Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan reagált a főnököd,...

Hogyan reagált a főnököd, amikor felmondtál?

Figyelt kérdés
2023. febr. 5. 10:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%
Kaszinó étterme. Azért mondtam fel, mert kivételezések voltak, meg némi diszkrimináció (a szakácsok ingyen ehettek, de mindenki másnak fizetnie kellett), valamint szinte mindig éjszakára osztottak be. Ezekből az utóbbit mondtam a felmondáskor indokként, mondván a szervezetem nem bírja az éjszakai munkát. És találtam új munkahelyet. Erre a főnök mondta, hogy sajnálja, hogy elmegyek, meg megkérdezte, hogy esetleg problémám van valakivel a kollégák közül, meg hogy nem tudnék-e részidősként maradni, heti 1 vagy 2 napot dolgozva. Mondtam, nincs bajom senkivel, és sajnos nem maradhatok, nem férne oda időben a másik munka mellé. Mondta, oké, megért, sok sikert kíván, ha esetleg valamikor munkanélkülivé válnék, ha gondolom, kobtaktba léphetek vele. Ledolgoztam a hátralevő időt, és elváltak útjaink.
2023. febr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
58%
Amúgy az olyan főnököt, akinek az ember a minkaviszonya alatt hiába könyörög fizuemelésért, de amikor beadod a felmondásodat, akkor bezzeg mindjárt evvel próbál operálni, nem is tudom minek lehetne nevezni, mi a jó szó. Képmutató? Szánalmas idióta?
2023. febr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
81%
Ja, meg olyanról is hallani, (itt a GYK-n is mesélték már), hogy a munkaviszony alatt, ha a dolgozó kifogásol valamit, és ennek hangot ad, akkor a főnök kirúgással fenyegeti, mondván, ha nem tetszik, el lehet ám menni, százan döngetik a kaput a helyéért. De amikor beadja a felmondását, mert talált jobb helyet, akkor meg hirtelen 180 fokot vesz, és könyörög neki, hogy maradjon. Az ilyennek se kéne főnöknek mennie.
2023. febr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
74%
Meglepődött. Nem igazán volt jó a viszonyunk valamiért pikkelt rám egy kicsit (talán mert szóvá tettem, hogy más többet kap kevesebbért és ez miért is van..) Előadta, hogy én mennyire jó munkaerő vagyok számára és azért gondoljam már ezt át (fizu emelést nem akart nekem kérni ekkor sem..) Amint letisztáztam vele, hogy utálom már a környezetet meg a kétszínű munkatársakat is onnantól átment gúnyosba egész felmondási idő alatt (a munkatársak is). Szerinte ez a legjobb hely nekem (3 ember helyett dolgoztam), ha elmegyek innen akkor úgyis vissza fogom magam sírni, túl nagy álmaim vannak és a végén belebukok mindenbe. A végén még ki is cseszett anyagilag velem egy kicsit.. Azóta 3x adták fel az álláshirdetést mert senki se bírja 1 hónapnál tovább. Ahogy hallom annyira megszívták, hogy eljöttem, hogy senki sem tud elmenni szabira hónapok óta. :D Szóval gondolom miért csuklok én is meg anyám is ennyit mostanság. :D
2023. febr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
85%

"el lehet ám menni, százan döngetik a kaput a helyéért."


Nekem volt olyan helyem ahol naponta hallgattam hogy sor áll az utcán olyanokból akik ide akarnak bekerülni.


egyszer elborult az agyam és megmondtam neki menjünk már ki együtt az utcára és számoljuk le a tömeget! Na JÖSSZ??? de jó hangosan hogy mindenki hallja.


Még azon a héten kezembe kaptam a felmondást.

2023. febr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
95%
Már több hónapja gondolkoztam a felmondáson amikor jött egy Teamses meghívó a csopveztől. Csak nekem. Már volt korábban hasonló ott leb.asztak valamiért. Na egy héttel későbbre szólt a meghívó úgyhogy addig agyaltam és eldöntöttem hogy felmondok. Meghallgattam, két dolgot mondott amit rosszul csináltam. Megkérdezte mi nem világos ezekben. Majd megkérdezte van e nekem ezekkel kapcsolatban mondandóm. Mondtam hogy igen, felmondok :D Na akkor nagyon meglepődött köpni nyelni nem tudott :D Azt hitte majd jól lecsesz aztán kész. Akkor persze egyből marasztalni akart. De nem sokáig próbálkozott, egyből ment intézkedni ezügyben.
2023. febr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
78%

Az első teljesen korrekten reagált. Megkérdezte, miért, elmondtam, megbeszéltük, aláírtuk a dolgokat.

A második egy komplett mentális összeomlást produkált, hogy "de miért csináljátok ezt velem?!" (sokan mondtunk fel egy időben), aztán kiviharzott, majd visszajött már lenyugodva, elnézést kért az előbbiért, és vele is átbeszéltük a dolgokat, aláírtuk a papírokat. Ő elmondta azt is, hogy visszavár, ha úgy adódik, meg szívesen ír ajánlást.

A harmadik nem vette komolyan a felmondásom (azért aláírta... de ez a covid alatt volt, mikor nehéz volt munkát találni), felmondási idő utolsó napjáig poénkodott azzal, hogy "még mindig meggondolhatod magad", majd, mikor látta, hogy nem fogom, utolsó napomon elmondta, hogy ha ajánlás kell, ő ír egyet, ha vissza szeretnék térni, bármikor megtehetem, és ő úgy gondolja, nagyon szerencsés az, aki megnyert tőlük engem. Hihetetlenül jól esett a dolog, plusz még egy búcsúbulit is összedobtak.

2023. febr. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Igazából eddig mind sajnálta kb elmegyek és ennyi.


Volt aki marasztalni is próbált, volt akit már alig bírtam levakarni és nagyon gáz volt többször is magyarázkodni miért megyek el, nagyon nem akartak elengedni.. a többség elfogadta. Kb ennyiféle reakció volt.


Hál istennek eddig olyan nem volt, hogy direkt sértődésbe vagy szivatásba ment vna át, ennyire azért értelmes főnökeim voltak.

2023. febr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!