Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étkezés és egészségügy, lelki...

Étkezés és egészségügy, lelki okból is adót hatnak furcsa változások ?

Figyelt kérdés

Üdv! Szeretnék tanácsot kérni illetve, véleményeket a következő dolgokról. 2022.12.03-án megemeltem magam ennek következtében kialakult egy kisebb sérvem, minden további nélkül tudtam étkezni átlagosan napi 3-4x furcsa és rossz komfort érzetem volt de nem foglalkoztam vele. 2022.12.08-án egy nagyon intenzív idegroham elkapott ami gyomor ideget eredményezet nálam.

(Külső hatás)

A következő napokban hányingerem volt és kitapintható lett a sérvem, megszokott étkezésem megszűnt, voltam orvosnál aki sérvet megállapította és megfelelő gyógyszert kiírta nekem ami használt úgy érzem, lelkileg is kezdek jobban lenni de még mindig nem megszokottak a dolgok már egy hete szedem a gyógyszert. A kérdésem a következő: lelki okokból kifolyólag is történhet táplálkozási zavar vagy a sérv miatt lehet meg mindig ez ?



2022. dec. 15. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Nehéz ezt így megállapítani vagy különvenni. A szervezetben minden mindennel összefügg. Okozhat zavart az étkezésben és a napi ritmusban maga a sérv is, az ebből fakadó diszkomfort, szorongás is, de akár a gyógyszer hatása, vagy mellékhatása is.

Ha van még gyomorideg, az a szorongástól van, az pl simán okoz étvágytalanságot, hányingert, hányást is. Ha pedig a sérv miatt szorongsz, akkor áttételesen a sérv az oka a változásoknak.

2022. dec. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kicsit pontosítani kellene: hasi sérv vagy porckorong sérv ? A "megemelés" ugyanis okozhatja mindkettőt, a hasi sérvre gyógyszer nincs, azt operálni kel és összevarrni a szétnyílt hasfalat.....
2022. dec. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!