Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudatosan gyerektelen nő és...

Tudatosan gyerektelen nő és kisbabás anyuka közti barátság működhet?

Figyelt kérdés
Ti tudtok olyan működőképes barátságról, ahol az egyik nő tudatosan nem vállal gyereket, nem is kedveli őket és nem is bébiszitterkedne a másik babájával (nyilván hacsak nem valami sürgős dolog történik), a másik pedig terhes/kicsi gyereke van? Vagy az ilyen barátok eltávolodnak egy idő után, hiába voltak jó barátok a terhesség előtt ?

2021. dec. 11. 22:31
A kérdező szavazást indított:
Működhet, ha az anyuka nem erőlteti rá a gyerekét
Működhet, ha a gyerekmentes fél nyit a gyerektéma felé
Véget fog érni a barátság/túl nagy életmódbeli különbség
74 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Már miért ne működhetne? Buta kérdés.

Famílián belül is lehet, hogy valaki nem akart,

vagy nem lehet gyereke. Mégis szeretetteljes a kapcsolat

még a gyerekeimmel is.

De az egyik barátnőmnek is saját döntése, hogy nem vállalt

gyereket. De az enyémeket imádja.

2021. dec. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

1-es vagyok.

Értelmetlen kérdés, és még értelmetlenebb szavazásra bocsátott

állítások.

2021. dec. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem értelmetlenek, sokat olvasgattam a témában, általában ilyesmik szoktak felmerülni megoldásként.
2021. dec. 11. 22:37
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Működhet, csak hülyék a szavazási opciók.
2021. dec. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

A barátnőm nem akar, nekem több is van. Sose kértem hogy vigyázzon rájuk. Ha érdeklődik mesélek neki, de nem tolom folyamatosan a gyerektémát. Megmaradtak ugyanúgy a közös témáink, és kis szervezéssel, ugyanúgy eltudunk menni kettesben valahova.

Az tény hogy mind a két félnek rugalmasnak és elfogadónak kell lenni, de ha ez nem megy, akkor az nem lehetet túl mély barátság.

2021. dec. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Értelmes felnőtt emberek között működhet, persze.
2021. dec. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Működik, de hosszú szünettel.


Nálunk így volt, kb 7 évig csak nagyon nagyon ritkán beszéltünk. Viszont most újra minden a régi. ☺️

2021. dec. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%
2 intelligens ember között igen, ha nem akarják meggyőzni vagy lenézni egymást. Na, ilyen ritka.
2021. dec. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%

30 éves vagyok 2 gyerekkel. A kozmetikusom 32 éves gyerektelen és nem is tervez gyereket vállalni. Majdnem 10 éve járok hozzá. Én marha sokáig úgy gondoltam, hogy jóban vagyunk. Szívesen hallgattam a bulizós élményeit, jókat röhögcsélünk a szingli életével járó eseményeken. Viszont ő kvázi lesajnál, amiért nem járunk el a férjemmel bulizni. Miközben én úgy érzem (de nem mondom neki, mert nagyképűnek hangzana), hogy a 20-as éveimben keményen kibuliztam magam és nem is hiányzik.

Úgyhogy marad a haveri szint és kész 🤷‍♀️

2021. dec. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, működik. Én tudatosan nem vállalok gyereket még minimum 7-8 évig, de az is lehet, hogy soha és nem is nagyon vagyok oda a gyerekekért. Ennek ellenére majdnem az összes barátnőmnek gyereke van. Lehet velem beszélni gyerekkel kapcsolatos témákról és velük is más dolgokról. Bébiszitterkedést mondjuk nem csinálnék, de ilyen fel sem merült soha, mindenki családon belül oldja ezt meg.
2021. dec. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!