Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha több mint 1,5 év után se...

Ha több mint 1,5 év után se kedveltem meg az „új“ munkahelyem (amely már rég nem új) és még mindig úgy vagyok itt hogy „úristen mit keresek én itt“ akkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hagyjam ott? és menjek közmunkázni? Mert máshova nemigen.
2023. febr. 12. 20:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért nehezen tudom elképzelni, hogy ne lenne más lehetőséged, csak a jelenlegi helyed vagy a közmunka. Mondj fel mindenképpen, mert semmi értelme ebben az állapotban a jelenlegi helyeden lenni. Normális munkahelyet keress.
2023. febr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Milyen helyen élsz, hogy máshol nem tudnál dolgozni?
2023. febr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én már 6 éve ilyen gondolatok között járok be a munkahelyemre.
2023. febr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

" hogy ne lenne más lehetőséged, „


Hát elmehetek parkolóőrnek BKV ellenőrnek, utcát söpörni, teszkós pénztárosnak is.

stb. „Végtelenek"a lehetőségek, egyik ótvar szarabb mint a másik. Még a mostaninál is szarabbak.

Kösz akkor maradok....

2023. febr. 12. 20:22
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez nem kérdés volt, csak nyavalygás. Köszönjük.
2023. febr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál, mind tisztességes munka. De lehetsz akkor ötcsillagos szállodában londiner vagy takarító, mosodás. Gondolom az se felel meg?
2023. febr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6 hónapja vagyok a melóhelyemen, ugyanígy érzek én is. Utálok bejárni. Az a baj, hogy nagyon jól fizet.
2023. febr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az példámból nem feltétlen érdemes kiindulni mert minden szitu illetve munkahely más-és más. Nem is látok bele az élethelyzetedbe, de hátha segít valamit az ami velem volt.

Több mint 6 évet dolgoztam egy cégnél irodába amit nagyon szerettem, az volt életem első hivatalosabb munkahelye miután végeztem a tanulással. Nagyon szerettem, de az élet mégis úgy hozta, hogy váltanom kellett. Felvettek egy Magyarországon a saját tevékenységi körében talán a legismertebb, de még Európa egyes régióiban is ismert cégéhez szintén irodába. Jó fizut vártam, azt hogy hasonlóan az előző munkahelyemhez ezt is szeretni fogom, jó lesz a társaság stb...Na hát kezdetben semmi nem valósult meg belőle. A fizu nagyon gyenge volt és emelni sem nagyon akartak, a társaság elviselhetetlen, a főnökség egyáltalán nem volt korrekt, a feladatkör se tetszett, és még sorolhatnám. Az első hetekben, hónapokban időt akartam adni a dolognak hátha jóra fordul. de napról-napra egyre rosszabb lett. Fél év után eljött az a pont amikor mindenképp váltani akartam, de hozzád hasonlóan én is azt hittem mindre, hogy ennél rosszabb lesz így szenvedve is, de maradtam a sz@rban. Ettől függetlenül a saját feladatomat mindig becsülettel megcsináltam. Másfél év után jött el az a fordulópont amikor mindenképp le akartam lépni, konkrétan sírni tudtam volna mindennap amikor elindultam reggel annyira utáltam. Aztán a semmiből egyszer csak behívott a főnökség az irodába és kaptam egy teljesen új munkakört jobb fizuval mert látták, hogy mennyire becsületesen csinálom a dolgokat és mennyire komolyan veszem. A munkakör teljesen testhezálló. Amióta ezt a munkakört csinálom többször kaptam fizuemelést és nagyon szeretek itt dolgozni, érdekes módon a társaságot is megkedveltem. Ennek az "előléptetésnek" (ha nevezhetem így) hála nagyon jól érzem magam és ha nem jön közbe semmi egy ideig nem is tervezek váltani. Újra elkezdtem tanulni, hogy annak segítségével még jobb pozícióba kerülhessek ebben a szakmában.

Érdekes amúgy, hogy pont akkor történt ez amikor már nagyon elegem volt. Szerintem pár napon belül akkor is felmondtam volna, ha nincs más opció, csak szabaduljak meg ettől az undormánytól (akkor így gondoltam az egész cégre), azóta viszont teljes fordulatot vett az egész szituáció.

Persze ez nem jelenti azt, hogy nálad is 180 fokot fordul a dolog, de ha egyelőre nem látsz jobbat akkor szerintem ne mondj fel még. Bár nem tudom mivel foglalkozol, de csináld becsülettel a munkád (hátha felfigyelnek rád is, hogy esetleg több van benned). Mellette járj nyitott szemmel hátha befut valahol egy jobb lehetőség, de a legfontosabb ezek mellett az, hogy fejleszd magad! Tanulj nyelvet, végezz el egy tanfolyamot amivel előrébb léphetsz stb...Ha nem is lesz jobb a cégnél, de te semmit nem teszel akkor örökre ebben a szituban fogsz maradni. Ha fejleszted magad új lehetőségek nyílhatnak meg.

2023. febr. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%
Alapítványi iskolás nyavalygás.
2023. febr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8as: Ez nagyon jó történet. Akár egy kis filmet is lehetne forgatni erről... nagyon sokan vagyunk hasonlóan, hogy nem merünk váltani munkát. A Te esetedben azt hittem az lesz a vége, hogy felmondtál... de nem, hanem kaptál egy olyan munkát ami neked való, es így másként láttál már mindent. Nagyon érdekes.
2023. febr. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!