Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire nyerő taktika munkaüg...

Mennyire nyerő taktika munkaügyi munkajogi kérdésben a főnök orra alá dugni a kinyomtatott jogszabályt amely világosan mutatja kinek van igaza? Vagy ezzel csak kirúgatom magam?

Figyelt kérdés

Sok vitám volt már a főnökkel munkajogi kérdésekben. A főnök kategorikusan közli ez van a jogszabályban pont kész. Miközben nem az van a jogszabályban amit mond. Mindezt vagy azért teszi mert azt gondolja a primitív dolgozó úgyse tudja vagy azért (ez az esélyesebb) mert azt hiszi úgyse mer szólni a dogozó, félti az állását.

Újabb vita, nekem van igazam, ő nem ismeri el. Állítja nem jól tudom, ő tudja jól.

Mennyire nyerő taktika kinyomtatni a jogszabályt és orra alá nyomni, hogy na akkor olvassuk már el együtt és nézzük meg mit is mond a jogszabály?

Olyan kérdés ügy aminél még „értelmezési kérdés” sem merülhet fel, mert pl szabadság ügyében a jogszabály egzakt napokat állapít meg. Nincs helye értelmezésnek, 1+1 =2 akárki akárhogy értelmezi akkor is.



Vajon ilyen főnökkel szemben csak azt érem el hogy kirúg? Igazam van, ott a jogszabály de ő meg a munkáltató és tollvonással elküld?


2015. okt. 25. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha kirug, mert retardált féreg, perelj.
2015. okt. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát nyilván nem ezért fog kirúgni.

Majd egyik nap tüsszentek egyet és munkahelyi biztonság veszélyeztetése eltitkolt betegség miatt fegywelmi és azonnali hatállyal elbocsátás.

2015. okt. 25. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó taktika. Próbálkoztam én is ezzel a "mi van a törvényben dologgal" de nálunk van kollektív szerződés meg aláírtam amúgy is a munkaszerződésemet anno, azzal együtt elfogadtam az ő szabályaikat szóval max. felidegesítettem az amúgy sem kedves főnökeimet, de te tudod.
2015. okt. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

an kollektív szerződés meg aláírtam amúgy is a munkaszerződésemet anno


De azt uyge tudod hogy még a kollektív szerződésben sem lehetnek kedvezőtlenebbek a feltételek az MT-ben foglaltaknál-csak kedvezőbbek? és ha kedvezőtlenebb van a szerződésben az MT-nél a szerződés semmis?

Példa: nem lehet olyan kollektív szerződés még ha mindenki aláírja akkor se, amiben mondjuk kevesebb a szabi mint amit az MT előír. Több lehet.

2015. okt. 25. 19:20
 5/6 A kérdező kommentje:

Egyébként az a főnök aki elegánsan átlép a jogszabályokon az magát atyaúristennek képzeli akinek mindent szabad mert ő a főnök, a dolgozóit meg igavonó barmonknak akik örüljenek hogy melójuk van és nehogy megnyikkanjanak mert repülnek?

Persze ez csak addig megy míg van elég barom. De barom meg mindig lesz-ha kiesik az egyik jön helyére 10 másik.

2015. okt. 25. 19:26
 6/6 anonim ***** válasza:

persze, tudom ocsem jogasz, atnezte a szerzodesem meg mindent.. nekem nem a szabival volt gondom hanem a hetarozott ideju munkaszerzodesem felmondasaval.

figyu nekem 8 hogy peldalozol-e vele, nekem nem jott be..

2015. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!