Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egészségügyi állapot változás,...

Egészségügyi állapot változás, új munkakör?

Figyelt kérdés

Ha az egészségügyi állapotomban olyan változás történik amitől nem tudom elvégezni a jelenlegi munkámat, kérhetek a munkáltatótól más, könnyített munkát? Van erre valami jogszabály vagy törvény?

Esetleg ha az üzemorvos nem adja meg az alkalmasságit, de javulás nem várható? Ilyen esetekben mit lehet tenni?


2023. jan. 20. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Leginkább azt teheted ha készülsz a jövőre.

Sírhelyekre szokott páros akció lenni.

2023. jan. 21. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rendkívül hasznos válaszod. Az egészségemről és a megélhetésemről van szó.

Örülök, hogy megadhattam a lehetőséget, hogy e két mondat erejéig f@sza gyereknek érezd magad.

2023. jan. 21. 15:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát kérdező, nem vagyok meggyőződve, hogy köteles neked könnyített munkavégzést felajánlani. Szerintem a munka jellegéből adódik.

Az üzemorvos odaírhatja, hogy átmenetileg nem alkalmas. Addig szerintem táppénzen vagy. De ha egyáltalán nem várható javulás, akkor sajnos alkalmatlannak minősíthet, és nem dolgozhatsz.

Az lenne a legjobb, ha megváltozott munkaképességűeknek való munkát ketesnél, amint megvan a papírod az állapotromlásról.

2023. jan. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Azért gondolkodtam el ezen mert az egyik kollégám infarktust kapott és másik munkakörbe helyezték. Ő teljesen más területen volt mint én.

Az én "bajom" kb. fél éve kezdődött, még folyamatban vannak a vizsgálatok. Nem vagyok táppénzen, dolgozom, de egyre nehezebben bírom. Az első vizsgálatok szerint egy születési rendellenesség okozza a problémát (45 éves vagyok!!!) ami most jelentkezett, javulni nem fog. Eddig kutya bajom nem volt, egy fitt nő vagyok, de lassan már a sportot is abba kell hagynom. Nagyon el vagyok keseredve.

2023. jan. 21. 21:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem rúghat ki egészségügyi okok miatt

Milyen szektor?

A gyógyszeripar jellemzően meg szokta oldani

2023. jan. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy el vagy keseredve. Főnököd mennyire jófej? Mertél már vele erről beszélni? Rákérdeztél, milyen lehetőségeid vannak?
2023. jan. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös rosszul tudod. Kirúghatják egészségügyi okok miatt, ha nem tudnak neki más munkakört felajánlani.

Ezért írtam, hogy a kérdező már most keressen más munkát.

2023. jan. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!