Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogilag így kivitelezhető a...

Jogilag így kivitelezhető a felmondásom?

Figyelt kérdés

Én jelenleg betegszabadságon vagyok. A munkahely során felemerülő stresszfaktorok következtében többször voltam már beteg, most pedig idegi/lelki kimerültség miatt szorongásra utaló jelek jelentek meg nálam.

Eldöntöttem, hogy jövő hétfőn szeretném benyújtani a felmondásomat. A bibi, hogy akkor a főnök 2 hétre elutazik, tehát már november 28-án sem lesz az irodában.


Amennyiben pénteken közlöm vele telefonon, -mert a héten fix, hogy nem megyek irodába (de jövő hét hétfőn már megpróbálok)- és még aznap elküldöm neki e-mailben, viszont az asztalára a hétfői dátummal ellátott papírokat csak ugye hétfőn tudom letenni, attól még el fog indulni a felmondásom 29-től. (Ő ugye majd akkor írja alá, amikor visszajön decemberben). Ebben nem vagyok biztos, hogy ez kivitelezhető-e így. Előre is köszönöm szépen a segítséget



2022. nov. 22. 07:28
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon megértelek! (Édesanyám 13 évig haldoklott, majd végül elhunyt tartós munkahelyi stressz következtében...)


Engem sem hajlandóak megérteni az ismerőseim, hogy vannak olyan élethelyzetek, amikor sokkal jobb, ha időben felmond az ember.


Ha gondolod, privátban levelezhetünk! Hátha egymást kölcsönösen támogató jó barátra/ismerősre akadunk. Talán még élőben is esetleg hónapok múlva.


Hány éves vagy és milyen nemű?

2022. nov. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Feladod postán, ajánlott levélben.

A posta honlapjáról a ragszám alapján (R......) le tudod kérdezni, hogy mikor vették át. Ha nem hajlandóak átvenni, beáll a kézbesítési vélelem.

2022. nov. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 jól írja. Halgass rá.
2022. nov. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Add fel postán.


Amúgy, ha hosszabb időre elutazik, biztosan meghatalmazott helyettest a munkáltatói jogok gyakorlására, vagyis lenne kinek odaadni a felmondást.

2022. nov. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Rögzíted a telefonbeszélgetést vagy megkérsz valakit hogy legyen ott mint tanú.
2022. nov. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

A felmondási idő a felmondás közlését követő napon indul el. A felmondás akkor közölt, ha azt a másik fél tudomására hozzák. Mivel az írott megállapodást kizárólag írásban lehet módosítani, felmondani (MT ezt írja elő), ezért muszáj írásba adnod a felmondásod és azt kell, hogy a munkáltató átvegye.

Ha a munkáltató nincs jelen hosszabb ideig, akkor nyilván kijelöl maga helyett valaki mást, aki arra az időre a munkáltatói jogokat gyakorolja. Ha neki átadod, akkor az is teljesen szabályos. A saját példányodon vetesd át dátummal vele. Ha esélyes, hogy nem veszi át, akkor vigyél magaddal két tanút, akik a nevük, címük feltüntetésével, és aláírásukkal igazolják, hogy X. Y. napon megkísérelted az átadást, de azt a munkáltató megtagadta, és máris beáll a "kézbesítési vélelem", másnap elindul a felmondási idő, ha akarja a munkáltató, ha nem.


Az e-mailban történő felmondás aggályos, ugyanis az írásbeli jognyilatkozat (a felmondás is az) akkor tekinthető közöltnek, ha azt a címzettnek vagy az átvételre jogosult más személynek átadják, vagy az elektronikus dokumentum részükre hozzáférhetővé válik.

Az elektronikus dokumentum akkor válik hozzáférhetővé, amikor a címzettnek vagy az átvételre jogosult más személynek lehetősége nyílik arra, hogy annak tartalmát megismerje.

Ugye érzed, hogy az utolsó mondatban leírtak a valódi probléma egy elektronikus úton közölt felmondás esetén...

2022. nov. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!