Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért turkálnak egymás zsebében?

Miért turkálnak egymás zsebében?

Figyelt kérdés
Nálatok is a munkahelyen turkálnak a kollégák egymás zsebében? pl rólam is azt beszéltèk,hogy miért vettem olyan autót aminek dràga a fenttartása,mert úgy se sokáig keresek jól(25 év alatti adómentesség),meg nem számoljak sokàig ezzel. de közbe meg nem tudjàk,hogy nem ez az egy bevételem van. miért gondolják azt,hogy ha valaki dolgozik egy munkahelyen ugyan azért a pénzért mint a többi,akkor csak annyi pénze van,nincs más bevétele? nálatok is vannak olyanok akik pl maszekolnak vagy van más bevételük,és ha pl vesznek egy drágább autót,akkor azon csámcsognak,hogy ebből a fizetésből hogyan,stb? én megfogadtam hogy magánéletről nem beszélek kollégáknak,és így nem is tudják hogy nem csak ez az egy bevételem van amit a munkahelyemen keresek. de miért hiszik egyes emberek azt,hogy mindenkinek annyi pénze van csak,amit a munkahelyén keres?titeket ez nem idegesít fel?

2023. jan. 15. 18:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

"titeket ez nem idegesít fel?"

Nem.

2023. jan. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert pofátlanok, tapintatlanok és anyagiasok nálunk nagyon sokan. Tapasztalataim alapján nyugat európában nem divat ez a mások zsebében turkálás, se a pénzezés, csak itt nálunk ennyire alap. Igaz, odakint sok más kapcsán is illedelmesebbek az emberek, pl a mindenbe beleszólás, kéretlen tanácsadás se dívik. Főleg nem anyagi dolgokba, miután a másik zsebében turkáltak :)

Egyébként én se szoktam kiadni senkinek hogy mennyit keresek, semmi közük hozzá! Szerintem jól teszed te is kérdező, hogy ignorálod ezeket a kérdéseket.

2023. jan. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nálunk (Ny-Mo-i cég, kb. 30-an vagyunk napi kapcsolatba) tabu a magánélet (ezen belül az általad említettek) és a politika.
2023. jan. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
*kapcsolatban
2023. jan. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
én úgy vagyok vele,csak azért se mondom nekik semmit,ha meg kérdezgetnek,akkor az a válasz hogy adómentes vagyok és én jól keresek(de egyébként nem keresek sokkal jobban,60-80 ezer forinttal keresek többet) had bosszankodjanak csak. csak màr felidegesít,hogy ha pl körülöttem beszélnek,hogy pl az egyik kollégànk miből vett ilyen autót,meg biztos nem az övé mert nem tudná megvenni,stb. de akkor nem csak nálunk van îgy
2023. jan. 15. 18:43
 6/15 anonim ***** válasza:

Nálunk meg simán meséli mindenki hogy ki mit csinál mellékállásban.

A csopvezunk pl.otthon könyvel, ez melett coach tanácsado is, eladásra horgol is, és masszőrként is dolgozik, termeszetgyógyászkodik is, lassan már megjegyezni sem tudom mikben utazik még.

Masik kollega meg jogot tanul otthon ez mellett buddha nem tudom miket csinál, meg kinai nyelven tanul és ki akar menni Nepálba? Vagy hova. Nem sikerült megjegyeznem. Vagy vmi T betűs helyre.


Nálunk valahogy az a módi hogy mindenki hatezer egyéb dolgot elmond magáról szinte én érzem magam kellemetlenul hogy én hazamegyek és alszom és hagyjon mindenki békén

2023. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
csak az a baj,hogy itt azért nem érdemes ilyeneket elmondani,mert rosszindulatú az összes,és ha ha valakinek 2 forinttal több marad a zsebében hó végén,megöli őket az irigység
2023. jan. 15. 19:23
 8/15 anonim ***** válasza:

6

Az is lehet, hogy azért mondanak olyan sokmindent, hogy már ne fogj gyanút, hogy a lényeget nem mondják el.

2023. jan. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ezek ilyen öregdombi nők. Be nem áll a szájuk egésznap. Még azt is meg kell beszélni mit vesznek meg hol a sütéshez meg mit főznek.

Ezek borzalom lényegi információk nekik a mukahelyre valahogy. Nem is tudom mi zsibbaszt jobban a munka vagy ők.

De sajnos szinte kötelezők ezek a small talkok. Csoda hogy nincs a munkaszerződésben, szabályzatban az is, hogy ápolj kollegáiddal emberi kapcsolatot is. Elvárás.

2023. jan. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon velem is ez volt minden munkahelyen. Amióta külföldön élek, azóta sehol nem tapasztaltam.
2023. jan. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!