Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Amikor új helyen kezdek el...

Amikor új helyen kezdek el dolgozni, miért jó mindig minden az elején majd egyre rosszabb és végül kibírhatatlan?

Figyelt kérdés

Akármilyen munkahelyen kezdek el dolgozni különböző fázisokon megyek végig de a vége mindig ugyan az, hogy egyedül maradok.


A kezdetkor, pár napig amíg új vagyok nem nagyon szólnak hozzám, majd fokozatosan egyre több és több ember akar megismerni, jó fejnek tartanak, elhívnak sörözni munka után. Munkában oda jönnek segíteni, kérdeznek és érdeklődnek.


Ez fokozatosan kezd leépülni, egészen addig amíg már nem kapok semmiféle segítséget sem, hozzám sem szólnak, sőt ha hozzám szólnak az is támadó hozzá szólás.


Ezért általában én megyek szünetre legutoljára, hogy véletlenül se kerüljek kontaktba velük.


Tegnap még volt 2 perc a műszakból hátra, gondoltam gyorsan lefóliázom a raklapokat, addig sem kell egyedül állnom egy helyben vagy várni a támadásra.

Ott volt a kezemben a fólia, indulok a raklap felé amikor rámkiabál a műszakvezető hogy "hovaaa mégy???", agresszív támadó kérdés volt érezhető volt a hangsúlyból. Mivel nem nagyon szeretem az ilyet, mondtam neki hogy "gyorsan lefóliázom azt a két raklapot mert ennek mennie kell ma".

Ez részemről egy kicsit támadó kijelentés volt, mert pont előtte küldött ki a műszakvezető egy raklapot aminek maradnia kellett volna holnapig, de a kapkodása miatt el lett küldve egy nappal hamarabb. Így a válaszom kicsit sértő lehetett számára.


Ezután elkezdett velem kiabálni hogy "okosabbnak hiszed magad? ez az utolsó napod itt". Totál kiakadt és úgy nézett ki mint mint aki megőrült.

Teljesen úgy jött lett, mintha arra gondolna hogy hogyan merészelek ilyet mondani, ezt csak neki szabad.


Szóval idáig jutottunk. Az elején minden szép és jó volt, mostanra pedig ez az állapot. De ez nem csak 1 emberrel van így hanem a dolgozók kb 90%-val.


Állandóan egyedül vagyok, soha senki nem segít vagy szól bármit. Még az a verzió sem működik teljesen, hogy mennyek be és dolgozzak egy szó nélkül mert akkor állnak belém amikor leginkább nem számítok rá.


A másik fura dolog, hogy mindenki látja hogy én maradok utolsónak, egyedül vagyok, de soha senki nem jön oda akár pár szót váltani. Én mindig mindenkinek segítettem, de cserébe nem kapok semmit.


Ti hogy élitek meg ezeket? Ti is egyedül vagytok a munkahelyen? Érdemes vitába szállni ezekkel az emberekkel? Higgadtan letudom őket szerelni, de cserébe nagyon idegesek lesznek.



2022. nov. 25. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elejefelé mikor kedvesek, lehet hogy csak infókat akarnak beszerezni rólad. Ezért nagyon tartózkodóan beszélj magadról, legyél titokzatos, pl gondolják azt hogy a családod erős, van egy társaság ahová tartozol, ne legyél túl kedves. Azt csak néhány emberrel lehet megcsinálni, de hogy őket hogy lehet kiszűrni azt nem tudom. Nekem csak úgy megy hogy van pl tuti rendes ember ismerősöm, na azok akik vele jóban vannak szintén rendesek és így tovább. De egy új munkahelyen mindenki ismeretlen. Nekem tesóm is ilyen, néha előadta hogy ő rendes, érdeklődő, kiszedett belőlem infókat aztán felhasználta ellenem. Ha valaki ilyen, ilyen. Nem fog megváltozni.
2022. nov. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

#kecske????

Nálam is mindig így van. Első pár napban mindenki kedves. Aztán kb. fél év, amíg kiismerik, hogy senkinek se fogom a valagát nyalni, csak dolgozni jöttem, de azt náluk jobban tudom, akkor kezdődik az ellenségeskedés. Aztán még fél év, mire kiismerik a gyenge pontjaimat, és 1 év után kezdenek el támadni minden erővel. Szerintem mással, egymással is ezt csinálják, csak nem veszed észre. Volt, hogy azzal próbáltam taktikázni, hogy keresek egy társat a kollégák közt, hogy lássák, hogy nem vagyok egyedül, de általában nem találok olyat, akivel összefoghatnánk, inkább az van, hogy a többiekhez jobban kapcsolódik az illető, és egyszerűen csak több támadási felületet adtam, hogy vele barátkoztam.

2022. nov. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon nagyon köszönöm a kommenteket!


Teljes pontossággal velem is pont ugyan ez történik. 1 év kellett nekik hogy kiismerjék a gyenge pontjaimat és támadjanak. Az első hónapokban minden rendben volt és most mást se kapok csak távolságtartás, támadást.


Próbálkoztam én is hogy oda állok egy csoporthoz, de nem érztem azt hogy tagja lennék annak a csoportnak. Ha egyedül állok se jön oda senki hozzám... Máshoz meg akkor is ha az illető nem akarja.


Soha nem voltam olyan hogy behódoljak másnak, vagy kibeszéljek embereket. Viszont ezek az emberek inkább ilyenek.

2022. nov. 25. 10:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Aki háborúnak tekinti az életet, az könnyen veszíthet:)


Dettó a munkahely.


Mondjuk én se szerettem általában a munkahelyeimet, de azóta magamnak dolgozom és max én mondom meg kinek mit kell csinálnia.


Ahogy nézem neked is ez lenne a legjobb.

2022. nov. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Aki nem akar egyedul lenni annak kell a tobbiekhez odamenni es nem azt várni hogy hozzá menjenek oda.


Fonokre ráterve sokan kisebbségi komplexusosak sajnos ezt vetítik rá a dolgozokra.

2022. nov. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
A főnök is ember, ugyanúgy lehet rossz napja, mint bárki másnak. Ez persze nem ok arra, hogy rajtad vezesse le a dühét, de akkor, abban a pillanatban ezt látja helyesnek.
2022. nov. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ebből a rövid leírásból úgy látom, hogy neked nem lehetnek önálló döntéseid, meg kellene várnod, a feletted állók mit mondanak, mit csinálj, és csak azt csináld. Lehet, a többieket frusztrálja, hogy jobban tudnád csinálni, mint ők. Keress egy másfajta tevékenységet.
2022. nov. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%
ha minden munkahelyen ugyanaz történik veled, akkor benned lesz a hiba szerintem. Egy munkhahelyen másképp kell viselkedni az első időkben, és akkor amikor már régóta dolgozik ott az ember. Van egy átmeneti időszak, amikor szép lassan beszokik az ember, kb egy év. Azt az átmeneti időszakot csinálod rosszul. A másik hiba lehet szerintem, hogyha mindig hasonló munkahelyekre mész dolgozni, akkor lehet hogy valójában neked valami teljesen másféle munka lenne megfelelő. Mert lehet hogy azért nem kedvelnek, mert nem jól végzed a munkád. Vagy teljesen másféle hozzáállásod, mint kéne. Ezt nehéz lesz neked megoldani, lehet hogy lifecoach-ot, vagy valami más segítséget is érdemes lenne kérni.
2022. nov. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!