kérlek ne hagyd figyelmen kívül. Nekem véletlenül derült ki a hazidokinal, megijedtem. Csoda hogy gyógyszer nélkül hazaengedett. Az uzemdoki megerte akkor msr szeftem vagy 3 éve es normális volt. Ha magas lett volna lehet hogy visszakuld a hazidokihoz hogy rendezzül,alllitsuk be megint. Ne hanyagold el!! Nagyon veszélyes!!
2022. nov. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#7


A betegség miatt meg nem veszik fel dolgozni, ezért kell elhallgatni...

2022. nov. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
48%

Én egyébként pont az ilyenek miatt mindig rettegek már az üzemorvosi vizsgálat előtt egy héttel. Rettegek, hogy alkalmatlannak minősítenek, és akkor mehetek a híd alá.

Alapesetben 130-as a vérnyomásom, de üzemorvosnál volt már 160 is a gyomorideg miatt...

2022. nov. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ne félj!Ha be van állítva, esetleg az üzemorvos kekeckedik, akkor nagyon max viszel a, háziorvostol igazolást hogy jársz hozzá. Nyugi! :)
2022. nov. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!