Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az "karriernek" számít, ha...

Az "karriernek" számít, ha kineveznek valakit boltvezetőnek, de gyakorlatilag eladó marad?

Figyelt kérdés

Könyvesboltról van szó. Azt megértem, hogy nagyobb a fizetés, nagyobb a felelősség is, de akkor is ugyanúgy ott kell a vevőkkel foglalkoznia, kasszáznia, kiadnia a könyveket stb.


Nekem ez tűnik igazi főnőki munkakörnek.


Ti ezt hogyan látjátok? Előre is kösz.


2017. okt. 13. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit hogyan látok? Nem szoktam címkéket aggadni mindenáron a dolgokra. Mindenki azt nevezi tőlem karriernek, amir akar.

Egyébként meg egy könyvesboltban szerintem természetes, hogy a főnök is csinál mindent.

2017. okt. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De akkor mi értelme a főnöki titulusnak?
2017. okt. 13. 17:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mint írtad, a felelosseg....
2017. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a szinten szerintem nem karrier egy előléptetés. A dolgozó végzettsége ugyanaz marad, szakmai tapasztalatból se jut neki sokkal több, csak megismerkedik egy halom értelmetlen céges statisztikával, megtanul tök felesleges jelentéseket kitölteni pillanatok alatt. De nem lesz tőle értékelhető vezetői tapasztalata és az értékesítés terén sem lesz sokkal több ismerete.

Egyébként pedig az ilyen előléptetésekkel kapcsolatban nagyon rosszak a tapasztalatim. A forgatókönyv ugyanis kísértetiesen hasonló szokott lenni. Adott Beosztott Jóska, aki a maga munkakörében évekig, évtizedekig eldolgozgatna. Beletanult már, ért hozzá, megfelel neki. Ám mikor kellene egy kisfőnök, a cégvezetés csak megnézi a statisztikákat: nahát, itt van ez a Jóska gyerek, itt dolgozik nálunk három éve, nincs panasz a munkájára, ez kell ide vezetőnek! Az, hogy Jóska alkalmas-e vezetőnek vagy egyáltalán akar-e az lenni, fel sem merül. Felajánlják neki a pozíciót, de igazából Jóska is tudja, mik a választási lehetőségei. Vagy elfogadja, vagy nézhet másik munkahely után, mert ha nem kell neki az előléptetés, meg fogják találni a módját, hogy megváljanak tőle.

Na, onnantól kezdve van nekünk Kisfőnök Jóskánk, akinek a képességei, gondolkodása továbbra is beosztotti maradt és beosztottnak tökéletes is lenne - csak mostantól kezdve ő tartja a hátát a kollégái munkájáért, neki kell milliónyi papírt kitöltenie, őt zargatja mindenki a piszlicsáré problémáival. Nem biztos, hogy alkalmas rá, hogy beosztottakat irányítson. Ráadásul mivel Jóskát "kiemelték", a volt kollégái fújnak rá: múlt héten még ő is velünk dolgozott, most meg már parancsolgat, a fizetése is biztos vagy százezerrel több, mint a miénk, irodája is van - na, majd mi megmutatjuk neki, ki az úr a háznál... Főleg akkor van gond, ha Jóska nem a csapata rangidős tagja volt, hanem volt benne nála idősebb vagy régebben a cégnél dolgozó kolléga is. A dolog végét általában nem nehéz elképzelni: ritka az egetrengető siker.

2017. okt. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!