Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bejutottam egy jó egyetemre,...

Bejutottam egy jó egyetemre, nehéz szakra. Nem bírom, nehéz, ott akarom hagyni. Már van egy szakmám, azzal akarok kimenni külföldre dolgozni. Hogy járok jobban: egyetemi végzettség vs külföldi tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2023. jan. 4. 22:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Ha dolgoni akarsz mindenképp külföld, itthon meg a tanulás egyetem a anélkül ebben az országban nem viszed semmire.
2023. jan. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Huu, ez nehez kerdes... mi a mar megszerzett szakmad?
2023. jan. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szak?
2023. jan. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem mindegy, hogy milyen szakképzettséged van, milyen a nyelvtudásod, milyen szakra jársz, hányadik szemeszternél tartasz, pontosan mik a nehézségeid, és érdekel-e / motivál-e az egyetemi szakod.
2023. jan. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%
Azt mondom h ha nem orvosnak tanulsz akkor kulfold szinte minden esetben.
2023. jan. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy mi a szakmád és mi az adott szak.
2023. jan. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nyelvszak mesterképzését csinálom, 1 félévnél tartok. Villanyszerelő a szakma, már dolgoztam benne
2023. jan. 4. 23:33
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg fél- vagy egy évre passzíválni és kipróbálni az életet külföldön? Így van időd átgondolni, hogy tényleg a szakmádban szeretnél-e dolgozni mostantól és hogy a külföldi élet mennyire jön be neked. Még az is lehet, hogy ha kiszakadsz kicsit az egyetemi nyomásból, akkor újult erővel és sokkal kevesebb stresszel be tudod fejezni az egyetemi képzésed.
2023. jan. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem maradj a nyelvszaknal. A villanyszerelessel teyleg jol lehet keresni, foleg kulfoldon, de kesobb megbannad, (szerintem!) hogy nem fejezted be az egyetemet. Sokkal jobb hidd el 40 evesen pl forditokent vagy tolmacskent dolgozni mint villanyszerelokent:/ es abban is tomerdek penz van. Es sokkal tobb lehetoseget elorelepest prestige-t adna neked az a vonal
2023. jan. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

Jah hogy csak egy villanyszerelő :DD

Ne szúrd el az életed, tényleg könnyebb életed lehet ha elvégzed azt a nyelvszakot. Később bánni fogod nagyon. Esetleg ha nagyon villanyozni akarsz utána is tudsz.

2023. jan. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!