Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Friss munkahelyen egyből megy...

Friss munkahelyen egyből megy a kavarás, mit reagáljak rá?

Figyelt kérdés
Újonnan nyíló óvodában dolgozom, teljesen új épület teljesen új csapattal. 4en vagyunk óvodapedagógusok. Eleinte mikor épült az óvoda engem akartak vezetőnek a településen, de végül összevont intézmény lett másik településsel és onnan érkezett a vezető. Hivatalosan be sem adtam az önéletrajzom, tehát nem jelentkeztem vezetői állásra, csak a helyi polgármester kért fel a posztra de ahogy kiderült,hogy tagintézmény leszünk ennyibe is maradt. Óvodapedagógusnak be adtam és fel is vettek. Van köztünk egy kolléga, hárman ismerjük régről egymást őt senki. Három nap alatt megtudta,hogy én lettem volna ott először a vezető de máshogy alakult és ezt a főnökünk távollétében beszéltük egymással, vagyis kint volt a helyi polgármester és ő mesélte el,hogy ő így szerette volna de nem így lett. Na ez a szarkavavaró kolléga elmondta a főnöknek, és azóta pipálhat rám. Felhívta a polgármestert is számon kérni. Olyanokat mond nekem ez a kollégám,hogy neki mondta a főnök,hogy engem innen ki fog rúgni nem maradok itt. Nem tudom tényleg mondott-e ilyet neki dea három nap alatt folyamatosan arra ment rá,hogy én felálljak és már mondjak is fel, mielőtt engem rúgnak ki. Én nem követtem el hibát, nem én akartam vezető lenni, és nem is pályázok a főnököm posztjára. Úgy érzem ez a kolléga ezt valamiféle rosszindulatból csinálja,hogy esélyem volt vezetőnek lenni. Mit tegyek? Ő nem sejti,hogy tudom ő kavar a hátam mögött. Beszélnék a főnökkel, de ha elmondom hogy nekem ez a nő mondta,hogy ilyeneket beszél rólam és rá kérdez nála úgyis le fogja tagadni. Bocsi hosszú lett de fontos nekem ez a munka, szeretem, és alig vártam,hogy itt dolgozhassak ezen a településen, nagyon kedves volt a szívemnek és nem akarok azért felmondani mert valaki kavar vagy mert a főnököm tényleg pikkel azért mert én lettem volna, ha önálló intézmény lett volna. Mit tegyek?

2023. febr. 4. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Beszélj a vezetővel, mondjad neki, úgy érzed valami gondja van veled, pedig te maximálisan oda teszed magadat, szereted a munkád, mondja meg, mi a probléma, hogy tudj rajta változtatni. Ennyit tudsz tenni.
2023. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
10%

1. A beosztásodhoz neki semmi köze!

2. Nem tetszik valami, vagy nem bírja idegekkel le is lehet számolni.

3. Egy négyszemközti beszélgetés nem tartozik rá!

4. Ha továbbra sem fejezi be: kötekedik, inzultál, fenyeget akkor rendőri intézkedést kell kérni!

2023. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Beszélj vele. Ha nem hat, akkor sajnos másik munkát kell keresned.
2023. febr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Tipikus sok unatkozó nő egy munkahelyen helyzet. Nem tudsz mit tenni. Ezt már megszívtad. Ha tényleg kirúgnak, akkor majd legközelebb jobban csinálod. Nem kotyogsz ki olyan dolgokat, amik nem tartoznak másra. De ahol 3x ekkora a kollektíva ott sem lesz jobb.
2023. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én nem kotyogtam ki semmit, a polgármester mondta el nekik. 😕
2023. febr. 4. 22:23
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értelmezem, te akaratodon kívül kerültél ebbe a (bocsánat) de sz*r helyzetbe... Én a helyedben azt tenném, hogy beszélnék a főnökkel négyszemközt, de teljesen őszintén. Elmondanám, hogy kialakult egy furcsa helyzet és elég nyomasztó légkör az intézményben, és szeretném ezt vele tisztázni, megbeszélni. Mondd el neki, hogy te nem pályazol az ő helyére, viszont te szereted ezt az óvodát, és a munkádat is szeretnéd továbbra is végezni.

Ha intelligens a jelenlegi vezető, akkor megtudjátok beszélni és nem fog rád "pikkelni". Ha olyan szinten van, mint az említett "kollega" , akkor nem tudsz velük mit kezdeni... jobb is egy ilyen mérgező légkörből kilépni.

Én is hasonló helyzetben vagyok, én vezető lettem, pedig egyáltalán nem akartam, és azóta nagyon megváltozott a kollégáim hozzáállása, vannak nálunk is "kavarók" de fel a fejjel, én azt mondom a saját lelkiismeretéért felel.

Ami rajtad múlik tedd meg, ami nem rajtad múlik, azon úgysem tudsz változtatni.

2023. febr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%

A legrövidebb út mindig az egyenes…

Beszélj a főnökkel ezekről őszintén vele, és kész.


Sokkal egyszerűbb az élet.

2023. febr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!