Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki leszázalékolt...

Ha valaki leszázalékolt értelmileg vagy testileg,de jobban értelmileg miért nem kap több toleranciát a munkahelyén?

Figyelt kérdés
Értelmi fogyatékosságom van.Leszázalékoltként kezdtem dolgozni.Amikor elszúrtam valamit pl valaki beledobott a szemetesébe valamit ami kellett neki és leszemeteltem elkezdett üvölteni velem mindenki előtt.Vagy valaki elcsúszott mert túl vizes volt a padló lekiabálta a főnök a fejem de utána már ügyesebb voltam és figyelmesebb.Pár hete le lettem szerencsétlenezve egy főnöknő által,beszólogatnak a kollegák hogy nem jo az amit csinálok de ők nem is az én munkakörömbe vannak nem részletezem hogy mit mert szeretnék anonim maradni.Amit kiszabtak feladatnak papíron azért is lebasztak hogy azt NEM lehetne csinálnom mert útban vagyok,rosszkor vagyok rossz helyen a munkámban.Úgy érzem hogy közutálat tárgya lettem,5,6 ember ha kedves velem a többi hozzám se szól vagy ellenségesek.Ha erőszakosabban elmondanám hogy több toleranciát illetnék mert leszázalékolt vagyok akkor annak lenne jelentősége?Nem kérem hogy nyalják ki a ...de lehetne mindenki elnézőbb hiszen én beteg személy vagyok,nem olyan gyors és választékos az észjárásom mint nekik.Van hogy mondanak valamit és nemtudom egyből felfogni az informáciokat lassabban dolgozza fel az agyam,lettem már meg ilyen miatt is megalázva.
2022. dec. 16. 07:32
 1/3 anonim válasza:
0%
"Magyarországon jelenleg erről a 2013. évi LXII. a hatályos törvény (A fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény módosítása). A törvény megtiltja a munkahelyi negatív diszkriminációt (megbélyegzést), illetve a munkához, szociális segítségekhez, kedvezményekhez és segélyhez jutás akadályozását vagy megtagadását azoktól, akik fizikailag vagy mentálisan értelmi hátrányban vannak, és ez akadályozza őket az élet különböző fontos területein – beleértve a tanulást és munkát –, és igazolásuk van fogyatékosságukról." Ezt tudtam neked kimásolni, nem nagyon tudok erről semmit, ez egy Wikipédiás idézet, igazából az ADHD-nak a leírásában van benne. Én azért a helyedben hivatkoznék erre, szerintem még bírósági ügyet is lehet belőle csinálni, szerintem, amint mondtam nem sokat tudok erről. De mivel törvénybe van foglalva... Meg kell fenyegetni őket egy kicsit ha nagyon eldurvul a helyzet. Sajnállak hogy ilyenek a kollégáid. Maximum a nagy főnök felé jelezd hogy ez van, ezt tudod tenni mert ehhez jogod van.
2022. dec. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A leírásból, fogalmazásból kitűnik, hogy valaki más helyett írsz egyes szám első személyben.

Valószínűleg nincs jól megszervezve az illető munkája, ezért akadályozza a többieket a munkavégzésben.

A főnök a hibás.

2023. jan. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es, nem ír senki helyett, a szokásos kamuját gyártja.
2023. ápr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!