Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek szokott olyan...

Szerintetek szokott olyan lenni hogy valaki szo nelkul nem megy el az elso munkanapjara? Van ennek kovetkezmenye azon kivul hogy feketelistara kerul az illeto?

Figyelt kérdés

2022. dec. 5. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván van rá példa, de elég nagy bunkóság.
2022. dec. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a legelső napjára nem megy be, akkor lehet,hogy soha többet nem is kell majd bemennie. Meg tudnám érteni a főnököt, ha így döntene.
2022. dec. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szeptemberig HR-ben dolgoztam.

Igaz, nem itthon volt, hanem a UK-ban egy elég nagy cégnél, de volt egy olyan eset, hogy emberünk hétfői nappal kezdett, de 2-3 órát késett. Mondta, hogy bocsi, rosszul mérte fel a tömegközlekedést. Másnap reggel nem jelent meg. Délután nagynehezen elérte a főnökség telefnon amire azt mondta, hogy elfelejtett ébresztőt állítani, majdnem délben ébredt, gondolta akkor már aznap nem érdemes bemenni. nyilván nem szólt senkinek. Persze ezt mi már úgy kaptuk meg a HR-en, hogy a hétfő nem csak az első, de az utolsó napja is volt. Gyakorlatilag többet szívtunk mi az onboardingjával és a separationjével, mint amennyit ő a munkában töltött:D


Deee persze volt jó pár olyan eset is, hogy dolgoznak 3-4 napot, aztán szó nélkül nem mennek be. Ilyenkor is mindig a főnökség telefonálgat, hogy hol van már és akkor odaböfögnek egy olyasmit, hgoy "hát ez nem nekem való munka, felmondok". Persze mivel próbaidő, megteheti, hogy azonnali hatállyal felmond, de ezt azért nem így illik cisnálni.


Azt vettem észre, hogy ezek az operátori pozíciókra voltak jellemzők. Egyszerű melós emberek. Ez egy cementgyár volt, szóval gondolom ilyen lapátolós, teherautóra pakolós meg ilyesmik. Olyan aki járművet vezet nem volt köztük, szóval nem a darusra meg teherautósra kell gondolni, azok már "felsőbb kasztok".

2022. dec. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Igen, rendszeres. Operátori szinten gyakran előfordul. Mondjuk az ilyen alja emberekért nem kár
2022. dec. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De ilyenkor mi tortenik? Varnak ket napot aztan ujrahirdetik az allast?

Leginkabb diakoknal latom ezt hogy megbeszelunk valamit, majd nem jonnek el, nem jelentkeznek soha tobbet.

2022. dec. 6. 08:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5, hát ez nagyobb cégeknél nem ennyire egyszerű, ott ugyanis egyfajta "ticketek" vannak arra, hgoy felvehetnek valakit. És ha felvettek és az elment, akkor a ticket el lett használva. Ami persze belső reguláció kérdése, valójában adminsztratíven könnyen megoldható...lenne... ha rugalmas...lenne... a rendszer:D


Valójában ilyenkor az eltelt idő rövidsége miatt igyekeznek kb sztornózni és a már jelentkezettekből, interjúztatottokból választani egy másikat, mintha meg sem történt volna már a kiválasztás. Ez vagy bejön, vagy nem, hisz a munkavállalók is úsznak tovább, ha már kaptak egy elutasító választ, szóval a sikere ennek kétes, de még mindig több esély van gyorsan feltölteni a pozíciót, mintha újra hírdetnék és újrakezdenék az egészet.

2022. dec. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#5: Nálunk pl. (400 fő körüli cég) semmi extra. Operátori szinten szinte folyamatos a felvétel olyan intenzív növekedésben vagyunk, más pozícióban még lehet le sem került a hirdetés ilyenkor, szóval megy tovább a kiválasztási folyamat
2022. dec. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én gyakornokként (iroda) csináltam hasonlót. Mondjuk az úgy nézett ki, hogy 1-2 nap után döntöttem úgy, hogy otthagyom. (Azért, mert olyan szerencsétlenül járt a vonat, hogy reggel 9-kor nyitott a bank, de a vonat beért 8:10-re és ott szobroztam majd egy órát, hazafele hasonló volt a menetrend így elegem lett.)

Nem volt képem ezt így közölni, ezért a 3.napon egyszerűen nem jelentem meg. Persze hívott a főnök többször is, de nem vettem fel. Végül úgy emlékszem talán az egyetem közvetített ki és velük beszéltem meg, hogy többet nem tudok menni.

2022. dec. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!