Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jó fizetés vagy jó munkahely,...

Jó fizetés vagy jó munkahely, melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Biztos van olyan is ahol szereted a munkádat és jól is fizetnek, de azért nem olyan gyakori.

A problémám az, hogy ahol dolgozok nagyon szeretem a helyet, szeretem amit csinálok, de keveset keresek. Ezt a párom gyakran emlegeti, most már egyre többször. Ő többet keres, a vásárlást intézi, én viszem a háztartást, eddig ez volt a felállás, de a mai helyzethez képest nagyobb a mi kiadásunk is. Egyre többször csinálja azt, hogy nem megy el bevásárolni (csak alap bevásárlásokról van szó) , vegyem meg én, ami nem fair, mert nem marad megtakarításom, de tudom, hogy csak ezzel próbál már nyaggatni, hogy váltsak munkahelyet. Viszont volt már 2 munkahelyem, ami annyira borzalmas volt, hogy nem merek lépni, nekem az volt fontos, hogy ne legyen minden nap kín bemenni. Ráadásul mire ezt a munkát megtaláltam vagy 20 interjún voltam túl... Ti hogy a látjátok a dolgot? Tényleg ilyen nyuszi vagyok és lépnem kéne?


2022. nov. 26. 11:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
Ne munkahelyet válts, hanem párt. Egyértelmű.
2022. nov. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem az elsö lépés a "párod" lecserélése legyen!

Ha ennyire nem partner az együttélésben, akkor semmi értelme a kapcsolatnak.

Ha neked megfelelö a mostnai munkahelyed, akkor semmi esetre se válts, mert a végén csak belebetegszel. Másrészt a "háztartás vezetése" nem kis munka, az erre fordított idöröl nyújts be számlát a párodnak az általánosságban megszokott órabérrel (1500-2000 Ft/óra!). Egyböl rá fog jönni, hogy a bevásárlás meg az ö hozzájárulása a közös élethez.


De ahogy írtam, ha ennyire nem akar semmihez hozzájárulni, hanem zsugoriskodik, akkor nem érdemes fenntartani az egészet, képzeld el, ha idövel lenne egy-két gyerek és te nem kapsz fizetést, akkor mi lesz ebböl?

2022. nov. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
32%
Ha nem kellene ezt a semmirekellő életképtelen darab szart pesztrálnod még munka mellett, lehet több időd maradna kipihenni magad. Én megtartanám a jelenlegi állásom és elkezdenék mindenért pénzt szedni, amit eddig otthon ingyen csináltam ennel a hulladéknak.
2022. nov. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
Ha neked jó a munkahely akkor eszedbe ne jusson otthagyni!
2022. nov. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
28%

Ennyiből nem lehet megítélni.

Tudni kellene, mennyit keresel te, mennyit a párod, mennyi a kiadásotok és abból mennyi az, amit az életszínvonalatok különösebb csökkentése nélkül le tudnátok faragni belőle.


Mert ha te szinte semmit nem keresel, és a párod viszi a hátán a közös életeteket, és így is nehezen éltek, akkor jogos. Ha azért te is egészen jól keresel, most sem szenvedtek hiányt alapdolgokban, és csak arról van szó, hogy kereshetnél többet is, mert akkor több luxust engedhetnétek meg magatoknak, akkor nincs igaza.


Alapvetően a jó munkahely fontosabb mint a pénz, de van az az alacsony összeg, amikor tényleg nem szabad emiatt maradni. Karácsony előtt nem célszerű kilépni sehonnan. HA már váltani kell, akkor előbb célszerű munkát találni és utána kilépni.

2022. nov. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
39%
Úgy vagyok vele, hogy ha álmatlan éjszakáim vannak miatta mert anyagi gondokon rágódom akkor hiába van olyan munkahelyem amit szeretek.
2022. nov. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Huh, azért nem hagyom el egyből a barátom. De legalább így vélemények alapján tudom, hogy nem feltétlen van neki igaza, és erről tudok majd vele beszélni. Nem keresek rosszul, nem erről van szó, mert megélünk. De pont ez a baj, hogy csak megélünk, mert így az infláció növekedés óta, nem gyarapodik a félretett pénz.


Kedves 5ös,kicsit eltévelyedtél. Ne itt gyalázd a nőket, mert te nem bírsz összeszedni egyet se, köszi

2022. nov. 26. 13:21
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

Nem lehet ennyiből megítélni. Párod nélkül megtudnál élni és milyen színvonalon abból amit keresel?

Szerintem egy szarul fizető munkahelyen sem érdemes sokáig maradni - pénzből él mindenki.

2022. nov. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
24%

Az elsö munkahelyemen:


- munkát imádtam

- csapat nagyon jó volt

- pénz átlagos, de nekem kevés.

Váltottam. Bruttóm 100K-val nött.


Második munkahely:


- munkát szerettem, de sikerült megutáltatni velem

- csapat nagyon jo volt

- penz itt 100k bruttoval több mint az elsö helyen


Harmadik munkahely:


- munkát szeretem. Szeretem a kihivásokat mert minden egyes feladat teljesítése elégedettséggel tölt el. Ebböl a szempontból a legjobb munkahely „ever“


- pénz: 130 K bruttóval több mint a második munkahelyen


Last but not least“ a Team:


A legrosszabb a három közül. Gondolkodom, hogy tovább állok.


Döntsd el Neked mi a fontosabb és aszerint döntsél. De ahogy leirtad a Sztorit a pasid fog dönteni helyetted.


Egy igaz, csak munkahely váltásával értem el ennyi fizetést, hogy elégedett vagyok.

Nagyon kevés az olyan munkahely, ahol a három tényezö: munka, munkabér, munkatársak, mind összejátszon.


A jövöben a bevasarlast es a hazimunkat egyenlö arányban osztanám el.

2022. nov. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%

Én a jó munkahelyet és a jó feladatokat választottam. Senki sem tud elég kártérítést fizetni nekem azért cserébe, hogy az ébren töltött időm felében valami olyat csináljak, amitől utálom ez életem.


Ha a munkád nem szereted, kiégsz, ha pedig kiégsz, akkor nemcsak azt az időt veszik el tőled, hanem a szabadidőd is, amiben ezáltal nem tudod igazán jól érezni magad.

2022. nov. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!