Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy papíron szabadságon voltatok, de a főnök mégis munkára kötelezett? Valóban megesik az ilyen?

Figyelt kérdés

Tehát hogy voltak fennmaradt szabadságnapok, amiket a főnöknek ki kellett adnia még az év lejárta előtt, mert ugye nem nem vihető át a következő évre. És hogy papíron kiadta, hogy hivatalosan rendben legyen, de nektek be kellett mennetek dolgozni.

Velem még nem volt ilyen, de hallottam, illetve itt is olvastam már ilyen eseteket. Ez tényleg megesik? És hogy néz ez ki pontosan? Aláíratja veled a papírt a kiadott szabiról, és közli, hogy ettől függetlenül ugyanúgy menned kell befele? Nekem aztán mondhatná. Ha aláírtam a szabit, akkor szabin vagyok, és pont.



2023. jan. 10. 09:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%

Igen. Napi 12 óra volt a munka.

Hajnalban bementél dolgozni, megcsináltad a reggeli munkát.

Ha az első 3 órában úgy néz ki, hogy kevés lesz aznapra a feladat (mindig reggel derült ki), akkor a főnök a 3 óra meló után hazaküldött téged, hogy nincs itt már több munka számodra, a 9 órás láblógatást ő nem fizeti, úgyhogy szabadság.


Érted, felkelsz éjjel, reggel 5-re bemész dolgozni, ott vagy reggel 8-ig, amikor a feladatokat kiosztják, és ha neked nem marad, akkor szabadság aznapra, kész, go haza, holnap jöhetsz vissza.

Hát amikor én már beautóztam dolgozni, felkelek hogy hajnalra beérjek, és még le is nyomtam a koszba-mocsokba 3 órát, az nekem már nem szabadság!


De nem én jártam a legrosszabbul, hanem az a papucs kolléga, aki évente csak 1 hét távollét volt a megengedett, mert volt egy munkaterület, amit csak ő tudott kezelni. Azon az egy héten is a feje tetejére állt minden, van 4 hét volt, mire behoztuk vele a lemaradást.

Nem volt sose, aki helyettesítse..


Na de hogy mi történt a többi alapszabadságával? A főnök kiadta mindig ég végéig, hogy nem dolgozott, pedig dolgozott.

Na én itt mondtam volna fel... Ez már túlmegy minden határon.

2023. jan. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
11%

Megesik az ilyen igen, de csak olyan helyeken/olyanokkal akik ülnek a kis irodában a nagyra tartott büfé szakos diplomájukkal és félnek nemet mondani a főnöknek mert nem sok lehetőségük van más helyet találni.

Amúgy meg, hogy hív be? Céges telefont nem adnak, oké a magán számomat tudja de azt annak és akkor veszem fel amikor akarom. Ha szabadságon vagyok akkor semmi köze hozzá, hogy mit csinálok és miért nem veszem fel a telefont.

2023. jan. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
2: Nem erre gondolok, hanem arra, amit fent leírok. Hogy látszólag kiadja a szabadságot (Hogy mondjuk egy esetleges ellenőrzés mindent rendben találjon.), de mégis ugyanúgy be kell menned.
2023. jan. 10. 10:27
 4/29 Micimacko67 ***** válasza:
61%
Rohadtul bírom az ilyen öntudatos bősz munkavállalókat! Bármennyire is meglepő, vannak normális munkáltatók és normális munkavállalók! Ez utóbbiak nem hőbörögnek, hanem kulturált módon megbeszélik ezeket a dolgokat a főnökeikkel!
2023. jan. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
4: Nem értem, most miről illetve kihez beszélsz?
2023. jan. 10. 10:42
 6/29 A kérdező kommentje:
A kérdésemben nem arra gondolok, de végülis az is érdekelne, hogy olyan megesik-e, hogy valakit visszarendelnek a megkezdett szabadságáról, és a fennmaradó napok annulálását nem könyvelik el, tehát hivatalosan úgy néz ki, hogy azokat a napokat is elhasználta.
2023. jan. 10. 10:45
 7/29 Micimacko67 ***** válasza:
11%
Tudod kérdező, vannak olyan megoldások is, amikor a felek kölcsönösen tiszteletben tartják egymást! Ha megkér a munkáltatód, hogy szakítsd meg a szabadságodat, akkor nem az a reakció hogy "Nekem aztán mondhatná. Ha aláírtam a szabit, akkor szabin vagyok, és pont." Hanem bejössz megcsinálod amit kell! Majd utána meg lecsúsztatod azt a napot amikor bent voltál! Elszámolás szerint bent vagy, egyébként meg mehetsz a dolgodra! Komolyan ilyenről még nem hallottál? 2022 év végén kiírtam a szabadságomat, de be kellett jönnöm 5 napot, mert rengeteg munka volt! Nem hőbörögtem, hanem megegyeztem a főnökömmel, hogy 2023 elején szépen lecsúsztatom azt az 5 napot amikor mind a kettőnknek megfelel majd!
2023. jan. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
7-es és akkor ha valakinek bennt kell lennie ezentúl mindig téged fognak "megkérni"
2023. jan. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
7: Elolvastad a kérdéskiegészítőmet? Nem a megszakításról van szó, hanem arról, amikor elméletileg, hivatalosan kiadja a szabadságot, de gyakorlatilag egy napra sem mehetsz el. Ez csalásnak minősül, bárhogy is nézzük.
2023. jan. 10. 13:20
 10/29 Micimacko67 ***** válasza:
10%

Kérdező, te ugye sosem mentél ár a piroson még ugye? Magyarázd már el nekem kérlek, hogy a mi benne a csalás? Igen, kiírtad! Megkapod? Igen, pár nappal később és akkor mi van?


#8, miután azt a munkakört csak én töltöm a cégnél, így ez a felvetésed irreleváns! Ahogy más kollégám is járt hasonló cipőben! Ő is bent volt, mert kellett! S igen, ő is megkapja a szabadságát! Egyikünk sem csinál ebből problémát, mert a cég vezetése is rugalmas velünk szemben, amikor nekünk van rá szükségünk!

2023. jan. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!