Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akinek csak aljamunkára van...

Akinek csak aljamunkára van lehetősége, az hogy bírja elviselni életét?

Figyelt kérdés
Elszúrtam az életem. Ezen már túl vagyok. Nem kellenek az ígyjártá kommentek, azok nélkül is eléggé gyűlölöm magam. A lényeg, hogy nincs rendes végzettségem, az angol nyelvtudásom meg semmit nem ér papír nélkül. Voltam gyári munkán, minden nap egy rémálom volt. Egy időre családi okból itthon maradtam, de ez az ok már nem áll fent. Semmilyen normális helyre nem fognak menni papírok nélkül, mehetek megint a gyárba. Szeretném letenni a nyelvvizsgát, esetleg valami egyebet is tanulni, de mindehhez előbb vissza kell mennem dolgozni. Már most rosszul vagyok, hogy kezdődik megint. A munkán kívül sem volt életkedvem akkoriban. Van ötletetek, hogy hogy lehet kibírni, ha csak időlegesen is.

2023. jan. 11. 14:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
86%

"Vannak hétvégente okj-s tanfolyamok. 3 hónap és lessz egy végzettséged"


Na mondj már egyet... na várom. Hol? link?

2023. jan. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
26%

Na kedves 10 és 11. szerintem ugyan az a személy vagytok. Nem is értem miért pontoztatok le de ez egy lehetőség, hogy ne alja munkát végezzen a kérdező. Semmi rosszindulat csak segítő szándék volt a válaszomban. Úgy belém álltál, de szerintem azt se tudod, hogy miért. Arról meg nem én tehetek, hogy te nem tudsz elhelyezkedni az a saját pancserságod. De tessék itt egy link, náluk tudsz csinálni szakmát (vagy résszakmát) amivel kitörhetsz az alja melókból.. Ja és gyakorlati órát is adnak nem kell neked külön keresned! Nekem csak jó véleményem van róluk!

[link]

2023. jan. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyit hozzá: A normál 2-3 éves suli se ad sok tapasztalatot. A tapasztalatot alapból a munkában szerzed! Az már tényleg a saját szégyened, hogy van 4 és lusta vagy elmenni vele dolgozni. Nekem ők adtak annyi tapasztalatot és segédanyagot, hogy simán elhelyezkedtem vele. A kezdő löketet megadják a többi csak rajtad múlik! Ja meg persze papírt mert a mai világban az “fontos”..
2023. jan. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
26%

tehát egy példa. 6 hónapos képzés, P-14-20h.


ennyi. és ez 6 hónapig. és ez egy "szakma" ....


hogy nem szakad rájuk az ég!!!


Ja és laza 369.000 HUF....


milyen szakma ez? 6 hónap alatt csak P 14-20h....


Hát ha 6 hónapig H-P 8-16h lenne a képzés az is lóf**sz lenne!!


Én a sulimat 3 év azaz HÁROM ÉV nappalin végeztem!

2023. jan. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

#14, melyik diplomádra gondolsz a három közül, amiből kettő MSc, mint tudjuk? Mondjuk akármelyikre is gondolsz, mert három diplomával is GBM-ért vergődsz az alapítványi suliban, de azt is csak akkor kapod meg, ha éppen marad rá pénz a vén alkesz főnök kannás borocskája mellett. Akkor is levon 20-30 ezret, mert épp olyanja van.

Mondjuk ezért kár volt három évig nappalira járni, ezt egy háromhónapos tanfolyammal is elérhetted volna.

2023. jan. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Végre valaki, aki nem örül annak hogy gyárban kell *ohadnia és végre valaki, aki nem fogja azt mondani hogy "dolgozni kell, ez munkahely, ne panaszkodj!".

Nekem diplomám van, de lófas* nyelvtudasom van (ahhoz h*lye vagyok), én is kb vergődnék a szalagmunkas gyári élet ellen. Ha az ember szenved a munkahelye miatt, akkor az kihatással lesz a szabad napjaira is. Úgy érzem, hogy mindig a szalagmunka ellen küzdök. Nem mindenkinek való. Ezek szerint neked se, kérdező.

Talán próbálj meg jogsit letenni, aztán mehetsz futárnak, esetleg arufeltöltőnek vagy valami.

De egy ismerős szerint, mostanság így lehet elmenni dolgozni hogy ismerösön keresztül. :(

2023. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

#14

Ne égesd magad tovább! Ez tényleg a te hibád, hogy nem tudsz elhelyezkedni még egy nappali több éven át tartó képzéssel sem! Ez egy korrekt suli, nekem és más társaimnak is sikerült elhelyezkednünk az iskola által nyújtott tudásból és gyakorlatból (Mi 3hónap alatt szereztünk elegendő gyakorlatot és tudást amit te 3 év alatt sem tudtál..). Ahogy látom te mindig csak a kifogást keresed de tenni nem teszel semmiért. Pontosan te vagy az az ember aki a gyárba való és végezze az alja munkákat, ha már ahhoz is kevés vagy amit több éven át(!!!) tanultál. Én meg remélem, hogy sok embernek segítettem ezzel a linkkel… NEM reklám nekik!

2023. jan. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"Akinek csak aljamunkára van lehetősége, az hogy bírja elviselni életét?"

Megszokja.

2023. jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
31%
Úgy, hogy Pesten élek, ahol könnyen lehet érettségivel munkát találni, persze ne ilyen 500+ fizetésre kell gondolni, meg nem egy túl érdekes melóra, de telefonos ügyintéző vagy irodai adminisztrátor simán lehetsz. Alja munka? Lehet valakinek az. Szerintem a gyárnál igenis jobb az irodai munka. Tapasztalat kell hozzá legtöbbször igen, de az se mindig. 250-et meg lehet keresni, amivel nem mész messzire, de nem minimálbér.
2023. jan. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Igen,az irodai adminisztrációs munka egy jó irány lehet. Mindig van rá hirdetés, nem kérnek hozzá egyetemi diplomát.
2023. jan. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!