Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes munkaügyi perbe fogni?

Érdemes munkaügyi perbe fogni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit hosszú lesz de leírom!


1,5 hete beszéltem a területi vezetőmmel hogy le fog telni a próbaidőm és hogy kölcsönös az érzés hogy mind a ketten szeretnénk a közös munkát ( 3 hónap alatt megkeserítették az életemet de a terveimhez az életbe még kibírtam volna egy kicsi időt). Itt megbeszéltük még, hogy vannak problémák, hibák de ez egy annyira összetett munka, hogy ezek apróságok és nem gond.


Majd pár nap múlva a próbaidőm leteltét követően 1 nappal a kezembe nyomta az áthelyezésről a szerződést, hogy nem szeretne velem együtt dolgozni mert ejtettem kettő hibát ( többen is rendszerhibának gondolják ) mind1 elmondtam neki, hogy tudok róla, és elméletileg meg sem történthetett volna hiszen a számítógép nem engedett volna tovább (irodai munka) . Még volt 1-2 mondvacsinált indok ami nem is volt indok. Mivel ez számomra kiborító volt, hiszen 3 hónapig megkeserítették az életemet, majd mikor azt mondják meg vannak elégedve velem ennek ellenére még is át szeretnének helyezni? na ne..


ezt követően kezembe adta volna a közös megegyezéssel való felmondást, már az is meg volt írva. Mivel azt sem írtam alá és kiszerettem volna jönni az irodából a testével eltorlaszolta az ajtót a kezével rátámasztott, hogy írjam alá utána mehetek, erővel de kibírtam jönni az irodából .


Későbbiekben volt egy megbeszélés az igazgatóval, és abba maradtunk, hogy ha a méltóságomból tudok engedni, és ha elfelejtem azt ami történt akkor vissza állítják az eredeti helyzetet és a felettesem köteles tűrni, de ha ez nem tetszik akkor nekem kell menni hiszen egy régi alkalmazottat nem fognak egy 3 hónaposért elküldeni. Itt beismerte hogy szabadságomba korlátozott bár csak 2 másodpercig amit bírok is bizonyítani.


Későbbiekben úgy éreztem nincs erőm együtt dolgozni vele, és mivel 3 hónapig megkeserítették az életemet, majd így kiakartak rúgni, majd az erőszakos fellépése így írtam a cégnek hogy ezt nem bírom csinálni. Kötelezni akartak a munka felvételére, válaszba leírtam, hogy mi ért engem a 3 hónap alatt és hogy egy eljárást sem indítottak.


Egyébként a hatósághoz fordúltam segítségért és mivel egy férfival álltam szembe és hogy kibírjam nyitni az ajtót neki engednie kellett így a bűncselekmény nem valósult meg de ennek ellenére egy nagyon méltatlan helyzetbe kerültem.


Elmondta, hogy talán kétsége sincs afelől, hogy a bíróságon igazat adnak nekem , de ő a helyembe vissza nem menne így átgondolná .


Utána olvastam, hogy a legrövidebb időre is ha korlátoznak a szabadságomba akkor az már bűncselekménynek minősül, és a személyiségi jogomat sértve kártérítés igényem is lehet.


Itt nem is a pénz motivál, hanem nagyon bánt hogy ez a szemét alak ott ül a székébe mint aki jól végezte dolgát.


Az lenne a kérdésem, Ti mit tennétek? És ha lenne olyan aki belemenne egy perbe akkor milyen igényt szeretne érvényesíteni?


Köszönöm szépen :( Remélem az illetékesek nem fogják olvasni


2023. febr. 2. 19:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%

Konkrétan MIT TUDSZ bizonyítani? Mert az, hogy te állítod, ö mondott valamit, de nincs tanud, ugyanez a nem-enged-ki az irodából eset, az is csak a te állításod - ezt sehol nem fogadják el bizonyítéknak.

Másrészt, ha - ahogy jópárszor leírtad, megkeserítették az életedet - akkor miért nem mentél el idöben máshová?

Szerintem semmi esélyed arra sem, hogy elindítsanak bármilyen pert a nyafogásod alapján, de megnyerni garantáltan nem fogod.

2023. febr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
Amennyiben hitelt érdemlően és tanúkkal tudod minden állításodat, a téged ért sérelmeket bizonyítani és igazolni, akkor megpróbálhatod. Viszont a kérdés akkor is az, hogy milyen kártérítésre számítasz ? Anyagi kártérítési igény a leírtakból nem következik, az ügyvédi költség több lesz. Erkölcsi kártérítés meg milyen formában ? Bocsánatkérés ?
2023. febr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Sérelemdíj ami ilyen esetben járhat.

Kedves első válaszoló és normális hangnembe kérdeztem és kértem segítséget kérlek próbálj meg Te is így írni ide vagy inkább lapozz tovább.. lehet neked ez egy nyafogás.. de nem kívánom , hogy ilyen helyzetbe kerülj.

2023. febr. 2. 19:36
 4/25 anonim ***** válasza:
95%
Az ilyenek rohadt sok ideig elhuzodnak en biztos elengednem. Igazabol probaidoben siman donthet ugy indoklas nelkul is h nem alkalmaz, ahogy te is barmikor lelephetsz 🤷
2023. febr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Lehet zavaros volt, de mikor már megváltoztatta a döntését hogy még sem kellek oda mint munkaerő már letelt a próbaidőm
2023. febr. 2. 19:40
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az elsönek igaza van abban, hogy nyafogás a "megkeserítette az életedet", ha tényleg zavart volna, akkor még a próbaidö alatt lépsz. Ugyanis ha tényleg annyira rossz lett volna neked, eszedbe sem jutott volna kivárni, amíg fix alkalmazást kapsz és nem tudsz kilépni.

Emellett arra a kérdésre sem válaszoltál, hogy van-e bármilyen bizonyítékod, anélkül ugyanis senki nem vesz egy pillanatig sem komolyan.


És mielött velem is elkezdesz pampogni, voltam hasonló helyzetben, csak nem vártam három hónapot, amikor láttam, hogy nem müködik az egész, akkor léptem, és nem vártam, hogy "megkeserítsék az életemet", nekem ennél többet ér az életem, az önbecsülésem. Mellesleg szerintem minden értelmes ember idöben lépett volna a helyedben.

2023. febr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
96%
Amiért 2 másodperccel lassabban tudtál kijönni egy szobából? Hát, ha azt akarod, hogy jókat röhögjenek rajtad, akkor feltétlenül.
2023. febr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Meg mindig nem ertem mire ez a hangnem..


Leirtam de akkor leirom bovebben. En nem naprol napra elem az eletemet hanem tervezek. A rovidtavu terveimhez pont meg turtem volna 1-2 honapot es ennyi.


Nem ezen van a hangsuly hogy miert voltam ott vagy miert nem leptem. Nem azert irodott ez a kerdes mert 3 honapig nekem milyen volt hanem azert mert korlatoztak a szabadsagomban kenyszerites celjabol. Teljesen mind1 hogy mi volt elotte. Egyebkent van 1 tanum is!

2023. febr. 2. 20:00
 9/25 A kérdező kommentje:
A torveny torveny. Nincs olyan hogy kicsit loptam vagy csak kicsit oltem.. vagy csak kicsit vertem meg. Es nem is meggyozni szerettem volna akarkit is. Csak kivancsi vagyok ki mit tenne.
2023. febr. 2. 20:02
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Sérelemdíj, valóban. Nekünk meséltek néhány bírói ítéletet, az alapján én azt mondanám annyit nem ítélnének meg úgysem, hogy érdemes legyen pereskedni (100 000 alatti összeg). De esetleg kérdezz meg egy ügyvédet.
2023. febr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!