Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki az értelmileg visszamaradot...

Ki az értelmileg visszamaradottabb? Aki szerint a Föld gömbölyű, de egy érvet se tud felhozni mellette, vagy aki szerint a Föld lapos, és van is rá néhány érve?

Figyelt kérdés
2022. szept. 18. 22:55
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 A kérdező kommentje:

Kiegészítés:


Valaki az egyik kérdésnél amellett érvelt, hogy naplementekor a Nap távolodik, nem pedig lemegy. Szerintem nagyságrendekkel több intelligenciával rendelkezik, mint az a sok másik válaszoló, aki marha okosnak gondolja magát, mert tudja, hogy a Nap lemegy.

2022. szept. 18. 23:00
 2/64 Pelenkásfiú ***** válasza:
90%
Kár erről beszélni, mindenki tudja, hogy a Föld egy teknős és négy elefánt hátán fekszik. :)
2022. szept. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 LeonScottKennedy ***** válasza:
85%

Aki szerint a Föld lapos. Tökmindegy milyen érveket szedett össze a laposföldes youtube videókból, hogyha el is hiszi őket, akkor egy idióta.


"Valaki az egyik kérdésnél amellett érvelt, hogy naplementekor a Nap távolodik, nem pedig lemegy. Szerintem nagyságrendekkel több intelligenciával rendelkezik, mint az a sok másik válaszoló, aki marha okosnak gondolja magát, mert tudja, hogy a Nap lemegy."


Ezt nem igazán értem, vagy hogy mit akarsz mondani ezzel, mert az egyik állítás sem reflektálja a valóságot. A Nap nem megy sehová, a Föld forog.

2022. szept. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:

#3


Te is jó példa vagy. Azt hiszed, hogy a Nap nem megy le, és már-már büszke is vagy erre a tudásodra.


Pedig de, a Nap lemegy, csak te még sose hallottál szférikus csillagászatról, ahol ez szó szerint így van megfogalmazva.

2022. szept. 18. 23:52
 5/64 LeonScottKennedy ***** válasza:
96%

"már-már büszke is vagy erre a tudásodra."


Ez miből jött le neked? Mégis miért lennék büszke valamire, ami köztudott? Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy a fű zöld.


Igen, a mi perspektívánkból a Nap lemegy a horizont alá. Nem távolodik. De attól még fizikailag a Nap nem megy "le", mert a fel és le irányoknak nincsen értelmük a világűrben, kivéve, ha perspektívába helyezzük őket.

2022. szept. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:

"Igen, a mi perspektívánkból a Nap lemegy a horizont alá. Nem távolodik."


Akkor máris beismerted, hogy feleslegesen beszéltél mellé.

2022. szept. 19. 00:06
 7/64 LeonScottKennedy ***** válasza:
91%
Nem beszéltem mellé. A probléma itt az, hogy nem ismersz nüánszot (fú de ronda ez a szó fordítása a nuance-ról). Fontos ugyanis, hogy az emberi perspektíváról beszélünk, vagy a fizikai valóságról. Amikor én azt írom, hogy az egyik állítás sem reflektálja a valóságot, az egy tényszerű állítás, mert amikor valóságról beszélünk, akkor definitíven a fizikai valóságról beszélünk. De attól függetlenül még az átlagember mondhatja azt, hogy a Nap lemegy, és nincs azzal semmi baj. A hullócsillag sem csillag.
2022. szept. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
95%

Az értelem fejlettsége nemcsak érvelést, vitázást jelenti, hanem az is beszámít hogy a megfigyelésekből helyes következtetést tud-e levonni valaki.

Egy laposfejű, laposföld-hívő felhozhat tíz gyönge (könnyen cáfolható) érvet, míg egy épelméjű csak egyet.

Például:

- Délben felhívtam egy ismerősömet aki most Amerika keleti partján tartózkodik. Ott még csak akkor kelt föl a Nap. Tehát a Föld geoid alakú.


Az is némi intelligenciát igényel, hogy az információk özönéből valaki kiválogassa az igaz, és hamis állításokat. Azaz tudja, kire lehet hallgatni, kire nem.

2022. szept. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
94%

Nyilvánvalóan a laposföldes a retardáltabb, mert:

- képtelen eldönteni mely információk igazak és melyek hamisak,

- képtelen alapvető fizikai, matematikai ismereteket elsajátítani,

- képtelen alapvető összefüggéseket megérteni (természetesen észre venni, alkotni sem fog ilyeneket),

- sohasem kételkedik semmiben, kizárólag a kinyilatkoztatás szerű ismereteket fogadja el (egyesektől).

Természetesen vitatkozni sem lehet vele a fentiek miatt, hiszen mindenre az az érve, hogy egy nálánál okosabb ember azt mondta...

2022. szept. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 hosszúhajú ***** válasza:
92%
csak azt nem értem, hogy aki szerint lapos, az azt gondolja hogy az űrhajósoknak rossz a szeme, azért látják gömbölyűnek? .
2022. szept. 19. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!