Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az igaz, hogy ha kedves vagy...

Az igaz, hogy ha kedves vagy akkor gyengének tekintenek?

Figyelt kérdés
Azok akik “erősek” és nem kedvesek.
2023. febr. 8. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Definiáld a kedvességet. A számomra túlzottan kedves embereket én szimplán hülyének vagy kellemetlennek tartom, ismerni kéne a határokat.
2023. febr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1


Jó tulajdonság hogyan lehet túlzott?

Ezt sosem fogtam fel.

2023. febr. 8. 15:09
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van ilyen, bár nem annyira gyengének néznek ilyenkor sokan, inkább csak kihasználhatónak.

Udvariasnak lenni azért még mindig erény, azt elismerik, a gond abból van, ha bármit kérnek is, te rábólintasz. Ez esetben egy idő után megszaporodnak a szívességérések, az extra feladatok.

2023. febr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
#2 Például ha egy munkatársam azt mondja, hogy "fáradtnak tűnsz, minden rendben otthon" vagy hogy jól aludtam-e, akkor szerintem a magánéletemnek egy olyan részéről kíváncsiskodik, amihez egy átlag kollégának az égvilágon semmi köze. Vagy pl. akkor is túlzott, ha tudja a szülinapom, neadjisten még meg is lep valamivel, engem meg speciel nem érdekel, neki mikor van, kellemetlen helyzetbe hoz, mert onnastól kezdve viszonoznom kell. Én nem barátkozni járok dolgozni, hanem udvarias távolságtartással szocializálódom, miközben pénzt keresek.
2023. febr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
De ha nem tudod, hogyan lehet egy jó tulajdonság túlzott, akkor örülök, hogy édesanyád vagy férjed/feleséged aggódása/figyelme stb. még sosem volt számodra fojtogató, amikor csak nyugalmat és csendet szerettél volna. Ez egy másik példa. Amit valaki kedvességnek szán, nem feltétlen az a fogadó fél számára.
2023. febr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem, ez egy baromság.

Gyengeségeket eleve csak az keres, aki támadni akar. Az ilyen szemében meg tökmindgy mit cisnálsz, ő ártó szándékkal lép fel, szóval ha te nem vagy "ragadoz" akkor ígyis-úgyis gyengébbnek fog tartani magánál.


Deee szerencsére a legtöbb ember nem akarja a másik vérét szívni, innentől kezdve meg nem számítanak az "erőviszonyok". Viszont a kedvesség kimondottan pozitívum a legtöbb embernél.


De persze ahogy korábban írták, nem érdemes túlzásba vinni. A másik kiszolgálása lehet kedves gesztus (pl csinálsz neki egy teát vagy odaadsz neki valamit amit ő nem ér el és így nem kell felállnia érte). De ha mindent a segge alá dugsz, mondván te nagoyn kedves vagy, az iszonyatosan kellemetlen tud lenni. Pedig ugyanaz a két gesztus, csak utóbbi mértéktelenül teszi azt, amit előbbi mértékkel.

2023. febr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
Igen, igaz. Bunkó, iskolázatlan agresszív parasztnak kell lenni, a nők is arra buknak.
2023. febr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%
7, na ez meg a másik baromság. De aki ismer érdemben nőket, az tudja ezt.
2023. febr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
Ismerek érdemben nőket, pont ezért írtam. Nem a légből szedtem, hanem közel 27 év tömény élettapasztalata alapján írtam.
2023. febr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

Aham..

Hát az én 30 év tömény tapasztalatom meg azt tanította, hogy a tutyimutyi sikertelen férfiak a határozott férfiakat, akik képesek akár a nőétől eltérő véleményt is megfogalmazni, rendre bunkónak tekintik.

Csakhogy a határozottság és a saját - másokéhoz nem igazított - vélemény egyáltalán nem bunkóság, viszont a nők számára baromi vonzó tulajdonság.


Sőt, ugyanezen férfiak szeretik magukat kedvesnek beállítani, miközben a legtöbbjük azt tekinti kedvességnek, hogy "legyen ahogy neked jó". Ez nem kedvesség, hanem tutyimutyiság, önállótlanság, és ez meg baromira taszító a nők számára.

2023. febr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!