Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Otthagyjam a munkahelyem miatta?

Otthagyjam a munkahelyem miatta?

Figyelt kérdés

Következő a helyzet, anyukám vállalkozásában dolgozom 1 éve, rögtön odamentem, miután elvégeztem az egyetemet. De van egy kolléganőm, aki kritikán alulin viselkedik velem ok nélkül. Folyamatosan megjegyzéseket tesz, parancsolgat, úgy néz rám, mintha embert öltem volna. Minden nap gyomorgörccsel járok munkába miatta, és úgy érzem, hamarosan eljön az a pont, amikor kiállok magamért, de nem akarok veszekedést nyilván. Egyébként mással is ilyen, tipikus "Karen", de velem sokkal durvább a helyzet, talán mert fiatal vagyok, meg mert más visszaszól neki erősen, én meg eddig még nem. A többi kollégát is ellenem akarja fordítani, azzal, hogy kibeszél. Soha semmi nem jó neki. Anyám 1 hónapja vett 80 ezerért új irodai széket, amire beszólt ez a nő, hogy szar ez a szék, vegyen drágábbat. De a stílus, ahogy mondja, az a legrosszabb, nem is az, amit mond. Már jeleztem anyum felé ezt, de ő lányaként védi ezt a nőt, ami nagyon fáj mert én mindenkivel!! egy nagyon kedves ember vagyok, és nem tudom hova tenni, ha valaki ok nélkül cseszeget. Alapvetően szeretem ezt a munkát, de ő teljesen megkeseríti a napi 8 órát amit ott töltök a beszólogatásaival. Az a gond, anyum nem keménykezű főnök, múltkor ez a kolléganőm beszólt neki, hogy hogy néz ki a ruhája, és anyum tűr minden ilyen beszólást sajnos. Úgy érzem ez nem fog javulni sosem...

Mit tegyek? Tűrjem csendben? Üvöltsem le a fejét?

Köszönöm ha elolvastad és tudsz valamit tanácsolni.



2023. jan. 10. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell leüvölteni. Csupán mindig szólj vissza valamit. Nem jó a 80 ezres szék? Miért az nem bír el? Nagyobb kell? Vagy bármi ilyesmiket. Ha valaki nagyon pattog akkor ott szokott lehetőség lenni ilyesmikre. Csak ilyen enyhébb odaszólásokat. Dugd el a cuccait meg ilyen hülyeségek. Kapjon agyfaszt. Ha egy köcsög akkor nyugodtan. Anyud meg úgyse fog csinálni semmit.
2023. jan. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Megmondanam anyámnak, vagy a nő megy, vagy én.


És be is tartanám az ígéretemet, amit tettem anyámnak.

2023. jan. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Hú hát ha én lennék ott, a viszont beszologatasaimtol első nap felmondana! 😀


Félreértés ne essék, én is békés és "normál" ember vagyok, de ha így emberemre akadok, akkor nagyon elemembe tudok jönni.


Neked meg aztán semmi felnivalod nincs, anyukád a főnököd.

2023. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

"anyukám vállalkozásában dolgozom 1 éve, rögtön odamentem, miután elvégeztem az egyetemet. De van egy kolléganőm, aki kritikán alulin viselkedik velem ok nélkül."


Eddig olvastam, neki kell mennie.

2023. jan. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz vissza szólni neki, akkor nézd levegőnek és ne foglalkozz vele soha többé.

Ezzel a nővel nem érdemes foglalkozni, sz.rd le úgy ahogy van végleg.

Ha munkából adódóan szóban kellene állni ezzel a nővel akkor legyen az egyik kollégád a közvetítő,ne foglalkozz azzal ha nem tetszik a nőnek hogy mást küldesz oda hozzá magad helyett.

Ülj tőle minél messzebb,az a legjobb ha szinte nem is látod vagy hallod őt.

Ne lássa rajtad hogy fel tud húzni.

Légy laza, mosolyogj, húzd ki magad.

Egyébként ha ennyire kiálhatatlan ez a nő akkor hirdessetek meg egy új állást az ő poziciójára úgy hogy lássa, aztán lehet hogy meglepődik és vissza vessz.

Ha semmi lehetőség,akkor az a legegyszerűbb, ha levegőnek nézed holnaptól fogva örökre.

Ne idegeskedj és ne másokkal foglalkozz, ha nem csak is saját magaddal.

Ne stresszelj hiszen a főnök lánya vagy.

Legjobb módszer ha legegőnek nézed őt örökre,majd be fejezi. Később is vigyázz vele , nem jár neki több esély.

Kitartás.

2023. jan. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel anyukád a tulajdonos meg lehet vele beszélni, hogy a viselkedése miatt rúgja ki.
2023. jan. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én kerek perec megmondanám neki, hogy tudja hol a helye a parasztnak, ugyanis hosszú távon, ha ez így megy tovább kettőtök közül valaki menni fog. Kérdezd meg nyugodtan, hogy szerinte ki fog repülni, a tiszteletlen vén g*ci vagy a főnök lánya?
2023. jan. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igazából anyukádnak kéne kirugni, de ha ő tugyimutyi ehhez, te sokat nem tehetsz. Max a nőt piszkálhatod, úgyhogy magától lépjen ki a nő. Én elkezdenék keményen beszólogatni neki, hibát keresni a munkájában, másnap ugyanazokkal a dolgokkal jönni neki, amivel ő neked.
2023. jan. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ott hagytad?
2023. jan. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat mindenkinek, csak most jelenkezem mivel sokat gondolkodtam a dolgon...anyám nagyon megharagudna, ha miatta hagynám ott a munkát, ellenben meg sem próbál beszélni ezzel a nővel, hogy változtasson a modorán. Még mindig érik bennem az, hogy otthagyom, mivel látom anyukámon, hogy úgysem fogja kirúgni ezt a nőt, de ott van bennem az is, hogy a családi vállalkozás egy olyan lehetőség, ami, ha megadatik, akkor nem érdemes otthagyni...próbálom levegőnek nézni egyébként ha beszólogat. Sajnos 3-an dolgozunk az irodában közel egymáshoz, "drága" kolléganőmmel egymás mellett ülünk, mivel amikor idejöttem, övé volt a betanítás feladata részemre. Ezáltal, ha valamit nem neki kedvezően csinálok, csesztet. Nem a munkáról van szó, nyilván elfogadom egy nálam tapasztaltabb ott dolgozó tanácsát, ha a munkáról van szó. De pl. van az asztal közepén egy nagy írószeres tároló, ami közös, erre ő ezt kisajátítja :) és ha merek venni onnan egy írószert, ami a munkámhoz szükséges, gúnyosan rámszól, hogy vegyek a fiókomból, de úgy, mintha embert öltem volna komolyan. Teljesen gyerekes dolgokról van szó...ez már nem óvoda

Köszönöm a tanácsokat, próbálom őket megfogadni, mert nem mehet tovább az, hogy tiszta idegbe menjek be dolgozni.

2023. jan. 17. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!