Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kellemetlen dolog felhívni...

Kellemetlen dolog felhívni egy ismerőst munkakeresés miatt?

Figyelt kérdés

Pár éve kollégák voltunk a munkahelyen, én helyettesként voltam felvéve, ezért lejárt a szerződésem, utána szültem és itthon voltam a babával.

Jó kapcsolatban voltunk, azóta is jókat beszélgetünk, ha találkozunk az utcán, boltban stb. ...

Tudomásomra jutott, hogy meg fog üresedni egy hely a munkahelyünkön és szeretnék visszamenni. Az önéletrajzom már beadtam régen, ha esetleg úgy alakul...

Szerintetek ciki, vagy kellemetlen dolog lenne, ha felhívnám ezt a volt kollégát, hogy megérdeklődjem, keresnek e embert, vagy szóljon pár szót az érdekemben?

Előre is köszönöm a válaszaitokat :)


2023. jan. 27. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Semmi szégyen nincs abban ha munka iránt érdeklődsz, mindenki pénzből él. :) Attól függ mennyire voltatok jóban, ha tényleg igazán akkor említheted neki azt hogy szóljon pár szót az érdemedbe, ha nem annyira inkább ilyet ne kérj tőle! :) Hajrá sok sikert!
2023. jan. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki. Ha jóban voltatok, simán megér egy telefont:)
2023. jan. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Nekem ciki lenne, hogy nem tudom magamat képviselni, ha üresedés van valahol. Szóljanak az érdekemben. Tehát ha tudok a munkáról, odamegyek, akár személyesen és majd ott megemlítem, hogy ismerem és nagyon jóban vagyok az egyik ott dolgozóval.

Az meg neki lenne ciki, ha nem válnál be, mert mondjuk sokat beteg a gyerek, stb.

Értem persze a te oldaladat is, meg nekem csak rossz tapasztalatom volt, ha valakit megpróbáltam beajánlani. Így ezt neked kell eldönteni.

2023. jan. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Manapság ez így megy. Mindenképp szólnék neki. Ha ő mégsem akar szólni az érdekedben, legfeljebb nem szól.
2023. jan. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!