Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire igaz az, hogy a...

Mennyire igaz az, hogy a megváltozott munkaképességű embereknek kevesebb munkalehetősége van, mint az egészséges társaiknak?

Figyelt kérdés
Ha valaki egy állásinterjú során elmondja, hogy súlyos mentális zavarral küzd, akkor a munkáltató előtt elvágja magát és esélye sem lesz arra, hogy felvegyék?

2023. febr. 1. 17:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Könnyen lehet, munkakörtől és betegségtől is függ. Egy depressziós portás nem sok vizet zavar...
2023. febr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És ha ennél komolyabb munkakörben szeretne elhelyezkedni az adott személy?
2023. febr. 1. 17:50
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem attól is függ, hogy tudsz beilleszkedni a cspaatba.
2023. febr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
16%

Cég és főnök függő...

sok helyen leszarják a hátrányos helyzetűeket.

Családbarát helyet kell keresned. Pl posta

2023. febr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek nem kell egy betege ember aki 2 hetente táppenzre megy. ez a valosag.
2023. febr. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges.

Ha tényleg súlyos, akkor.... szép, nem szép, szerintem érthető is. Nem sok munkahelyen van kapacitás arra, hogy mindenki dolgozik, csinálja a dolgát, termelünk, de a csapatból valaki épp vagy pszichózisban van, vagy nem.


Nyilván van, akinél szinten van tartva a probléma, kezelik, stb. és akkor tud működni a társadalomban, de mondjuk az én munkahelyemen az is gondot okoz, ha valaki csak úgy pár napig nincs bent valami hétköznapi nyavaja miatt.

Hozzá jön ehhez az is, hogy nálunk nagy a stressz, a pörgés, baromi alkalmazkodónak kell lenni. Még olyan embereket is megvisel, akik amúgy egészségesek.


Önmagában a megváltozott munkaképességű státusz lehet elhanyagolható dolog, de a súlyos mentális zavar nehezebben beilleszthető egy normál munkahelyre, mint egy állandó fizikai fogyatékosság. Tegyük fel, Józsinak egy lába van. Neki ennyi van, mindig, nem változik.

Ezzel szemben ismerek olyat, akinek borderline személyiségzavara van. A jó pillanataiban okés. Az rosszakban elviselhetetlen.

Nem mondom, hogy mindenki ilyen. De a legtöbb munkahelyen fontos, hogy megbízható és kiszámítható legyen az ember. Nincs olyan, hogy ja most én mániás időszakomban vagyok, szóval csövi.

2023. febr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%
Vannak cégek, intézmények, akik kimondottan ilyen hírdetésszövegge írnak ki álláspályázatot. TV. is rendelkezett korábban erről, hogy X mv.-t fel kell venni, mert adót kellene helyette fizetni. Tehát szokott lenni hírdetés is, és munkalehetőség is, de az utóbbi nem feltétlen nagyon sok.
2023. febr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Nyílván triviálisan kevesebb lehetősége van, nem is értem, hogy miféle bugyuta egy kérdés ez?!?

Mintha azt kérdeznéd, hogy akinek csak egy keze van, annak kevesebb keze van-e, mint akinek mindkettő megvan.

2023. febr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk aki ilyeneket tol interjún, az tényleg mentális beteg...


Attól, hogy vannak problémáid, nem kell részletezni interjún, hogy hány olyan tulajdonságod van, ami miatt anyagi csőd lennél vagy csak lejáratnád a céget.

2023. febr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hát de muszáj elmondani az állásinterjúztatónak, hogy ha mentális betegséggel küzdesz, nem? Úgyis tudja, mert utánanéz előtte az életednek, és magától is rá fog kérdezni. Akkor már inkább te hozd szóba, ne ő, nincs igazam?
2023. febr. 1. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!