Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van e normális munkahely?...

Racska1974 kérdése:

Van e normális munkahely? Vagy velem van a baj?

Figyelt kérdés
Egy multi cégnél dolgoztam. Bevezették a cégnél, hogy minden dolgozó egy kérdéssort kitőltve adhat visszajelzést a felső vezetésnek, hogy hogyan érzi magát a cégnél, mi a véleménye a közvetlen főnökéről. Elméletileg ennek titkosnak kellett volna lennie, mégis amiatt, hogy leírtam, hogy miben kéne változtatnia a közvetlen vezetőmnek (nő), ő valahogy ezt megtudta, és módszereen elkezdett nyírni engem. Csak később jöttem rá, hogy a férje benne van a felső vezetésben. A cégnél nagyon erőltették, hogy mindenki tőltse ezt ki, de így ez öngyilkosság volt. Felmondtam, mert nem bírtam már a folyamatos terrorhadjáratát. Nem tudom, miért voltam, olyan hülye, hogy azt hittem, hogy leírhatom őszintén a véleményemet.

2016. dec. 24. 11:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hány munkahelyből és ledolgozott évből alapoztad meg ezt a kérdést?
2016. dec. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A legtöbb munkahelyen sz** a hangulat,áskálódnak egymás ellen. Nehéz jó munkát találni ezért van kiégve a legtöbb dolgozó ember.
2016. dec. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Azért beszámolhattál volna neki, hogy mekkora egy f@sság, hogy ők kérik töltsd ki, erre meg utána szemétkednek veled. Ez a baj, a nő meg a férje csak a saját vállalatuk ellen van, ha besértődnek azon a kérdőíven, amit ők maguk akartak kitöltetni veletek. Nincs változás, csak az van, hogy kicsinálják azt, aki változást szeretne. Ez nem jó vezetőség. Egy jó vezető hajlik a változás felé, nem pedig önérzeteskedik, és megsértődik ha szembesítik jogosan a saját hibájával.


"Nem tudom, miért voltam, olyan hülye, hogy azt hittem, hogy leírhatom őszintén a véleményemet."


Elméletileg ő azért akarta kitöltetni ezt a kérdőívet, hogy megtudja, hogy mik is azok a hibák, amiket minél előbb ki kéne javítani. És nem pedig azért, hogy kicsinálják azokat, akik ki merik mondani őket (főleg a vezetőség kérésére). Gondolom te is ezt hitted, és ezért ki is töltötted. Szerintem ezeket azért megírhattad volna a vezetőségnek egy emailben, ha már kénytelen voltál eljönni tőlük.

2016. dec. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én tuti a képükbe töröltem volna, hogy emiatt rajtam csattan az ostor. Utána a ha emiatt kirúgnak, vagy tovább csesztetnek, akkor az a munkahely annyit is ér.


Egyébként fél év aktív terrorhadjárat után feljelenthető, az aktív "terrorista".

2016. dec. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én is ledöbbentem, mikor a rá következő team meetingen elkezdte mondani, hogy ki volt az a hülye akit ilyet mert írni. (pontosan tudta ki volt, és ő nem is tudhatott róla) Amikor elmentem természetesen bennem volt, hogy kiborítom a bilit, de több helyen azt olvastam, hogy emelt fővel kell kilépni.
2016. dec. 24. 15:32
 6/14 anonim ***** válasza:
Az nem számít mit olvastál. Jó alaposan meg kellett volna mondanod nekik a magadét, ha már őmiattuk kell elhagynod a munkahelyed ok nélkül.
2016. dec. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ez már nem ilyen egyszerű. Ez csak a köztünk lévő konfliktus kirobbantója volt. Az utána következő időben ő rendszeresen kereste a hibát a munkámban, én meg nem győztem védekezni, magyarázkodni. Csak velem szigorúan betartatott minden szabályt. (negatív diszkrimináció) Ellenem fordítota a kollegáimat, ha visszakérdeztem, hogy xy-nak ezért miért nem szol? A felső vezetés felé folyamatosan áztatott, a teljesítményértékelésemet szisztematikusan lerontotta.

Megfagyott körülöttem a levegő. Ha valaki szóba állt velem, vagy segített nekem, akkor érzékeltette vele, hogy a saját érdekében kerüljön engem. Voltak kollegák akik vélt vagy valós előnyökért igyekeztek mindent jelenteni neki rólam. Az egészben az volt a legszörnyűbb, hogy folyton felsült a támadásaival, és ez még jobban dühítette és még jobban bizonygatni akarta, hogy velem van a baj. Próbáltam vele beszélni, de veszekedésbe fulladt. Nem tudtam átmenni másik csoportba a cégen belül, mert a férje/élttársa (nem házasok) nyomást gyakorolt a többi csoportvezetőre. Úgy lettem munkanélküli, hogy a feleségem 2 kisgyerekkel gyesen van. Én tényleg komolyan gondoltam, hogy ez a kérdőív azért van, hogy javítsuk a cég működésén. Annyit írtam bele, hogy a csoportvzetőnek rendelkezni kellne szakmai ismeretekkel, (IT cég), ha ő készíti a dolgozók teljesítményértékelését.

2016. dec. 24. 18:24
 8/14 anonim ***** válasza:
Soha nem mondhatod el
2016. dec. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Soha, de soha nem lehet az ember őszinte ilyen szituációban!!!

Mindenki tudja, hogy milyen problémákkal küzdök a munkahelyemen középvezetőként, hogy mi stresszel, stb. Még is folyamatosan bombáznak minket kérdőívekkel, amiben már nem vállalhatom fel a véleményemet, mert onnantól kezdve, hogy rajta van, hogy milyen ágazat, milyen nem és születési év, igazából simán be lehet azonosítani, hogy ki írta és nekem nincs szükségem arra, hogy az csapódjon le, hogy én túlstresszelem a munkahelyemet és nem vagyok idevaló. Az ilyenekbe mindig bele kell írni, hogy minden a legkirályabb, aztán ennyi.

Egyszer még az is visszaütött, hogy kockázatértékeléshez ki kellett töltenem a beosztottjaim munkafázisainak veszélyességi faktorát. Egyes pontokat egy kicsit túllőttem, megjegyzem tudatosan, hogy az embereim olyan védőeszközöket is megkapjanak, amire nagyon szükségük lenne, de pillanatnyilag nem jár. Valamit alul pontoztam, mert túl biztosított munkafolyamat, fölöslegesen. Egy hétig hallgattam a hülyézésemet, mert ezt alul pontozom, azt meg felül. Senkit nem érdekelt, hogy én vagyok napi szinten ott az embereimmel és én látom azt, hogy miből lehetne elvenni és hol lehetne hozzátenni a dologhoz. Nem tizenéve bevált dolgokhoz kéne ragaszkodni... Ebben viszont kiállok az igazam mellett!!! A stresszhelyzetemmel kapcsolatos kérdőíveket meg összekamuzom, mert sajnos ez az "elvárás".


Na mi

2016. dec. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szánalmas, hogy vannak ilyen vezetők! Nem csak a politikusok hibája ez a jelenlegei helyzet, a kisebb nagyobb főnökök is sokat hozzá tesznek ehhez az egészhez. Mindenki szarik a dolgozói érdekeire, sőt, sok esetben képesek még úgy is veszteséget okozni a dolgozónak, hogy ő magát és a cégét is veszteség érje. (És még azt sem igaz, hogy csak a szemét dolgozókkal csinálják meg, sokszor tök normális dolgozókkal van bajuk.) Szánalmas és felháborító, hogy lassan 2017 és még ez megy. Nem tudom mikor fognak megváltozni. Mert lehet szidni a politikusokat, de sok munkás jobban örülne egy vezetőségváltásnak a saját munkahelyén, mint egy másik kormánynak. És ezzel csak érzékeltetni akarom, hogy sok minden nem a kormány hibája, hanem sokszor azoké az embereké, akikkel minden nap találkozunk, akár gazdagok akár szegények. Már az is előrelépés lenne, ha nem kéne annyit stresszelni a munkahelyen. Pedig ez aztán nem a fidesztől függ, hanem csak a főnököktől meg a munkatársaktól.
2016. dec. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!