Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes munkaügyi perbe fogni?

Érdemes munkaügyi perbe fogni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit hosszú lesz de leírom!


1,5 hete beszéltem a területi vezetőmmel hogy le fog telni a próbaidőm és hogy kölcsönös az érzés hogy mind a ketten szeretnénk a közös munkát ( 3 hónap alatt megkeserítették az életemet de a terveimhez az életbe még kibírtam volna egy kicsi időt). Itt megbeszéltük még, hogy vannak problémák, hibák de ez egy annyira összetett munka, hogy ezek apróságok és nem gond.


Majd pár nap múlva a próbaidőm leteltét követően 1 nappal a kezembe nyomta az áthelyezésről a szerződést, hogy nem szeretne velem együtt dolgozni mert ejtettem kettő hibát ( többen is rendszerhibának gondolják ) mind1 elmondtam neki, hogy tudok róla, és elméletileg meg sem történthetett volna hiszen a számítógép nem engedett volna tovább (irodai munka) . Még volt 1-2 mondvacsinált indok ami nem is volt indok. Mivel ez számomra kiborító volt, hiszen 3 hónapig megkeserítették az életemet, majd mikor azt mondják meg vannak elégedve velem ennek ellenére még is át szeretnének helyezni? na ne..


ezt követően kezembe adta volna a közös megegyezéssel való felmondást, már az is meg volt írva. Mivel azt sem írtam alá és kiszerettem volna jönni az irodából a testével eltorlaszolta az ajtót a kezével rátámasztott, hogy írjam alá utána mehetek, erővel de kibírtam jönni az irodából .


Későbbiekben volt egy megbeszélés az igazgatóval, és abba maradtunk, hogy ha a méltóságomból tudok engedni, és ha elfelejtem azt ami történt akkor vissza állítják az eredeti helyzetet és a felettesem köteles tűrni, de ha ez nem tetszik akkor nekem kell menni hiszen egy régi alkalmazottat nem fognak egy 3 hónaposért elküldeni. Itt beismerte hogy szabadságomba korlátozott bár csak 2 másodpercig amit bírok is bizonyítani.


Későbbiekben úgy éreztem nincs erőm együtt dolgozni vele, és mivel 3 hónapig megkeserítették az életemet, majd így kiakartak rúgni, majd az erőszakos fellépése így írtam a cégnek hogy ezt nem bírom csinálni. Kötelezni akartak a munka felvételére, válaszba leírtam, hogy mi ért engem a 3 hónap alatt és hogy egy eljárást sem indítottak.


Egyébként a hatósághoz fordúltam segítségért és mivel egy férfival álltam szembe és hogy kibírjam nyitni az ajtót neki engednie kellett így a bűncselekmény nem valósult meg de ennek ellenére egy nagyon méltatlan helyzetbe kerültem.


Elmondta, hogy talán kétsége sincs afelől, hogy a bíróságon igazat adnak nekem , de ő a helyembe vissza nem menne így átgondolná .


Utána olvastam, hogy a legrövidebb időre is ha korlátoznak a szabadságomba akkor az már bűncselekménynek minősül, és a személyiségi jogomat sértve kártérítés igényem is lehet.


Itt nem is a pénz motivál, hanem nagyon bánt hogy ez a szemét alak ott ül a székébe mint aki jól végezte dolgát.


Az lenne a kérdésem, Ti mit tennétek? És ha lenne olyan aki belemenne egy perbe akkor milyen igényt szeretne érvényesíteni?


Köszönöm szépen :( Remélem az illetékesek nem fogják olvasni


2023. febr. 2. 19:20
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Az elozmenyeket csupan azert irtam le hogy ne azt gondoljatok hogy 3 honapig fenekig tejfel.. hanem hogy igen is volt problema
2023. febr. 2. 20:03
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Mint jogász,azt tanácsolom,ne tedd ki magadat egy ilyennek. Hosszú évekig húzodnak a perek,hatalmas költségek és minden azon múlik,hogy mennyire tudod bizonyítani,amit állítasz,elfogadja e és alkalmasnak találja e a bizonyítékaidat a bíróság az eléterjesztett tényállás bizonyítására

Plusz nekem nagyon úgytűnik semmi kézzelfogható bizonyítékod nincs,tapasztalat meg azt mutatja,soha senki se áll melle ilyenkor annak,akit tényleg ehhez hasonló sérelem ért

2023. febr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
De veled is volt jocskan problema, ezert is akartak toled megvalni.
2023. febr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
82%
Ja,és ne felejtsd,nem minden fekete-fehér….nemcsak a tv.van, ilyenkor a bíró mindent egybevetve mérlegel,nem jó a példád se lsd minősített esetek,halmazatok…stb.
2023. febr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Utolso ezt mibol szurted le?
2023. febr. 2. 20:21
 16/25 A kérdező kommentje:
Utolso ( aki azt irta hogy velem is volt eleg problema)
2023. febr. 2. 20:22
 17/25 A kérdező kommentje:
Igazabol egy hangfelvetelem van ami ugye nem jogszeru.. de ugy olvastam hogy ha bizonyiteknak szeretnem felhasznalni akkor az nem jogserto
2023. febr. 2. 20:23
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
De jogserto, szemelyisegi jogokat sert, csak altalaban fel szoktak hasznalni,mert perdonto biz.eszkoz,de utana siman beperelhet erte es serelemdijat kell fizetned
2023. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Koszonom a hasznos tanacsokat :)


Jelenleg varom hogy tortenjen valami mert irasos formaban probalom tartani veluk a kapcsolatot de nem igazan valaszolnak csak ha nekik kedvuk tamad. Jelenleg ugyanugy allomanyba vagyok .

2023. febr. 2. 20:39
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Gondold át, megéri?
2023. febr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!