Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mekkora az esély a sikeres...

Mekkora az esély a sikeres álláskeresésre, ha csak úgy beküldöm egy céghez az önéletrajzom?

Figyelt kérdés
Ahol dolgozom, ott a titkárságra 2-3 havonta beesik 1-1 önéletrajz a semmiből. Ezért merült fel bennem a kérdés, hogy mekkora esély van a sikerre, ha csak úgy jelentkezem egy szimpatikushoz céghez, ahol nincs nyitott pozíció. Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

2023. jan. 17. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szereztem már meg így munkát.


Nem kell feltétlenül nyitott pozíció. Van egy ember akivel nincsenek megelégedve, aztán jössz te , és esetleg szimpi vagy, akkor lehet behívnak.

2023. jan. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nyilvánvalóan a cég és a végzettséged/tapasztalatod függvénye.
2023. jan. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem sok. A cégek okkal hirdetnek állásokat, és okkal nem. Megpróbálhatod, maximum hülyének néznek.
2023. jan. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem már fel így embert. Ha beillenél, miért is ne.
2023. jan. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egy pár évvel ezelőtt nagyon kétségbe voltam esve, hogy nem találok munkát. Beszéltem egy szabadúszó HR-essel, ő tanácsolta nekem ezt, hogy én keressem a cégeket. Számtalan e-mailt elküldtem, azóta se jött még csak reagálás egyikre se.

Most én is olyan helyen dolgozom ahol pár önéletrajz beesik a titkárságra, itt volt már, hogy valakit behívta interjúra, de nem lett belőle szerződés. Mind fizikai pozíciók voltak. Nem multi, magyar kkv.

2023. jan. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem sok, de bőőőőőségesen több, mintha nem küldenéd el.

Szóval küldd el nyugodtan, egy próbát megér.

2023. jan. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Volt, hogy így jött össze nekem, tehát nem reménytelen.
2023. jan. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is szereztem így munkát, többször is. De ne csak egy céghez küldj önéletrajzot, hanem első körben legalább ötvenhez.
2023. jan. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tipkus próba szerencse terület. Nagyban függ attól, mennyire érzel rá, hogy milyen munkaerőre lehet szükségük, illetve hogy épp mennyire nyitottak, vagy van szükségük emberre. Az se mindegy, mennyire leterhelt, akihez épp eljut a leveled.

Nyilván, ha épp létszám stop, vagy egyenesen leépítés van náluk, vagy egyszerűen csak nincs nyitott/megnyíló pozíció, akkor jóval kisebb az esélyed, mint ha a cég egyes részein már érzik, hogy kéne ember, de még nem született meg a döntés, amit könnyebben elindíthat, hogy "jé, itt egy tökéletes jelölt, keresgélni sem kell".

Másik hasonló esély lehet, ha egy olyan területen van komoly tapasztalatod, amire már tudják, hogy kéne a cégnek nyitnia, de még nem lépték meg. Viszont, ha bekopogtatsz az ajtón, hogy itt vagy a számukra érdekes új szakértelemmel, az felgyorsíthatja a döntést.


Fontos érteni, hogy minden cég és minden döntéshozó máshogyan működik. Sok helyen nem egy ember hozza meg a döntéseket. Sok helyen jóval összetettebb folyamat egy álláshirdetést kiírni. Az, hogy egy cég épp hirdet állást, vagy sem, egyáltalán nem feltétlenül jelenti, hogy nem lehet szükségük emberre, csak pl. még más döntések háttérbe sorolták a hirdetés kiírását. Ne rettentsen el tőle, hogy megpróbáld!


Akár hirdetésre jelentkezel, akár nem, mindenképp érdemes legalább a cégnek, ha tudsz, akár döntéshozóknak is utána nézni, hogy minél személyre szabottabb jelentkezést tudj beadni. Érdemes minden jelentkezést amennyire lehet az adott cégre megírni. Minél jobban átjön a jelentkezésedből, hogy miért is illenél abba a céges kultúrába, miért és hogyan hasznosak számukra a korábbi tapasztalataid, annál könnyebben látják bele azt, hogy tényleg így van.

Minél inkább általános tényeket közöl a jelentkezésed és minél inkább rájuk bízod, hogy bele lássák, hogy miért vagy nekik megfelelő jelölt, annál esélyesebb, hogy nem fogják úgy látni.


Sok helyen segíthet az is, ha sikerül a céghez, vagy egy döntéshozóhoz személyes kapcsolatot találni. Pl. LinkedIn mutatja, hogy van közös ismerősök, megkéred, hogy mutasson be neki, hogy ő ajánljon téged. Egy ilyen közvetlen kapcsolat komoly előnyt jelenthet sok esetben - de nem mindig.

2023. jan. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. jan. 18. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!