Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hétfőtől péntekig 8-16 óra,...

Hétfőtől péntekig 8-16 óra, hétfőtől vasárnapig vagy 3 műszak, ünnepnapokon is. Mik az előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

Irodai munkáról van szó.


Szerintem a H-P 8-16 jó, mert állandó, szabad hétvégék vannak, bioritmust nem teszi tönkre. De hátrány, hogy ügyet intézni nehezebb, mert munkaidőben vannak nyitva pl bankok (oké vannak napok amikor tovább), meg ha napközben kell orvoshoz menned akkor vagy szabit veszel ki vagy csúsztatsz és akkor több órával többet kell előre ledolgoznod. Én eddig mindig ilyen munkarendben dolgoztam.


A 3 műszakos meg ugye az éjszaka miatt rossz, meg a legtöbb ember hétvégére szervez pl szülinapokat, esküvőt, családi ebédeket, amire így nem mindig tudsz menni, meg ugye ünnepnapokon is dolgozni kell. De legalább könnyebben tudsz ügyet intézni vagy délelőtt tartandó edzésre menni pl. azokon a napokon amikor délutános vagy.


Ti tudtok még előnyt hátrányt saját tapasztalatból?


Lenne egy munka ami utóbbihoz tartozik és kicsit félek hogy nekem ez így nem fog menni, de most vannak olyan elfoglaltságaim, amihez szükségem lenne szabad hétköznapokra meg délelőttökre.


2023. jan. 27. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Dolgozzon három műszakban akinek két anyja van.
2023. jan. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Én voltam 3 műszakban gyári dolgozó 1 évig majd lehet visszamegyek hát éjszaka 3:00 kor majd el aludtam kínszenvedés.
2023. jan. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

16-17 ig lehet ügyet intézni.. Amúgy meg mi ügyet kell intézni állandóan?


Évek óta max 3 napot töltöttem "ügyintézéssel".

2023. jan. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem műszakozok, de így is össze-vissza a beosztásom, ünnepek nincsenek, havi egy szabad hétvége (jó esetben, mert törvény szerint eshet úgy, hogy szombaton hajnalig dolgozok, és akkor a vasárnap-hétfő a hétvége, ami a leghaszontalanabb két nap a héten, minden zárva és senki nem ér rá).

Előnye, hogy az edzőteremben, az uszodában, a boltban, a szolgáltatóknál hétköznap délelőtt nincsenek sokan, és hogy sokszor ki tudom aludni magam, mert nem kell korán kelnem reggel. Illetve nyáron nagyon jó érzés volt, hogy kedd délelőtt kilenckor a barátaim egy irodában ültek, míg én egy tóparton horgásztam.

Hártánya, hogy sosem érek rá akkor, amikor a barátaim. Továbbá ha valakinek párja vagy gyerekei vannak, nehéz összehangolni, hogy mikor tudnak együtt tölteni időt, de nálam pl. azt is kizárja, hogy legyen egy kutyám, mert azt is viszonylag fix időpontokban kellene sétáltatni.

2023. jan. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!