Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy nőnek otthon is teljesí...

Ha egy nőnek otthon is teljesíteni kell, középkorú, van férje is. Viszont, a főnöke a maximumot akarja magából és másokból kihozni, akkor nem lehet semmilyen formában az egyensúlyra törekedni?

Figyelt kérdés
2021. máj. 19. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A férje mit csinál otthon?
2021. máj. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Milyen egyensúlyra gondolsz?
2021. máj. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak súlyos anyagi kényszerhelyzetről nincs szó, akkor ő maga dönti el, hogy mibe mennyit tesz. Szükség esetén kereshet másik munkahelyet. Az, hogy otthon is teljesíteni kell, nem tudom, mit jelent - nyilván ha mindét felnőtt ugyanúyg dolgozik egy háztartásban, de az egyik fél csinálja az összes házimunkát, ott valami probléma van valószínűleg. Normális otthoni munkamegosztás és életszerű szintű háztartásvezetés mellett azért működni szoktak a dolgok.
2021. máj. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az mit takar, hogy "otthon is teljesíteni kell"?
2021. máj. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A főnök is tudja, hogy azon a helyen kellene még ember, szólt is az úgy érdekében korábban. Viszont, ezt elutasították, majd akik ott dolgoznak, középkorú és családos emberekről is lehet szó, azoknak kell megfelelni az elvárásoknak. Szép dolog a teljesítmény, de az egészség fontosabb.
2021. máj. 19. 16:04
 6/12 A kérdező kommentje:
*ügy
2021. máj. 19. 16:08
 7/12 Tepfal ***** válasza:
Nem értem, hogy mi a kérdés.
2021. máj. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Most azon filozofálsz, hogy miért próbálja a főnök a dolgozókat a saját személyes érdekük ellenére rávenni, hogy a munka legyen nekik az első? Szerintem ez nyilvánvaló.


Továbbra is, egészséges személyiség ennek alapvetően ellen tud állni, ha más kényszerítő tényező nincs. Legrosszabb esetben kirúgják, de akkor majd keres másik munkát. Aki meg befolyásolható, az minden hasonló helyzetben áldozat lesz, nem csak a munkahelyen, hanem a családban a rokonok, sőt a (hamis) barátok, haverok is ugyanúgy kihasználhatják az illetőt.

2021. máj. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem mi a kérdés pontosan. Otthon egy egyenjogú párkapcsolatban, amíg mindkét félnek van állássa, addig a házimunka is közös feladat. Vagyis nem értem mit jelent, hogy otthon teljesítened kell. Ha eddig nem tette, akkor itt az ideje, hogy a férjed emelje fel a hátsóját és kezdjen el aktívan résztvenni a házimunkában, amíg te főzöl, addig ő takaríthat, és betehet egy mosást is. Mi mindig megbeszéljük a párommal, hogy ki milyen házimunkát csinál aznap. Első alkalommal azt mondta a párom, hogy ez a nő dolga. Mondtam neki, igen így van, de csak abban az esetben ha a férfi is végzi a saját dolgát és eltartja. Ne akarjuk egy olyan kor mintáit követni, amikor a nőnek véleménye sem lehetett nem hogy állása. Ha a férjed erre nem hajlandó, akkor nem feleség, hanem pótanya kellett neki. Ez esetben gratulálok hozzá...

Munkahelyen pedig annyit csinálj, amennyit bírsz, mert úgy van ahogy mondod, az egészséged fontosabb. És amíg ennyi emberrel is van teljesítmény addig nincsenek rákényszerülve hogy plusz pénzt fektessenek bele. Viszont ha látják, hogy ennyi emberrel nem megy, akkor kénytelenek lesznek felvenni valakit.

2021. máj. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Olyan munkát kell vállalni, ami belefér az életedbe.
2021. máj. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!