Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet jól teljesíteni,...

Hogy lehet jól teljesíteni, miközben folyton éreztetik, hogy nem vagy elég jó?

Figyelt kérdés

Fel fogok mondani, ha sikerül aláírni az új céggel a szerződést. De még utána is itt kell töltenem a cégnél egy hónapot.


Mivel kicsi a szakterület, ezért nem akarnék rosszabb benyomást kelteni, mint amit eddig tettem.


De a főnököm konkrétan rámszállt, mióta megcsináltam a betegsége alatt egy feladatot helyette. Vagy nem csináltam meg eleget? Igaziból nem tudom, hogy mi a baja, előtte a kettővel fölöttem lévő főnöknek volt velem baja, amit szintén nem értettem. Most meg a közvetlen főnökömnek (mikor a főnököm nem volt, akkor a kettővel fölöttem lévő főnökkel dolgoztam együtt és ő valahogy azt éreztem, hogy már átlátja, hogy miért nem haladok a feladataimmal, és nekiállt segíteni).


A közvetlen főnököm azóta viszont egész furcsán viselkedik. Konkrétan olyanokat képzeljetek el, hogy hónapokkal le vagyunk csapat szinten maradva minden feladattal. Én kaptam napi 4 órányi fölös adminisztrációt a közvetlen főnökömtől, ami miatt nem tudok haladni a saját feladataimmal, amik amúgy senkit nem blokkolnak. De mégis én vagyok kiemelve, mint fő bűnös, akire dühös, hogy nem végeztünk. De ha végeztem volna a következő fázis akkor sem kezdődhetett volna el, hiszen az utánam levők is hetekig még nem tudnak nekikezdeni, ezért szerintem jó, hogyha ahelyett a feladat helyett a többieknek segítek (ez is feladatom, a főnököm főnökétől). Viszont a mai megbeszélésen 5x hangzott el, hogy dühös, hogy ez a feladat nincs kész. De amúgy magára kéne dühösnek lennie, mert ha nem kapnék egy rakat fölösleges feladatot, meg valaki lenne, akihez mehetek magyarázatért, akkor már rég készen lennék a feladatommal. De ehelyett az a feladat, hogy össze kell gányolni valamit, amire rámondhatjuk, hogy kész és aztán javítjuk később és hülyézzük azokat, akik hibát találnak a munkánkban és megpróbáljuk bemószerolni őket a felsővezetőknél.


Szóval a kérdés, hogy hogyan bírjam ki ezt a pár hetet? (A csúszások miatt senki nem mehet szabadságra).


2022. dec. 2. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nehéz mit javasolni, mert 1. nem teljesen világos, hogy mi az, hogy rádszállnak 2. nem derült ki, mit válaszoltak a felvetéseidre.
2022. dec. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzet. a fiam munkahelyén is van egy srác aki nagyon jó a szakmájában, ezért diploma nélkül is megkapta a mérnöki állást. Azonban neki is állandóan olyan feladatokat ad a főnöke amik miatt a saját munkájával nem halad semmit.

Viszont tőle pont azt várják el egyértelműen, amit mondanak is neki és nem vonják felelősségre azért hogy miért nem haladt a saját feladatával miatta olyan tempóban ahogy amúgy képes lenne rá. Csak neki rossz érzés, mert nem ez lenne a munkája.

Tisztázd a főnököddel percre pontosan a napi beosztásodat!

Gondold át hogy melyik feladatodra mennyi időre lenne szükséged, ha szép, normál tempóban el akarnád végezni. Majd készíts egy heti beosztást arról, hogy az eredeti feladataid mikor, mennyi ideig tartanának. Aztán a főnöködet kérd meg, hogy a munkaidődet együtt tervezzétek meg - a főnökök szeretnek ilyet csinálni, mert akkor konkrétan érzik hogy irányítják a beosztottjukat. Tedd elé hogy a saját feladataidnak mi az időigénye, mikor és mennyi időd maradna más tevékenységre. Kérd, hogy döntse el mikor mit csinálj, mert ő tudja mi a fontosabb a cégnek! Ez hízeleg egy főnök önérzetének.

Akkor majd ő kijelöli hogy délelőtt 8-11 között csináld ezt, 11-13 között amazt, és 13-16-ig meg valami mást. Előtte beszéljétek meg hogy a feladatoknak milyen pontos határidőt szab, hiszen amit hamarabb kell elvégezni arra több idő kell most, amit később arra meg a következő vagy harmadik héten.

Csak úgy tudsz védekezni egy ilyen elvárással szemben ha eléred, hogy legyen pontos feladat- és időrended. Mondjuk pénteken beszéljétek meg mi legyen a következő hét beosztása, mit szeretne, mi mikorra legyen kész, és akkor tudsz igazodni hozzá. Akkor nem lesz vita, hogy éppen miért ezt csináltad amikor neki más kellene.

2022. dec. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm! Azt értettem rámszállt alatt, hogy olyan emaileket küld, hogy miért nem csináltam meg ezeket a nagyon fontos feladatokat és miért nem haladtam ma vele, miközben ő is tudja, hogy egész nap mást csináltam, mert megbeszéltük reggel, hogy mit csinálok.


Meg olyanokat csinál, hogy két héttel a határidő előtt ad egy új feladatot, de én ebből csak két napot dolgozom. De legyen kész a szabim alatti határidőre, úgyhogy csinálhatom a szabim alatt.


Vagy olyan hangnemben beszél velem, ami szerintem egyáltalán nem elfogadható egy munkahelyen.


Vagy mond valami hülyeséget, hogy ő úgy szeretné látni. Mire a kettővel fölötte főnök rájön, hogy hülyeséget csinálok és nem jelzi, hogy én is mondtam, hogy nem így kéne csinálni, hanem felszólít a vezetőség előtt, hogy akkor most csináljam úgy esélyt sem adva, hogy jelezzem, hogy miatta csináltam rosszul.


Vagy ha látja, hogy valamit le akarok írni, akkor félbehagyja a mondatot és azt mondja, hogy leírja és elküldi, de sosem küldi el.


Vagy ha van javaslatom, az biztos rossz.


#2 Köszönöm! Ezt biztos nem szeretném, mert ahogy ismerem szépen betáblázza a 8 órát, majd elvárja, hogy a nap közben beérkező random adminisztrációt is csináljam közben.

2022. dec. 2. 12:44
 4/4 anonim ***** válasza:

És a dolgozó önérzete hol marad? Ja, az le van szarva. Na, ez itt a baj.

Egy megoldás van. Jól összegànyolni az egész szarságot, aztán oldja meg, aki ràdsózta.

2022. dec. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!