Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért turkálnak egymás zsebében?

Miért turkálnak egymás zsebében?

Figyelt kérdés
Nálatok is a munkahelyen turkálnak a kollégák egymás zsebében? pl rólam is azt beszéltèk,hogy miért vettem olyan autót aminek dràga a fenttartása,mert úgy se sokáig keresek jól(25 év alatti adómentesség),meg nem számoljak sokàig ezzel. de közbe meg nem tudjàk,hogy nem ez az egy bevételem van. miért gondolják azt,hogy ha valaki dolgozik egy munkahelyen ugyan azért a pénzért mint a többi,akkor csak annyi pénze van,nincs más bevétele? nálatok is vannak olyanok akik pl maszekolnak vagy van más bevételük,és ha pl vesznek egy drágább autót,akkor azon csámcsognak,hogy ebből a fizetésből hogyan,stb? én megfogadtam hogy magánéletről nem beszélek kollégáknak,és így nem is tudják hogy nem csak ez az egy bevételem van amit a munkahelyemen keresek. de miért hiszik egyes emberek azt,hogy mindenkinek annyi pénze van csak,amit a munkahelyén keres?titeket ez nem idegesít fel?

2023. jan. 15. 18:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Egy ilyen van, szóltam neki, hogy ennek nincs értelme.
2023. jan. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem csak munkahelyen, mindenhol szeretnek ebben turkálni, fél bulvár is erről szól.
2023. jan. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Unatkoznak.

Engem hidegen hagy mit beszélnek rólam.

Nem mondok el személyes dolgot ezért csak találgatnak.

2023. jan. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem is kibeszéltek hasonlóval kapcsolatban. Nálunk teljesítménybérezés van, a nettó bevételünk alapján kapjuk a fizut és sajnos lehet látni, hogy kinek mennyi volt a nettó bevétele előző hónapban...Engem ezzel kapcsolatban beszéltek ki, hogy tulajdonképpen sokallják, amennyi nettó bevételem lett... A pletyka a fülembe jutott és sajnos nagyon felzaklatott, pedig nem kellett volna foglalkoznom vele...már majdnem 1 hónapja történt, hogy meghallottam, de még mindig ekörül forognak a gondolataim, megkeseríti a napjaim, a munkám, elbizonytalanított és máshogy tekintek a kollégáimra.....Nem tudom, hogy engedhetném el, már azt képzelem be, hogy a kollégáim egyenesen utálnak.

Pedig hogy miért beszéltek, az jó kérdés ..... valószínű, nem rosszindulatból, csak unatkoznak vagy irigykednek.

2023. jan. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt, hogy nyelvpótlékot kaptak az emberek, de csak akkor ha tényleg használtak az adott pozícióban a nyelvet. A nyelvpótlékkal együtt volt valamennyire versenyképes szintű a fizetés, azalatt meg röhej. És össze-vissza rakosgatták az embereket, tehát hiába felvételiztél egy olyan pozícióra, ahol két nyelvet is kell beszélni, simán átpakolhattak valahová, ahol egyet se. Vagy rosszabb esetben egy olyan helyre, ahol egy általad nem ismert nyelven kellett valahogy elboldogulnod, mert nem találtak olyat, aki azt tudja, de egyébként meg nem járt volna egy nyelvpótlék se "hivatalosan". Mindig volt egy két kotnyeles boszorka, aki árgus szemmel leste, hogy kinek hogy alakulnak a nyelvpótlékai, és egyfolytában a szájukra vették az olyanokat (a csoportvezető előtt), akik jogosulatlanul vették fel. Az ő fizetésüket nem érintette, irigység se feltételen lehet, mert nekik is megvolt a maguk nyelvpótléka, egyszerűen nettó rosszindulaton kívül nem tudok más magyarázatot találni erre.
2023. jan. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!