Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek melyik az "egészsé...

Krómgyűrű kérdése:

Szerintetek melyik az "egészségesebb" munkahely?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik munkahely van rosszabb, egészségtelenebb hatással az emberi szervezetre?


Ha valaki hétköznap dolgozik, napi 8 órát, de nagy a felelősség és a stressz VAGY ha heti rendszerességgel, napokat 24 órában kell dolgozni, de szinte elhanyagolható a felelősség vállalás.


Tételezzük fel, hogy kb. azonos munkabért fizet mind a 2 cég és mindkettő a lakóhelyhez közel van.


Ki melyiket vállalná és miért?



2022. febr. 6. 05:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Én tuti a hétköznap, napi 8 órásat választanám.


Ha azonos munkabért fizet, mint a 24 órás, akkor mégis minek dolgoznék szó szerint egész nap még ha csak heti 1-2 napot is?


Tartom magam annyira képesnek, hogy komolyabb munkát is tudok végezni, amiért felelősséget kell vállalni, és ha belejövök, a velejáró stressz is fokozatosan csökken.


Én jelenleg 12 órás beosztásban dolgozom, heti 4-5 napban, ez sem jobb.

Felelősséggel és stresszel is jár. Nem is kicsit.

De ha ezen a helyen csak 8 órát kéne dolgoznom, máshogy tekintenék a dolgokra.

2022. febr. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Inkább a második.
2022. febr. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a 8 órás
2022. febr. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Megszakítás nélküli 3 műszakban dolgozom, a hétköznapi munkavégzés 8 órában a tuti, pláne ha nincs éjszakázás. :-)
2022. febr. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Heti 5 nap 8 oraban

Amikor 12 oraztam, mar nem volt agyam 3. Napon... 24 oraban iszonyat csokken a figyelem, elcseszi emberek dolgokat

Meg ugyanaz a ber? Muszakpotlek nincs?

2022. febr. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

A nyugis 24 órát választanám. Így több szabadidőm maradna, és könnyebben intézhetnék el pl hivatalos ügyeket, orvosi vizsgálatokat.

Viszont alapvetően az egészség szempontjából jobb az 5x8 óra hetente.

2022. febr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
meg is halnék ha 24 órát ébren kellene töltenem. Volt 1x egy 20 órás ébrenlétem, de a végén már használhatatlan voltam és utána aludtam van 14 órát.
2022. febr. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

A 8 oras. A stresszt, felelosseget jo esetben tudja kezelni az ember, ha mondjuk otthon nyugi van, vannak baratok, stb. Ezt meg lehet tanulni, lehet meditalni, sportolni, hobbival kikapcsolodni, akinek ami bevalik. Vannak olyan munkak, ahol haza kell vinni a melot, munkaidon kivul is kell intezned hivasokat, emaileket, ha olyan pozicioban vagy, de itt is meg lehet szabni, hogy pl este 7 ora utan kikapcs, nem foglalkozol vele, nem gondolsz ra, pihensz.

A szervezetedet nehezebb iranyitani, hiaba iszol meg 20 liter koffeint 24 ora alatt es azt hiszed, hogy te most eber vagy, az neked akkor sem lesz jo.

2022. febr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy. Mindkettő szar.
2022. febr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

KB 12 évet dolgoztam 24/72 beosztásban.

Nem kell minden nap korán kelni, időt pocsekoli utazásra,minden héten 2x van hétvége.

Igaz mi 4-8 órát is tudtunk aludni, így nem kellett kavéban fürdeni.

De család mellett inkább 8 óra.

2022. febr. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!