Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyemen önértekelést...

Munkahelyemen önértekelést kell végezni,0tól 5ig kell osztályozni magunkat különböző munkafázisokban. Van, aki mindenben ötöst ad magának, van,aki négyes-ötösöket, nyilván rosszabbat senki sem ír be. Melyik lehet a jó taktika?

Figyelt kérdés
2022. dec. 1. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Bukj meg, hátha elküldenek tanfolyamra.
2022. dec. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jó taktika, bár az a tapasztalatom, azzal kockáztatsz a legkevesebbet, ha minél jobb osztályzatot adsz magadnak. Az önkritika csak ürügy a vezető számára, hogy szívasson.
2022. dec. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenre ötöst húznék be. Azzal, ha lepontozom magam, elismerem, hogy tudnám jobbsn éd pörgősebben csinálni, csak nem akarom. Igazából tényleg ez a helyzet, de nem jó stratégia, ha ezt az is tudja, aki a feladatot adja. Az első munkahelyemen megtanultam, hogy érdemes magadhoz képest 70%-os teljesítményt nyújtani és azt beállítani 100-nak, különben széthajtanak.
2022. dec. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Ennyit erről az értékes munkáról, amivel ezeket az értékeléseket kitalálták és végzik jó pénzért.
2022. dec. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
A 4-es 5-ös taktika szerintem oké, az semleges.
2022. dec. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Egyértelmű, h végig ötöst kell írni. Ne hívd fel a főnök figyelmét semmiféle hiányosságodra, sőt addig örülj, amíg ő sem veszi észre.
2022. dec. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt a főnökkel egy ilyen csak nálunk ez beszélgetés volt. Ha azt mondtam, hogy valamiben jó vagyok, akkor mondta, hogy azért sok mindent kell tudni, annyira nem is vagyok jó. Ha azt mondtam, hogy szeretnék fejlődni valamiben, akkor meg, nem kell így is már nagyon jó vagyok benne.. Én pl olyan dolgokra hogy motiváció, csapatban való dolgozás, rugalmasság stb 5 írnék, szakmai dolgokra 4 ha pedig valamiben szeretnék fejlődni, vagy érdekel akkor 3 és kérném, hogy adjanak több ilyen melót. Ha csak ötöst írsz be akkor egyből látszik, hogy k..iltál az egész kérdőívre, ha nagyon rosszat akkor csak magadnak ártasz. Szóval szerintem arany középút.
2022. dec. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt ilyen értékelés, én úgy érzem, hogy meg vannak velem elégedve, és jól végzem a feladataimat. Nálunk konkrét válaszok voltak, pl. Ha hibázok, mit csinálok, és a válaszok: rögtön észreveszem és javítom, később veszem észre, és javítom, észreveszem, de már mással foglalkozom, a csapattársak javítják, stb.... szóval minden kérdéshez ilyen válaszok voltak 1-5-ig pontozva. Én korrektül leírtam, hogy melyik szituban hogy viselkedem, és ezek mind 4-5-ös pontszámok voltak. Utána az elbeszélgetésnél a főnök teljesen kiforgatva magyarázta el az egyes kérdéseket, és jól lepontozott, és még azt is hozzátette, hogy muszáj kevesebbet írni, mert ezt minden évben meg kell majd csinálni ezt az értékelést, és muszáj valami fejlődést felmutatni, ha most beírjuk, hogy milyen jól dolgozom, akkor onnan már nincs hova fejlődni. Erről ennyit....


Na, ezek után én semennyire nem veszem ezeket komolyan, ezeket a felméréseket, beszélgetéseket, megjelölöm mindnél a közepest, aztán a főnök majd eldönti, hogy mit kommunikál, hogy papíron jól mutasson.


5 éve csináljuk ezt, és eddig mindig kitalált valami baromságot, amiben feljődhetnék (ami pl nem is az én munkaköröm) az idén szólt, hogy most már nem tud mit írni, találjak már ki valamit. (én meg beírtam, hogy vezető szeretnék lenni, vezetői tréningen fejlődnék, mert már tényleg minden területet kimaxoltunk :-)) Aztán vagy komolyan veszik, vagy nem :-) még nem kaptam visszajelzést :-D augusztusban töltöttük ki

2022. dec. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!