Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkára vennének fel...

Milyen munkára vennének fel nulla tapasztalattal és végzettséggel?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy elpazaroltam sok évet egy olyan diplomára, amivel nem tudok érvényesülni. Egyrészt mert nagyon telített és csak a legjobbak kapnak munkát, másrészt mert úgy érzem, hogy nem vagyok az a nagy hivatástudatú ember, mai napig nem tudom mit akarok kezdeni magammal és emiatt nem nagyon van lelkesedésem és nem vagyok kifejezetten nyitott sem (egy idő után igen, de szerintem az átlagosnál több idő kell, mire beilleszkedek valahova). Nyilván érdekel a terület, de eddig 2 helyen dolgoztam benne egyetem után de sehol nem kaptam normális visszajelzéseket, nagyon érdemi feladatokat sem, legutóbbi helyemről a próbaidő végén mondtak fel nulla indokkal, ami szintén padlóra küldte az önbecsülésemet. Lehet jobb helyeken, jobb cégeknél máshogy megy, nem tudom, oda nem tudok bejutni.

Angolul tudok felsőfokon, most akarom elkezdeni a németet felhúzni egy középfokra és elkezdtem egy új egyetemi mesterszakot közgazdász területen. Mivel itt semmi tapasztalatom nincs, így gyakornoknak sem vennének fel, az első diplomámból meg úgy érzem már nincs hova menjek, mert midenhova a 3-4 nyelven beszélő, szakkolis, erasmusos, színötös embereket keresik.

Szóval mik azok a munkák, ahova tényleg felvesznek bárkit? Ahol nincs 4 körös felvételi procedúra meg tesztfeladat és hatalmas elvárások meg kényszerből való műmosolyos nyalizások a vezetőknek, csak hagynak dolgozni és hó végén kifizetnek.



2021. szept. 13. 00:31
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Épp csak a lényeg maradt ki: mi a végzettséged?
2021. szept. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Miért írsz ki egy anonim oldalra, ha rébuszokban beszélsz. Ostoba kérdés.
2021. szept. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Ahol a nyelvtudasodat tudnád hasznosítani. Idegenforgalom, szallodaipar.
2021. szept. 13. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Segédmunka, gyár, saját vállalkozás
2021. szept. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a végzettségedet nem is, legalább a területet mondd el, hogy tudjunk segíteni!
2021. szept. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Az egyetemen kötelező a szakmai gyakorlat, valahova csak felvennének, mert kell egyszerűen a diplomához. De nem értek hozzá, nálunk így volt. Ugyanígy én sem tudok dönteni, több minden érdekel, és iszonyú nehéz egy adott szakmát kiválasztani.
2021. szept. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha beszélsz idegen nyelvet, a logisztikában el lehetne helyezkedni. Így a nyelvtudásodat is tudnád kamatoztatni.
2021. szept. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%

Menj kamionozni :)



37F incel

2021. szept. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogadjunk, hogy menedzsment vagy ilyesmi szak. Tapasztalat nélkül nemigen fognak felvenni logisztika irányban, én próbálkoztam már több cégnél. IT-helpdesk, ügyfélkapcsolati idegen nyelven, de hatalmas túljelentkezés van, egy állásra mondjuk 40-50 ember városban, nem vicc. És ezek legalja, stresszes, irodai rabszolga munkák. A szállodaipar viszont nem is rossz, adtatok egy jó ötletet. És nagyon nem mindegy, hogy vidék, kelet, vagy főváros. Sajnos a legtöbb cégnél tényleg 3-4 körös interjúk vannak a sok jelentkező miatt.
2021. szept. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!