Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan viselkednétek vele...

Hogyan viselkednétek vele ezek után? Még mindig barátként tekintenétek rá?

Figyelt kérdés

Ovis korunk óta ismerjük egymást, azóta barátok vagyunk (van egy harmadik lány, akivel szintén jóban vagyunk és beletartozik ebbe a kis "klikkbe", ezért lehet néha többes számban írok majd, ilyenkor rá gondolok). Egy településen élünk egymástól pár utcányira, oviban csoporttársak voltunk, általánosban osztálytársak, gimiben már csak évfolyamtársak és egy egyetemre mentünk, egy karra csak különböző szakokra, de van átfedés és volt közös óránk is. Az egyetemen kezdtünk eltávolodni egymástól (előtte sem voltunk sülve-főve együtt csak azért akkor még normálisan beszéltünk, találkoztunk is).

Soha nem akart velem lakni az egyetemi kollégiumban (ő is kolis volt, de inkább idegenekkel lakott együtt és állandóan panaszkodott rájuk milyen retkesek, idióták, zajonganak stb., utálja az egészet), soha nem volt hajlandó semmiféle közös programra (egyetlen egyszer voltunk moziban az egyetemi évek alatt, soha egyszer nem maradt ott 5 perccel tovább sem, rohant a koliba, rohant haza azonnal stb. és mikor itthon vagyunk sem tud átjönni még egy délután sem). Ha valahol véletlenül összefutottunk vagy közös óránk volt, esetleg együtt vonatoztunk haza beszéltünk, de ennyi. Valamint még a közös messenger csoportban írogattunk egymásnak. A következő félévre már nem is jelentkezett a kollégiumba, hanem inkább bejárós lesz (nem az anyagiak miatt, ebből a szempontból nem annyira éri meg) és már előre tudom, hogy akkor így még annyit sem fogunk személyesen találkozni, beszélni mint eddig, mert úgyis rohan majd órára, óra után rohan a buszra, vonatra. Az első évben lett egy barátja (őt is eltitkolta előlünk, mástól tudtuk meg és azóta sem nagyon beszél róla), aki külföldön él és emiatt csak nyaranta találkoznak, olyankor az egész nyarat kint tölti nála. Valamint most a távoktatás alatt félév közben is kiutazott. Nekünk ezekről soha nem szól, mindig csak közben derül ki, hogy ja amúgy már kint van 3 hete és ugyanígy a hazaérkezéskor. Ha kint van, akkor velünk egyáltalán nem kommunikál, max. reakciókkal reagál az üzeneteinkre és akkor ír, ha valami miatt muszáj. Amúgy másokkal sincsen jóban, másokkal sem tartja intenzívebben a kapcsolatot, másokkal sem találkozik.

A lényeg az, hogy engem ez zavar és az előbb említett harmadik lánnyal is beszéltünk már erről, mert őt is zavarja. Egyszerűen rosszul esik, hogy soha nem is gondol ránk. Nekem viszont fontos lenne, mert mégis nagyon régóta ismerjük egymást, sok közös emlékünk van stb., nekem ez számít. Csak egyre inkább úgy érzem, hogy ennek már lassan semmi értelme és nem is vagyunk igazi barátok.


2021. jún. 30. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Ő nem úgy néz rátok mint barát. Ilyen egyszerű. Ne tévesszen meg higy régóta ismeritek egymást. Sőt a leírásodbol úgy tűnik hogy mégcsak nem is kedvel titeket.

Szóval ne zavarjon higy titkolózi, vagy nem keresi a társaságokat. Semmit se veszítettek vele.

Arra is gondoltam ég hogy talán nyomulósnak tart titeket, lehet hogy nem, nem ismerlek titeket. Változnak is az emberek, lehet higy megáltozott ő is, ti is.

Az biztos hogy már némi régen elege van ebből a klikkből csak nem mondta ki.

2021. jún. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az a fura amúgy, hogy ha találkozunk akkor úgy viselkedik, mintha ez az egész szituáció nem is lenne, nem is érezné, hogy valami ezzel az egésszel nem oké... Valamint, ha olyanja van pl. segíteni kell, panaszkodni akar, valamit meg akar mutatni, el kell mennie valahova stb., akkor hozzánk fordul ezekkel, bár az utóbbi időben ez is ritkább. Szóval, ha ő akar valamit, akkor az oké. Ha mi, az nem.

Az tuti, hogy nem vagyunk túl nyomulósak. Sosem voltunk egymásra akaszkodva és soha nem is erőltettünk semmit. Régen sem volt amúgy nagyon közösségi típus, de akkor azért még rendszeresen találkoztunk és beszéltünk egymással. Még az egyetem elején is legalább írásban beszéltünk egymással, ha másra nem is volt így lehetőség, most már nagyon ez sincs. Úgyhogy el szoktuk hívni programokra, találkozzunk, jó lenne beszélni, akár csak videócsetelni stb., de már ezt sem merjük és inkább hagyjuk, mert már tényleg annyiszor mondott nemet, hogy már mi érezzük magunkat rosszul miatta. Valamint ugyanúgy nem merünk már tőle lassan semmit sem kérdezni, mert magától nem nagyon mesél és faggatni meg nem akarjuk. Csak közben tök gáz, hogy amúgy az egyetemen majd úgyis találkozunk meg azért itt-ott összefutunk stb. és akkor ez van.

2021. jún. 30. 13:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor lehet higy csak megváltozott, talán a hozzátok való viszonya is. Nem marad ugyanaz az ember valaki ovodátol az egyetemig. Egyetemen amikor hirtelen kitárul a világ, sok embert megismer már biztos másokkal is barátkozik..

Szerintem most hagyjátok, majd keres titeket ha akar. De ezt nem kell árulásnak venni. Egyszerűen folyik az élete amiben már nem ti vagytok első helyen.

2021. jún. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak az a fura, hogy neki nincsen más társasága. Mármint amit írsz az teljesen igaz, hogy az ember változik, éli az életét, új közegbe kerül, megismer új embereket stb. és ilyenkor könnyen előfordulhat, hogy a régebbi kapcsolatok háttérbe szorulnak. Ez teljesen természetes, gyakran előfordul és azt meg is érteném, ha így lenne. Viszont szerintem mi nem lettünk ilyen formán "lecserélve", csak szimplán ignorál minket. A családjával soha nem volt jóban, most sem (ettől függetlenül otthon akar élni a koli helyett, annyira ezt sem értem). A barátja mint mondtam külföldön él, emiatt csak nyaranta tudnak találkozni és olyankor is sokat van egyedül (a barátja dolgozik, tehát napközben ő nincs otthon és mást nem ismer ott, sok mindent nem tud kint csinálni így). Mikor egyszer kérdeztük tőle, hogy mit csinál, akkor azt mondta otthon van a barátja lakásán és takarít, főz, várja hazaérjen a barátja. Ha itthon van, akkor is hasonlókat szokott mesélni, hogy kitakarította a fürdőt, elmosogatott meg ilyenek. Én szeretek takarítani, de nekem azért fura lenne, ha pl. tényleg csak ez lenne a mindennapos elfoglaltságom vagy hónapokon keresztül csak a barátomhoz tudnék szólni és egyszer nem jutna eszembe megkérdezni a "barátaimat", hogy amúgy mi újság. Ha pedig itthon van, akkor nincsen itt a barátja sem. Akkor nem találkozik senkivel, nem beszélget senkivel? Szóval nem értem. Az egyetemen sincsen jóban senkivel, egyszer tőlem kérdezte egy szaktársa, hogy mi van vele, régóta nem is látta és nem válaszol neki az üzeneteire, pedig régebben azért még beszélgettek párszor és gondolta ír neki. Vagy például a barátjáról is úgy értesültünk, hogy egy volt általános iskolás osztálytársunk (akivel szintén nem tartja a kapcsolatot, csak találkoztak az egyetem mosdójában és akkor mondta neki) mesélte nekünk, hogy van barátja... ő azt hitte mi tudjuk. Hát nem tudtuk :D
2021. jún. 30. 14:18
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval azt sem értem, hogy pl. miért mond el valamit előbb egy olyan embernek, akivel évek óta nem is beszélt, mint nekünk, akik elvileg a barátai?
2021. jún. 30. 14:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne elemezd túl a dolgot. Nem akar barátkozni. Lépj tovább.
2021. júl. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És akkor hogyan viszonyuljak majd hozzá, ha szeptemberben megint találkozunk, együtt vonatozunk haza, közös óránk lesz stb.? Eddig is mindig odajött hozzám, ezután is oda fog.
2021. júl. 2. 12:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Félreértetted. Nem kell vele haragban lenni. Miért ne beszélgethetnél vele? Csak ne nyomuljatok. Ha ő nem akar közös programot fogadjátok el.
2021. júl. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó. Nem arra gondoltam, hogy legyünk haragban, csak nekem valahogy ez fura.
2021. júl. 2. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!