Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondhatok azonnal a munkahe...

Felmondhatok azonnal a munkahelyemen? Bármit megtehetnek velem?

Figyelt kérdés

2 éve dolgozom a munkahelyemen. Határozatlan idejű szerződés.

Karbantartó mérnök vagyok. A karbantartási menedzser van beleírva a szerződésembe mint közvetlen felettes.

Tavasszal volt egy átszervezés, ami arról szól, hogy aki a termelés vezető volt az dirigál nekem és a területen lévő többi társosztály tagjának is Pl. minőségügy, munkavédelem, technológiai mérnök.

Na most erről nem született új szerződés, csak elkezdett dirigálni, utasítgatni, pedig szerződés szerint nem a főnököm. Ez odáig fajult, hogy már a csicskásának néz és meghazudtol.

Felmondhatok azonnali hatállyal mert emiatt megszegték a szerződést?

Vagy egyáltalán mi történne ha beadnám a felmondásom és hazajönnék?

Mit tehetnek? Nem vagyok senkinek a tulajdona, szolgája.


2022. nov. 30. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd oket ott a g***be
2022. nov. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Huhh. Nem értek hozzá, de szerintem ilyenkor új szerződés kell.

Van munkajogász csaladtagom, de sajnos nem tudom most megkérdezni, mi ilyenkor a teendő.

Gyárban dolgozol?

Ha komoly a dolog, minden városban van olyan nap, hogy ingyenes jogi tanácsadás.

Ott tudnál érdeklődni.

De elég nagy a fejetlenség ahogy elnézem😢.

2022. nov. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azonnali hatállyal csak minősített esetben lehet felmondani. Erről a Mt. ír, hogy mi tekinthető annak. Mindenesetre lehet, a tényállás ismeretében egy alkalommal célszerű lenne megkeresni egy jogi tanácsot kérned, hogy az általad felvázolt helyzet adhat-e erre jogalapot.
2022. nov. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

“Nagyon szívesen dolgozok bármit, amivel segíthetem a közös céljainkat, örömmel elvégzem a munkám, azért azonban nem fizet senki, és nincs is benne a munkaszerződésemben, hogy egy elviselhetetlen ugráltatós, lelki terrort alkalmazó kollégát kucsmaként kelljen a fejemen hordani, hogy nap-mint nap megalázzon bárki.

Ezért ezzel az emberrel ettől a perctől kezdve nem vagyok hajlandó dolgozni.

Helyezzenek nyugodtan bárhova máshova, meg fogom állni a helyem, számíthatnak a szolgálataimra, nem szeretnék összeveszni a kollegával, csak annyi a kérésem, hogyha ő itt, akkor én ott.

2022. nov. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy átszervezés, főnökváltás semmiképp nem ok azonnali felmondásra. Felmondhatsz normál határidővel.


Szerződésbe általában csak a munkáltatói jogokkal rendelkező vezetőt teszik csak bele, ettől a közvetlen főnököd személye még változhat.

2022. nov. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!