Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek akkor, ha a...

Mit tennétek akkor, ha a barátság keveredne a munkával?

Figyelt kérdés

Nehéz helyzetben van a barátnőm, egy családnál dolgozik, ahol azt veszem észre, hogy (anyagilag, érzelmileg) kihasználják, és ezt valamennyire ő is látja, csak nem meri felvállalni, meg jobban érintett, mint én. Aki volt már ilyen helyzetben, hogyan lehet véget vetni egy ilyen kapcsolatnak, úgy hogy mindenki! a legkevesebbet sérüljön? Főleg, ha a másik oldal nehezen engedi el a segítségét.

...

Örülnék, ha elsősorban szitterek osztanák meg a tapasztalataikat.

Történeteket olvashatnék.



2022. dec. 16. 21:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
10, úgy szokták, hogy ugyanannyi pénzért még "barátságból" elvégeztetnek vele milliónyi pluszmunkát amiért ő "barátságból" semmi mást sem kap.
2022. dec. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Azzal nincs baj, ha a barátság keveredik a munkával. Én is sok kollégával voltam jó barátságban a munka mellett. De üzletben nincs barátság és a barátság nem mehet a munka rovására. Meg kell húzni a határokat, hogy meddig tart az üzleti/munka kapcsolat és honnan kezdődik a barátság. Minek mi az ára és azért a pénzért mennyi idő és munka jár. Munkaidőben ne fecsegjünk, hanem dolgozzunk, barátkozni meg a munkaidő után lehet - vagy esetleg mérni a szünet hosszát és aztán ledolgozni a munkaidő vége után.


A tartós barátság titka a pontos elszámolás. Pénzben és munkaidőben, munka mennyiségben egyaránt. Barátokkal még fontosabb pontosan megállapodni a részletekben, hogy mindenki számára egyértelmű legyen és ugyanazt is jelentse, amiben megállapodtok. Pont ezért fontos szerződést is írni róla, addig, amíg még barátok vagytok, azért, hogy azok is maradhassatok.


Barátoknak leginkább nem dolgozunk, vagy ha mégis, akkor a barátoknak ugyanúgy meg kell fizetniük a munka árát, mint bárki másnak - vagy még jobban is, hiszen ők a barátaink és nem kihasználni akarnak minket, hanem megbecsülni a munkánkat.


Ha annyira jó barát valaki, hogy tőle mi is elvárhatnánk ezt cserébe, akkor meg baráti alapon segítünk egymásnak, nem kérünk érte semmi pénzt - de ilyenkor nem is alá-fölé rendelt munka kapcsolatban vagyunk egymással. Ilyenkor nem főnöke, vagy megrendelője a másik, hanem csak egy barát, aki szívességet kér a másiktól. Pont ezért kedvesen, udvariasan kér és nem követelőzik, dirigál, ugráltat.


Ha valakinek mégsem felelnek meg a körülmények, feltételek, stílus, vagy bármi, akkor meg vége a megállapodásnak. Ezt persze fontos szintén tisztázni is. Hogy pontosan milyen formában, azt helyzete válogatja.

Lehet, hogy a barátságnak jobb, ha nem mentek bele minden ok pontos részletezésébe, inkább csak annyiban maradtok, hogy maradjatok barátok és ne legyen tovább munka kapcsolat is köztetek.

Érdemes minden helyzetben asszertívan képviselni a saját érdekeidet. Próbáld megérteni, hogy a másik mit miért mond vagy csinál, mik az ő szempontjai, elvárásai, ezekre próbálj reagálni a saját szempontjaid megosztása és képviselete során, de mindenképp húzd meg a saját határaidat, hogy mi hogyan felel meg neked. Próbáld megértetni a másikkal, hogy mik a te szempontjaid, mi miért fontos neked, milyen feltételekkel és mennyire vagy rugalmas ezekben, de azt is fektesd le, hogy mik azok a sarokpontok, amikből semmilyen feltételek mellett nem vagy hajlandó engedni.

2022. dec. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!