Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nettó 250.000Ft forint fizetés...

Nettó 250.000Ft forint fizetés 2023-ban annyit ér mintha 100-150.000Ft ért dolgozna az ember 2016-ban?

Figyelt kérdés

Azt érzem egyre kilátástalanabb a helyzet az országban, amiről 80% ban a kormány elhibázott döntései csok, rezsicsökkentés, gáz biznisz, ársapka, ukránoknak 75 milliárd segély.


Csok miatt irreálisan sokba kerülnek az ingatlanok 2-3x annyiba, rezsicsökkentés= emelt áron kaptuk az energiát évekig

ársapka= nincs cukor, se olaj a boltok polcain és jóval többe kerül ez által minden többe kerül.



2023. jan. 4. 05:35
 11/91 anonim ***** válasza:
15%

#10

Hát, ha te 380 ezer nettóból nem tudsz félretenni, akkor magasak az igényeid és problémád van a pénzkezeléssel. Sokat eszel, és drága dolgokat veszel.

A hiba benned van.

2023. jan. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/91 anonim ***** válasza:
87%

#11

Hát a magas igények ott kezdődnek, hogy valaki havonta millió felett költekezik, százezreket költ ruhákra, szépségápolásra, utazgat minden hónapban stb. Az alap megélhetést meg évi egy nyaralást ne nevezzük már magas igényeknek🤣

2023. jan. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/91 anonim ***** válasza:
24%
Ne haragudj, de ilyen feltételek mellett 380-ból nem tudsz félretenni, akkor mégiscsak elszórod valamire. Tételesen vezesd le egy papírra a kiadásaidat és rá fogsz jönni, hová folyik el a pénz.
2023. jan. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 anonim ***** válasza:
80%
#13 persze élhetnék úgy is, hogy nem fűtök, S budget párizsit eszek és nem járok fodrászhoz meg a turiból öltözködök, csak ilyen életnek semmi értelme, akkor inkább felkötném magam. Az a szomorú, hogy az egészséges táplálkozás (nem étteremben eszek minden nap, főzni szoktam) a magyar átlaghoz képest ezek szerint már magas igénynek számít! Pedig ebből a fizetésből még egy alsó-középkategóriás autóra is 3 évig kéne spórolnom. Szóval na, ne papoljunk itt magas igényekről, mert attól ez még nagyon messze van.
2023. jan. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/91 anonim ***** válasza:
9%

#14

A fodrászat nem létszükséglet. Magadnak is be tudnád festeni a hajad, és a hajvégeidet is le tudnád vágni otthon, vagy párodat, vagy anyukádat megkéred rá erre.


Nem párizsira kell gondolni egyből, ha már arról van szó, hogy kicsit jobban figyelj oda, hogy mire költesz.


És ha neked a 22 fokos lakás, pl. nem fűtés kategóriába tartozik, ám legyen.


De az eszeddel inkább ne dicsekedj.

2023. jan. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/91 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó ez rád is vonatkozik.
2023. jan. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 anonim ***** válasza:
91%

#7

"Hány káros szenvedélyed van? Milyen telefonod van? Van autód? Milyen gyakran iszol alkoholt és mész bulizni?"

Ezekre én is szívesen válaszolok, hogy kiderüljön mennyire nem lehet lakást venni.

Szóval, nincs káros szenvedélyem.

A telefonom egy 3-4 éves darab, ami akkor is csak 40k volt.

Nincs autóm.

Nem iszom alkoholt és nem bulizom SOHA.


Emellett majdnem dupláját keresem nettóban annak, amit te és nem tudom kifizetni egy saját lakást, pláne nem hitel nélkül.


#11

"a te 380 ezer nettóból nem tudsz félretenni, akkor magasak az igényeid és problémád van a pénzkezeléssel. Sokat eszel, és drága dolgokat veszel."

Az egészséges életmód lett drága.

Normális esetben napi szinten kellene gyűmölcsöt és zöldséget enni. Lehet tippelni, hogy a magyarok mit nem tesznek.

2023. jan. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 anonim ***** válasza:
21%

#16

Te pattogsz itt, hogy neked jár a fodrászat. Akkor ne panaszkodj, hogy a nettó 380-as fizetésedből nem marad semmid, mert feléled és nem tudsz félretenni.


Furcsa, én napi szinten eszem többféle gyümölcsöt is (narancs, kivi, grapefruit..), szedek vitaminokat, étrend kiegészítőket, nem turiból öltözködök, nem párizsit eszem, odafigyelek testi és lelki egészségemre, mégis, havi szinten tudok félretenni.


Állíts fel fontossági sorrendet. Mi a fontosabb, hogy legyen saját lakásod, vagy a fodrászat?

2023. jan. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/91 anonim ***** válasza:
95%

#18

Te eddig arról beszéltél, hogy kétszer 250k nettóból éltek, ami összesen 500k. Ha felélitek a másik válaszoló teljes 380-as fizuját, akkor igen, nektek még marad félretenni való 120k.


"Mi a fontosabb, hogy legyen saját lakásod, vagy a fodrászat?"

Ez egyébként felteszem már nekem írtad, mert én írtam, hogy nincs lakásom, miközben ő azt írta, hogy van.

Akkor viszont pláne vicces, mivel én nem mondtam semmit arról, hogy mennyit teszek félre.


Amúgy én nem járok fodrászhoz, szóval nem, ezen sem tudok "spórolni". De jó tipp, majd lemondom az éves masszőr előfizetésemet, pedig nincs is, abból is biztos sokat tudok félretenni...

Szánalmas...

2023. jan. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 anonim ***** válasza:
5%

#18

Bocsi, azt hittem egy a két válaszoló, hisz mind a ketten névtelenek vagytok és ugyanannyi pipátok van. Akkor hagyd kérlek figyelmen kívül a válaszom, és majd a másik válaszoló reagál rá.


És nem költünk havi szinten 380-at még ketten se!

2023. jan. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!