Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nettó 250.000Ft forint fizetés...

Nettó 250.000Ft forint fizetés 2023-ban annyit ér mintha 100-150.000Ft ért dolgozna az ember 2016-ban?

Figyelt kérdés

Azt érzem egyre kilátástalanabb a helyzet az országban, amiről 80% ban a kormány elhibázott döntései csok, rezsicsökkentés, gáz biznisz, ársapka, ukránoknak 75 milliárd segély.


Csok miatt irreálisan sokba kerülnek az ingatlanok 2-3x annyiba, rezsicsökkentés= emelt áron kaptuk az energiát évekig

ársapka= nincs cukor, se olaj a boltok polcain és jóval többe kerül ez által minden többe kerül.



2023. jan. 4. 05:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 anonim ***** válasza:
87%
2016-ban 1kg kenyér 250 ft volt most 900. Számold ki
2023. jan. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/91 anonim ***** válasza:
66%

Most mondjam azt, hogy minden csak az igényeken múlik?

Párom és én is nettó 250 ezret keresünk fejenként. Saját, hitelmentes lakásban élünk, nincs autónk, nem cigizünk, nem iszunk alkoholt, nem cserélgetjük évente a telefonunkat, igaz gyerekünk sincs, és így teljesen jól kijövünk belőle, amit szeretnénk, azt megvesszük. Tavaly kétszer voltunk Horvátországban.


Szokták mondani, addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér.

Persze, az árak magasak, viszont attól nem lesz semmi olcsóbb, hogy állandóan panaszkodunk emiatt.


Egyébként pedig stadionok építése helyett inkább öntözőcsatornákat kéne építeniük, hogy aszály idején legyen miből öntözni.

És ha kevesebbet lopnának el, akkor több maradna a népnek..stb

2023. jan. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/91 anonim ***** válasza:
64%
Akinek van esze az külföldre megy
2023. jan. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/91 anonim ***** válasza:
83%
2, És a saját hitelmentes lakást egyedül, ebből a fizetésből, albérlet mellett spórolva hoztátok össze, ugye.
2023. jan. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/91 anonim ***** válasza:
19%

#4

Páromnak és nekem is volt megtakarításom, a többit pedig családi kölcsönből fedeztük, de már azt is kifizettem. Nem mentünk albérletbe.

Csak nem irigykedsz? De, süt az egész kommentedből.


Ja, és még el nem felejtem, összesen 3, nagyon közeli, (egyik az anyukám), rokonom halt meg.


Te csak a pénzt látod, de hogy lelkiekben ezért milyen árat fizettem, azt már te leszarod.

2023. jan. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/91 anonim ***** válasza:
71%
5, Nem, én azt látom, hogy te oltogatsz másokat, holott önerőből te sem vitted volna semmire. Arra, hogy mi mindent oldott meg helyetted a család, igazán kár arcoskodni.
2023. jan. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/91 anonim ***** válasza:
16%

#6

Nyilván azt a pénzt is a fenekünk alá tették, amiért megdolgoztunk.

Szerintedvén akartam a haláleseteket?

Mondom, hogy csak irigykedsz. Ne félj, előbb vagy utóbb, de te is fogsz örökölni, hisz a te szüleid, rokonaid is meg fognak halni, és képzeld te is meg fogsz egy idő után.


Hány káros szenvedélyed van? Milyen telefonod van? Van autód? Milyen gyakran iszol alkoholt és mész bulizni?...


Tudod, létezik egy olyan szó, hogy spórolás. Ha félreteszel, és nem költöfld el minden teljesen felesleges dologra, akkor összejön az összeg.


És én hol oltogattam másokat? Talán csak nem magadra ismertél abban, hogy túl sok az igényed? Add lejjebb, és akkor tudsz félre tenni. Leírtam, hogy nekünk mi nincs, emiatt tudunk spórolni.


Egyébként pedig, te estél nekem a 4-es kommenteddel.

2023. jan. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/91 anonim ***** válasza:
19%

A lepontozásokból is látszik, hogy sok lett itt az irigyem.

Ez van.


De ha netalántán mégis sok lenne az igényeitek, ne féljetek el abból leadni, hogy másra jusson. Pl. a dohányzás és az alkoholfogyasztás nem létszükséglet, se a több százezer forintos telefon, és márkás ruhák, cipők.

2023. jan. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 anonim ***** válasza:
4%
Jav. ne féljetek abból...
2023. jan. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/91 anonim ***** válasza:
85%

#8 nem az irigyek vannak sokan, hanem hülyeségeket írsz. Neked az örökségből van pénzed (részvétem), nem a 250 ezres fizukádból megy a habzsidőzsi, ne így add elő.


Én 380 nettót keresek, saját hitelmentes ingatlanban élek, az üzemanyagot és az autó költségeit a cég fizeti. Nem cigizek, ritkán iszok, és 3 éves telefonom van. Ennek ellenére hónapok óta egy fillért nem tudok félretenni, annyira drága minden. Pedig egyáltalán nem szórom a pénzt és nem hülyeségekre. Szóval ne úgy add elő, mintha 250 ezres fizuból kiskirály módjára lehetne élni, ha az ember nem cigizik, mert ez kamu.

2023. jan. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!